Сторінка
6

Дистанційний курс навчання з дисципліни "Методи та системи штучного інтелекту"

Таблиця 2.1 Порівняння функціональних можливостей eLearning систем

Функціональні характеристики

Atutor 1.6.4

Claroline 1.9.4

Moodle 1.9.7

Ilias 4.0.2

eFront 3.5.6

Підтримка кирилиці

+

+

+

+

+

Підтримка кодування шрифтів UTF-8

+

-

+

+

+

Розділення ролей користувачів

+

+

+

+

+

Зручність у використанні

+

+

+

 

+

Вбудований HTML-редактор

+

+

+

-

+

Система тестування

+

+

+

 

+

Робота із студентськими проектами

-

-

 

-

+

Підтримка мультимедіа

+

+

+

 

+

Внутрішні комунікації між користувачами (форум, чат, email)

+

+

+

+

+

Відповідність стандарту SCORM

+

+

+

+

+

Ієрархічна структурованість курсів

 

-

 

-

+

Візуалізація пройденого матеріалу

-

-

-

-

+

Генерація сертифікатів користувачам після успішного проходження навчального курсу

-

-

 

-

+

Об’єм дистрибутиву

4МБ

5МБ

15МБ

89МБ

15МБ

Безпека користувачів (чи опубл. інформація про наявність вразливостей останніх оф. версій ВНС)4

+

+

+

+

+

Як ми бачимо з таблиці 2.6, за функціональними можливостями, комплекс eFront значно випереджає найбільш відомі та розвинені eLearning системи. Мультимедійні можливості, безпека, структурованість та простота на високому рівні. Особливо відзначається можливість візуалізації, генерація сертифікатів користувачам після успішного проходження навчального курсу, ієрархічна структурованість курсів, робота із студентськими проектами. Саме тому для розробки дистанційного середовища навчання доцільно використовувати саме комплекс eFront, який випереджає за своїми можливостями відому і потужну систему Moodle.

Порядок розгортання та адміністрування дистанційного комплексу

Проаналізувавши сучасні підходи до дистанційної системи навчання я прийшов до рішення побудувати систему дистанційного навчання з дисципліни “Методи та системи штучного інтелекту” з використанням комплексу eFront, якиа надасть можливість забезпечити дидактичний процес в режимі онлайн за допомогою мережі інтеренет чи локальної мережі кафедри, перегляду поточного та тематичного контролю курсантів (студентів), навчальний процес буде нести прозорий характер, забезпечить створення єдиного інформаційного середовища збору та накопичення інформації для подальшого аналізу якості засвоєння навчального матеріалу, відображення особистісного та професійного зростання кожного курсанта (слухача), надасть можливість здійснення аналізу якості засвоєння навчального матеріалу викладачем за короткий проміжок часу, формування зворотного зв’язку між курсантами (слухачами), викладачами та відповідним контролюючим керівництвом.

За своєю структурою система навчального процесу дисципліни складається з навчальних лекцій, рекомендацій до практичних, лекційних та самостійних занять. Кожен із блоків має своє чітко визначене призначення, яке полягає в реалізації певної функції навчального процессу.

Адміністрування дистанційного курсу здійснюється в середовищі комплексу eFront. Комплекс побудований таким чином, що робота адміністратора виконується на інтуїтивному рівні. Меню редагування побудоване таким чином, що не потрібно спеціальних знань та навиків для роботи в комплексі, починаючи з головної сторінки (рис. 3.1).

Рис. 3.1 Головна сторінка

Особиста реєстрація

Реєстрація викладачів у LMS виконується адміністратором системи. Для реєстрації в системі LMS необхідно надіслати заявку на адресу lms@hse.ru із зазначенням ПІБ (повністю) і електронної поштової адреси, факультету, кафедри.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: