Сторінка
2

Розробка змісту тестового контролю навчальних досягнень учнів з теми "Динаміка поступального і обертального руху"

Тестові завдання відкритої форми з розгорненою відповіддю - абітурієнт повинен дати розгорнене рішення задачі, чітко записати відповідь і вказати одиницю шуканої фізичної величини.

Тести з диференційованими завданнями

Тести такого вигляду включають завдання початкового, середнього і достатнього рівнів. Відповідно відповідь на кожне з них оцінюється 1, 2, 3 балами. Переведення результатів перевірки роботи в бали рівня учбових досягнень здійснюється за шкалою:

Набрана кількість балів

Бал учбових досягнень

1

1

2

2

3

3

4-6

4

7-9

5

10-12

6

13-16

7

17-19

8

20-21

9

22-23

10

Узагальнювальні тести

Узагальнювальні тести дають можливість систематизувати інформацію, отриману під час вивчення теми, і підготуватися до підсумкового контролю.

Один з варіантів узагальнювального завдання складається з двох видів тестів:

тест 1 призначений для перевірки засвоєння учнями теоретичного матеріалу, знання основних законів, правив і визначень;

тест 2 перевіряє уміння учнів вирішувати елементарні розрахункові завдання з даної теми на застосування вивчених законів і формул.

Кожен тест містить декілька питань і складений в двох варіантах. Всі варіанти приблизно однакові по ступеню складнощі. Кожне завдання в обох варіантах перевіряє засвоєння одних і тих самих (або близьких по сенсу) елементів знань різними способами.

Рекомендується проводити перевірку знань з використанням таких тестів перед проведенням підсумкової контрольної роботи. Це дасть можливість вчителеві перевірити уміння учнів застосовувати свої знання під час вирішення елементарних завдань, які лежать в основі складніших завдань і завдань. Допоможе проявити типові помилки, на які треба звернути увагу при підготовці до контрольної роботи.

Мета даного тесту - перевірити, чи уміє учень:

- формулювати перший закон динаміки;

- відрізняти інерціальні системи відліку від неінерціальних;

- розрізняти сили та їх напрям дії;

- показувати напрям дії та прикладення сил на малюнках;

- приміняти на практиці закони Ньютона;

- формулювати умови рівноваги тіла для поступального і обертального рухів;

- приміняти закон всесвітнього тяжіння, закони збереження механічної енергії, імпульсу; розв’язувати задачі, застосовуючи умови рівноваги тіла, закони динаміки при описанні окремих прикладів руху тіл та їх взаємодії, законів збереження імпульсу, енергії;

- представляти результати вивчення умов рівноваги тіла та застосування законів руху при розв’язуванні навчальних фізичних задач за допомогою таблиць, графіків, формул;

- систематизувати знання про закони динаміки та межі їх застосування.

Дані тести містять 40 питань по всіх основних питаннях вказаної теми. Тести складені в трьох варіантах "А", "В" і "С", що відрізняються по рівню складності завдань. Група А відповідає мінімальному рівню складності. Група B відповідає середньому рівню складності. У групі C в основному представлені завдання, що вимагають творчого підходу, прояв кмітливості і логіко-математичного мислення.

При складанні тестів увага також приділялася графічним тестам, оскільки правильне читання графіків, діаграм є одним з основних атрибутів сучасної інженерії. Велика увага приділялася і складанню тестів, вирішення яких можливо лише при достатньо глибокому розумінні і аналізі прочитаного. Багато тестів можуть бути вирішені декількома способами, але лише певний навик у вирішенні традиційних завдань і тестів дозволяє вибрати рішення, яке вимагає мінімальної кількості часу. Елементи математики потрібні для вирішення тестів не виходять за рамки шкільної програми.

Розміщення завдань в групах носить хаотичний характер, що повинне змусити учнів самим визначати ступінь складності тесту і співвідносити свої уміння і знання до вказаного тесту.

Інструкція для учнів

Тест складається з частин. На його виконання відводиться 90 хвилин. Завдання рекомендується виконувати по порядку, не пропускаючи ні одного, навіть найлегшого. Якщо завдання не вдається виконати відразу перейдіть до наступного. Якщо залишиться час, поверніться до пропущеним завданням. При виконанні тесту дозволено користуватися калькулятором. У всіх тестових завданнях, якщо спеціально не обумовлено в умові, опором повітря при русі тіл слід нехтувати, а прискорення вільного падіння g слід вважати рівним 10 м/с2.

Універсальна газова постійна R=8,31 Дж/моль*к.

Число Авогадро NА =6,02-l моль-1.

Постійна Больцмана k=l,38-10-23 Дж/к.

Заряд електрона е=1,6*10-19 Кл.

Маса електрона mе=9,1*10-31 кг

Маса протона mр = 1,672*10-27 кг

Маса нейтрона mn= 1,674*10-27 кг

Швидкість світла у вакуумі c=3*l08 м/с.

Постійна Планка п=6,62*10-34 Дж*с.

До кожного завдання частини дано декілька відповідей, з яких тільки один вірний. Вирішите завдання, порівняєте отриману відповідь з запропонованими. У бланку відповідей під номером завдання поставте хрестик (X) в клітинці, номер якої рівний номеру вибраного Вами відповіді.

Варіант 1

Рівень А.

1. Яка або які з нижченаведених систем є інерциальними?

I. Система відліку пов'язана з гальмуючим автомобілем.

II. Система відліку пов'язана з поїздом, що проходить за кожну годину 70км.

III. Система відліку пов'язана з бульбашкою повітря, рівномірно спливаючого з дна озера.

IV. Система відліку пов'язана з ліфтом що піднімається вгору із зупинками.

A. II III

B. I II

C. I IV

D. III IV

2. Під дією якої сили відбуваються припливи і відливи на Землі?

A. сила Земного тяжіння

B. сила Всесвітнього тяжіння

C. сила пружності

D. вага тіла

3. Яка сила натягу нитки, до якої підвішено тягарці, у точці А?

A. 0,98 Н

B.1,96 Н

C. 4,9 Н

D. 3,92 Н

4. Під час пенальті воротар спіймав м'яч. На м'яч чи на людину діє у момент удару більша сила?

A. На м’яч.

B. На людину.

C. На м’яч сила взагалі не діє.

D. На обидва тіла діють однакові за модулем сили.

5. Визначіть масу тіла, якому сила 20 Н надасть прискорення 5 м/с2.

A. 4 кг

B.5 кг

C. 4,5 кг

D.0,4 кг

6. Визначіть силу пружності, яка деформувала пружину жорсткістю 1500 Н/м, під дією якої пружина видовжилася на 5 см.

A. 75 Н

B. 70 Н

C. 7,5 Н

D. 0,75 Н

7. Яка величина характеризує інертність тіл?

A. Маса

B.Швидкість

C. Вага

D. Сила тертя

8. Який взаємозв'язок існує між масами тіл і прискореннями, яких вони набувають під час взаємодії?

A.m1*m2=a1*a2

B. m1*a2=m2*a1

C. a1/a2=m2/m1

D. m1+m2=a1+a2

9. Візок рухається по горизонтальній поверхні з швидкістю 0,5 м/с. З ним зіткнувся інший візок, рухомий в тому ж напрямі із швидкістю 1,5 м/с. Після зіткнення обидва візки продовжували рухатися в тому ж напрямі з однаковими швидкостями 1 м/с. Визначите співвідношення мас цих візків.

A. 2 : 1

B. 1 : 2

C. Маса візків однакова

D. 1 : 3

10. Тіло масою 2 кг, рухаючись рівномірно, за 4 із змінило свою швидкість з 1 м/с до 2 м/с. Визначите з яким прискоренням рухалося тіло?

A. 0,25 м/с2

B.1,25 м/с2

C. 1,5 м/с2

D. 0,025 м/с2

Рівень В.

11. Тіло масою 2 кг тягнуть по гладкій горизонтальній поверхні за допомогою горизонтальної розташованої пружини, яка під час руху розтягнулася на 1 см. Жорсткість пружини 100 Н/м. З яким прискоренням рухається тіло?

A. 0,76 м/с2

B.0,5 м/с2

C. 5 м/с2

D. 2 м/с2

12. Як за графіком залежності зміни довжини пружини від модуля прикладеної до неї сили визначити жорсткість (рис.)?

A. жорсткість пружини к = 5 Н/м

B. жорсткість пружини к = 10 Н/м

C. жорсткість пружини к = 20 Н/м

D. жорсткість пружини к = 0,1 Н/м

13. До нитки, перекинутої через блок, прикріплені вантажі однакової маси (мал.). З яким прискоренням вони рухатимуться, якщо масою блоку, нитки і тертям в системі нехтувати? Яке натягнення нитки в точках 1 і 2? Чому рівне натягнення в крапці 4?

A. g/3, mg/3, 2mg/3

B. g/3, mg/3, 2mg/3

C. g/6, mg/6, 2mg/6.

D. g/6, mg/6, 2mg/6.

14. Який шлях проходить кожен з вантажів (мал.) за першу секунду від початку руху, якщо їх маси однакові?

A. 1 м

B. 2 м

C. 1,5 м

D. 0,5 м

15. Однорідна балка маси 8 кг урівноважена на тригранній призмі. Якщо четвертую частина балки відрізувати, то для збереження рівноваги балки до відрізаного кінця слід прикласти вертикальну силу, рівну

A. 30Н

B. 20Н

C. 15Н

D. 10Н

Рівень С.

16. Користуючись мал.: а) побудуйте графік залежності розтягування пружини (виміри зробіть в міліметрах) від прикладеної до неї сили; б) визначите жорсткість пружини для всіх випадків додатку до неї сил, які показані на малюнку; в) зробіть висновки.

17. На гладкій похилій площині рухомою вправо з прискоренням a, лежить брусок (мал.). Яким повинне бути це прискорення, щоб брусок не ковзав по площині?

18. Невагомий ступінчастий блок складається з шківів радіусами г і R (мал.). На більший шків намотана нитка з вантажем m1 а на менший - нитка з вантажем m2. Знайти прискорення кожного вантажу.

19. Математичний маятник має масу m і довжину l. В мить, коли він утворює кут a з вертикаллю, його швидкість рівна v. Яке в цей момент натягнення нитки маятника?

20. Півсферична чаша радіусом R обертається навколо вертикальній осі з кутовою швидкістю w (мал.). У чаші лежить кулька М, що обертається разом з нею. У якому місці чаші вона знаходиться?

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: