Сторінка
2

Методологія педагогіки вищої школи

Метод ранжування - розміщення зафіксованих показників у певній послідовності (зменшення чи збільшення), визначення місця в цьому ряду об'єктів (наприклад, складання списку учнів залежно від рівня успішності та ін.).

Шкалування — метод педагогічного дослідження, який дозволяє перетворити якісні фактори у кількісні ряди. За допомогою шкалування можна, наприклад, якості особистості представити у вигляді шкали (односторонньої або двосторонньої). Різновидом шкалування є метод парного зіставлення.

Кореляційний аналіз ( від лат. correlatio – співвідношення) – статистичний метод оцінки форми та тісноти зв’язку досліджуваних властивостей, ознак або факторів. Існують різні види коефіцієнтів кореляції: рангові, множинні, часткові тощо.

Регресійний аналіз (від лат. regressio – рух назад) – це метод математичної статистики, що дозволяє вивчити залежність середнього значення будь-якої величини від варіацій іншої величини або декількох величин. Регресійний аналіз використовується переважно в емпіричних дослідженнях для вирішення завдань, пов’язаних з оцінкою будь-якого впливу, при конструюванні психологічних тестів.

Варто зазначити, що наведений перелік не вичерпує багатства методів педагогічного дослідження. Кожен з методів виконує свою специфічну роль і допомагає вивченню тільки окремих сторін (проблем) педагогічного процесу. Для всебічного вивчення застосовуються методи дослідження у сукупності.

Размещено на Allbest.ru

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: