Сторінка
9

Активізація процесу розумового виховання шляхом нестандартних уроків у сучасній школі

Позакласні заняття дають велику користь і самому вчителеві, бо, готуючись до заняття математичного гуртка, він докладно вивчає відповідну літературу, розширюючи і поглиблюючи тим самим свої знання в галузі елементарної і вищої математики, її історії тощо.

Дана робота присвячена темі розумового виховання та активізації процесу розумового виховання шляхом нестандартних уроків.

Для досягнення мети було поставлено та розв’язано три дослідницьких завдання.

Перше завдання стосувалось аналізу наукової літератури з питань «виховання» та «розумового виховання».

Відповідно до цього було встановлено, що:

виховання – це цілеспрямована виховна діяльність педагога з метою досягнення певних виховних цілей.

розумове виховання — це цілеспрямована діяльність педагога, яка спрямована на процес розвитку інтелектуальних сил, пізнавальних здібностей та мислення учнів.

У ході виконання другого завдання було розглянуто поняття «нестандартні уроки» та наведена їх класифікація:

Нестандартний урок — це імпровізоване навчальне заняття, що не має традиційної структури.

Класифікацію нестандартних уроків:

1) Інформаційно - комунікативна технологія.

2) Ігрова технологія.

3) Дослідницька технологія.

4) Інтерактивна технологія.

5) Психотренінг.

Третім дослідницьким завданням було визначити види нестандартних уроків характерні для активізації розумового виховання на уроках математики.

Розглядається сутність поняття нетрадиційних форм навчання на уроках математики, значення нестандартних уроків у формуванні розумового розвитку школярів.

Було виявлено, що в порівнянні із звичайними, нормативними заняттями нестандартний урок максимально стимулює пізнавальну активність та ініціативу, а також сприяє розумовому розвитку школярів тому для активізації розумового виховання можна використовувати будь-які нестандартні уроки, наприклад:

Урок-казка;

Уро-подорож;

Урок-суд;

Урок-конференція;

Урок-творчий звіт;

Урок-консиліум;

Уроки-взаємонавчання, тощо.

Четвертим дослідницьким завданням було розробити план роботи предметного гуртка з математики.

Мною розроблений план роботи математичного гуртка «Інтеграл» на навчальний рік для учнів 6-го класу з урахуванням навчальної програми з математики.

Теми заходів предметного гуртка співпадають з темами, які вивчаються учнями 6-го класу на уроках математики. Заняття проводяться двічі на місяць. У зміст роботи гуртка математиків включені ребуси, математичні фокуси і загадки, турніри й естафети, інсценівки, вікторини, математичні софізми, цікаві факти з історії розвитку математики і біографії видатних математиків. Останнє заняття проводиться, як підсумкове за всіма вивченими темами впродовж року. Це заняття проходить у вигляді яскравого та веселого свята.

Одержані результати курсового дослідження дозволили сформулювати його теоретичне значення, яке визначається можливістю використання отриманих результатів у подальших дослідженнях, присвячених аналізу особливостей методики підготовки й проведення нетрадиційних форм навчання.

Практичне значення одержаних результатів полягає у використанні матеріалів рекомендовано для студентів друго курсу під час вивчення теми «Розумове виховання» та «Нестандартні уроки», а також використання вчителями математики розробленого мною плану роботи математичного гуртка для учнів шостих класів.

Викладені факти свідчать, що у процесі дослідження було вирішено поставленні завдання і досягнуто мети дослідження.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: