Сторінка
7

Фізичне виховання школярів у сучасній школі

1) якості персональні: бути вільним, розвивати індивідуальність, бути самостійним, керувати своїми бажаннями, володіти почуттями пієтету (лат. Ріеїа&- благочестя);

2) якості сім'янина: вміти перетворити свій дім у місце любові, відпочинку і виховання:

3) якості суспільні: бути відданим роботі, сприяти добробуту суспільства, бути творчою людиною, поважати соціальні цінності;

4) громадянські якості: бути патріотом, поважати державну символіку, володіти найкращими національними якостями .

У Росії на основі Закону "Про фізичну освіту" виховання розглядається як діяльність, спрямована на формування рухливих якостей і вільний фізичний розвиток особистості дитини, надання їй підтримки у життєвому самовизначенні, виховання якостей громадянина-патріота, професіонала-працівника, сім'янина-батька, та людини залученої до масового спорту. Така індивідуальна, персональна модель визначення цінностей фізичного виховання є домінантою в оновлених програмах більності закордонних партнерів по обміну науковим досвідом в педагогічній освіті для України.

На основі інформаційного наповнення розділу можна зробити висновок про істотну реформацію фізичної освіти у сучасній школі. Ключові відмінності сучасної системи фізичного виховання від радянської та системи перших років незалежності, полягають в інтеграції у процес викладання інноваційних технологій навчання. Нагромадження нових, сучасних форм занять, використання інтерактивних технологій наближує Українську фізичну культуру до загальноєвропейського стандарту. В своє чергу серед западних партнерів сповідується лібералістична установа по відношенню до фізичної освіти, де вона набуває ролі інструменту всебічного розвитку людини, як засіб її духовного, патріотичного виховання.

Поетапно організована інноваційна система фізичного виховання в сучасній школі з використанням нетрадиційних форм та методів фізичного виховання, різних технологій забезпечує ефективне формування у школярів позитивної мотивації до здорового способу життя та рівностороннє виконання всіх завдань фізичної освіти. Цей та інші фактору, включаючи гуманістичну змістову складову сучасної програми складають ключові відмінності системи фізичного виховання у сучасній школі на відмінну від її ретроспективних форм. Наша держава активно взаємодіє з педагогічними науковими партнерами на заході, доцільно використовуючи їх досвід по модернізації фізичної освіти, та раціонально просуває власні відкриття в спортивній дидактиці, забезпечуючи таким чином зростання в нації інтересу до спорту і фізкультури, як наслідок поліпшення стану її здоров’я та добробуту.

u

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: