Сторінка
8

Географічні особливості розвитку дошкільної освіти на території Кіровоградської області

заклади загального розвитку, у тому числі навчально-виховні комплекси "школа-дошкільний навчальний заклад";

заклади комбінованого типу;

заклади санаторного типу;

спеціальні заклади.

Головною проблемою, що постала перед дошкільною освітою є зменшення кількості закладів дошкільної освіти внаслідок закриття або передання їх приміщень в оренду під інші приватні установи.

При аналізуванні стану дошкільної освіти в Україні відмічаємо тенденцію до зменшення кількості дитячих садків та дітей охоплених ними з 21,4 тис. ДНЗ та 1536 тис. дітей у 1995 році, до 15,6 тис. ДНЗ та 1273 тис. дітей у 2010 році. Були виявлені області з найбільшою і найменшої чисельністю закладів дошкільної освіти та кількістю дітей охоплених ними. Так найвищий показник кількості закладів дошкільної освіти у 2010 році спостерігається у Донецькій (найбільший), Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській, Київській, Одеській, Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Автономній Республіці Крим, Черкаській області. У 1995 році тільки в Чернігівській, Житомирській, Рівненській, Волинській, Тернопільській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях спостерігалась найменша кількість закладів дошкільної освіти.

Ситуація в Кіровоградській області також відмічається динамікою до зменшення кількості дошкільних закладів освіти та дітей охоплених ними в порівнянні з 1995 та 2010 роками. Адже у 1995 році кількість ДНЗ становила 696 та 40808 дітей, а в 2010 - 530 ДНЗ та 27614 дітей. На даний момент у Світловодському, Онуфріївському, Новгородківському, Компаніївському та Знам’янському районах проблема нестачі дошкільних закладів є дуже гострою. Найвищий показник кількості дошкільних закладів спостерігається у Гайворонському, Новоархангельському, Новоукраїнському, Кіровоградському, Олександрійському районах. Порівнявнюючи дані за 2010 рік з 1995 роком, бачимо що в облсті лише у Світловодському, Онуфріївському, Компаніївському, Вільшанському, Ульянівському були найнижчі показники кількості закладів дошкільної освіти. Позитивні зрушення помітні у збільшенні кількості дитячих садків в яких навчання проводиться українською мовою. Адже у 1995 році у Маловисківському, Кіровоградському, Новоукраїнському, Петрівському, Онуфріївському та Свідловодському районах значну частку займала російська мова виховання. А вже станом на 2010 рік простежуються відмінності у географічних особливостях виховання російською мовою. Адже лише у Онуфріївському районі залишилась незначна частка дошкільних закладів освіти в яких виховання ведеться російською мовою.

Проаналізувавши географічні особливості розміщення закладів дошкільної освіти та демографічну ситуацію в Україні та Кіровоградської області, були виявлені аналогічні тенденції у розвитку дошкільної освіти.

На мою думку, в короткостроковій перспективі можливі такі реальні шляхи розв’язання проблем розвитку та географічних особливостей розміщення закладів дошкільної освіти у Кіровоградській області:

збільшення фінансування системи дошкільної освіти;

ремонт закладів дошкільної освіти які найбільш цього потребують;

створення сприятливих умов навчання у закладах дошкільної освіти;

організувати перевезення дітей у найближчі населені пункти області в яких є заклади дошкільної освіти;

У довгостроковий період необхідно здійснити ряд заходів щодо покращення становища дошкільної освіти та кількості дітей охоплених ними у таких напрямках як:

політична ситуація в Україні та Кіровоградській області в цілому;

соціально-економічна ситуація;

демографічна ситуація.

Отже, проаналізувавши головні питання з даної теми, я дійшла висновків що географічні особливості розвитку дошкільної освіти в Україні та в Кіровоградській області пов’язані між собою. Вирішення проблем, які виникли в системі дошкільної освіти, можливо лише за умов усунення ряду факторів, які вплинули на сучасне її становище. Органи державної та обласної ради активно намагаються вирішити поставлені проблеми. Свідченням цього є урядова програма "Центральний регіон - 2015".

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: