Сторінка
3

Професійна мотивація

Характерно, що в західній соціології в рамках концепції конвергенції, що розроблялася цілим рядом авторів, аналізувалися не стільки відмінності, скільки принципова схожість багатьох змістовних компонентів освітніх моделей на Заході та в Радянському Союзі. При цьому підкреслювалися стійкі паралелі в характері молодіжних настроїв, учбових мотивацій студентських контингентів двох на той період протиборчих сторін (В.Коннор, Х.Сміт, П.Холландер, М.Янович).

Особлива увага вивченню мотиваційної сфери особистості приділяється процедурам виявлення і оцінки придатності молоді за своїми індивідуально-психологічними характеристиками певним професіям, тобто при проведенні професійної орієнтації і психологічного відбору.

Зі всієї сукупності професійно важливих якостей, особових особливостей, що зумовлюють успішність навчання тієї або іншій професії і подальшої трудової діяльності, одне з основних значень приділяється системі ціннісних орієнтирів конкретної людини, спрямованості і інтенсивності спонукальних сил, устремлінь на досягнення найближчих і віддалених цілей в розвитку і реалізації суб'єкта діяльності.

Створення цільової орієнтації, пов'язаної з кінцевою метою навчання і направленої на усвідомлення студентами включеності всіх дисциплін, що вивчаються, в структуру професійної підготовки, є найважливішим чинником підвищення ефективності навчання і формування особи фахівця. Відношення до професії, мотиви її вибору є надзвичайно важливими (а за деяких умов і визначаючими) чинниками, що обумовлюють успішність професійного навчання.

мотивація професійний молодь

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: