Сторінка
4

Організація навчально-виховного процесу в групі дітей середнього дошкільного віку

Коли не рано?

Викладачі англійської мови, які працюють з дошкільнятами, вважають, що приводити до них на заняття дітей у віці двох років, звичайно, зарано. Однак якщо Ви все одно хочете, щоб Ваш малюк паралельно зі спробами навчитися говорити рідною мовою поступово опановував навички іноземної мови, то заняття викладача з дітьми у віці від 1 до 3 років краще всього проводити індивідуально. Більшість же курсів англійської мови для маленьких здійснюють набір дітей від 3-х років і старше. Якщо Вашому малюкові вже 3-4 роки, і Ви все одно сумніваєтеся, чи потрібна йому іноземна мова, не сумнівайтеся. Просто відведіть його на пару-трійку занять у групу, де разом з ним навчання англійській будуть проходити ровесники, і ви самі все побачите.

Вчуся, граючи

Для малюка вивчити мову не проблема. Це швидше проблема батьків, як зробити так, щоб дитина цього захотіла. Іншими словами створити мотивацію. Англійська мова для дітей представлена безліччю методик самої різної якості і рівнів. Однак важливо враховувати, що дітям молодшого віку не підійдуть звичайні заняття для школярів. У дітей молодшого віку сприйняття чужої мови відбувається на слух і за допомогою картинок. Тому найефективнішими методиками навчання для маленьких є ті, що проходять в ігровій формі. Не варто забувати, що у малят зовсім інша мотивація, ніж у дорослих. Їм ще невідомо прагнення до успіху, бажання до вдосконалення, їх може зацікавити тільки одне - гра! Тому підкреслимо, що процес вивчення англійської мови у малюків піде значно легше, якщо він буде проходити у вигляді навчальної та розвиваючої гри. Вона повинна стимулювати у дитини візуальне і слухове сприйняття іноземної мови. Під час гри-навчання малюків викладачі англійської мови використовують мультфільми, оповідання, пісеньки, лічилки, вірші, рухливі ігри, змагання, забавні конкурси. Осягати ази спілкування англійською мовою маляті буде легше, беручи участь в невеликих сценках або спостерігаючи за грою лялькового театру. Основний принцип навчання на курсах англійської мови для малюків - це освоєння англійської як рідної, тобто дитина спочатку слухає і сприймає матеріал на слух, потім намагається повторювати, а потім - починає говорити. Пісеньки, лічилки і вірші допомагають малюкам вивчати вимову, ритм мови, а також запам'ятовувати деякі ключові фрази в контексті. Це дозволяє дітворі потихеньку почати вбирати ази спілкування англійською мовою, яку вони починають розуміти і використовувати задовго до того, як будуть вчитися читати і писати. У процесі навчання дітей можуть також зацікавити і захопити книжки-розмальовки, яскраві картинки, кубики, різнокольорові олівці, фломастери та папір, а також фарби та іграшки.

Яких результатів варто чекати?

Не варто чекати, що пройшовши навчання на курсах англійської мови протягом декількох місяців, Ваш малюк почне активно будувати фрази і легко спілкуватися англійською. Як вже було сказано, у віці 3-4 років діти вчаться сприймати англійську мову на слух і виконувати прості команди вчителя. По закінченні курсу занять англійської мови для самих маленьких Ваше маля зможе розповідати лише кілька віршиків, а також співати невигадливі пісеньки.

У середньому, за рік занять діти розучують близько двох-трьох десятків пісеньок і римівок. Погодьтеся, це не так уже й мало для дитини, яка ще зовсім недавно почала говорити рідною. Крім того, важлива не кількість, а якість. Нехай вчинених віршиків буде не так багато, як хотілося, головне, щоб дитина розуміла їх сенс і могла продемонструвати те, про що вона розповідає.

Дитячі пісеньки і лічилки англійською, які викладачі будуть розучувати з малюками, закладуть у їх свідомість основні граматичні структури, а веселі ігри дадуть навички спілкування та привчать до правильної англійської інтонації. Завдання викладачів, які займаються навчанням дітей у віці 3-4 роки, домогтися формування довільної пам'яті й уваги у малят, розкриття їх творчих здібностей, становлення навички навчання у грі та активізації основних каналів сприйняття. Важливо пам'ятати, що опановувати навички володіння англійської мови діти починають лише з 5-6 років. У цьому віці словниковий запас малюків (за умови регулярних занять з викладачами) може збільшитися до 400 - 500 слів. І пам'ятайте, що знання англійської мови обов'язково знадобляться Вашому малюкові в майбутньому - в школі, в інституті і в побудові кар'єри. І чим раніше дитина почне своє знайомство з іноземною мовою, тим легше їй буде даватися навчання в подальшому.

Психолого-педагогічна характеристика дитини

Для детального дослідження психічного стану дитини, я обрала Панаїда Олексія. Так як при першій зустрічі хлопчик надзвичайно мене вразив своєю поведінкою. Спостерігаючи за Олексієм вже в перші дні помітила, що загальний фізичний розвиток нормальний. Скажу навіть більше, Олексій має яскраво виражені фізичні задатки. Стан здоров’я задовільний. Дитина проживає в повноцінній сім’ї, досить непогане матеріальне забеспечення. Проконсультувавшись з вихователями та за своїми особистими спостереженнями дійшла висновку, що взаємовідносини з батьками в хлопчика досить складні, дитина страждає від нестачі уваги з боку рідних. Для більш детального вивчення взаємовідносин дитини з батьками, я провела з Олексієм досить поширений у психології тест «Малюнок моєї сім’ї». Хочу відмітити, що в малюнках Олексія завжди присутні монстри, причиною цього може бути надмірне переглядання телевізору, мультфілмів або ж дорослих фільмів, які в свою чергу є руйнівними для дитячої психіки і мають негативний вплив на сприйняття дитиною оточуючого світу. Ще одним поясненням присутності чудовиськ в малюнках можуть бути певні переживання дитини, або страх, який переслідує дитину. Досить велике зображення фігур на листі свідчить про внутрішню потребу «збільшитись в ромірі», тобто відчувати себе більш значимим в родині, також тут має місце прихована агресія. Олексій в своєму малюнку використовує в переважній більшості чорний колір, це свідчить про те, що дитина відчуває внутрішнє спустошення, причиною цього може бути відсутність спілкування, емоційного контакту з рідними. Хлопчик зобразив себе біля мами, так як з нею встановлений більш тісний зв’язок. Одною з особистих проблем Олексія є схильність до кражі речей.

Під час спостереження логічним для мене став висновок, що діяльність дитини в сім’ї неорганізована. Аналогічним є і виконання режиму та правил поведінки в сім’ї. Щодо особливостей комунікативних відносин з ровесниками, то хлопчик часто ображає дітей, забираючи іграшки. Пізнавальна активність досить знижена, Олексій майже не ставить запитань. Але досить спотережливий. Розвиток мови відбувається нормально, відповідно віку. Уява розвинена досить добре. За рисами темпераменту Олексій – холерик. Такі діти часто характеризуються підвищеною емоційною реактивністю, часто бувають нетерплячими, запальними та різкими у стосунках. За спрямованістю холерик екстраверт, любить бути в центрі уваги, але в спілкування вимагає щоб все було так, як він того хоче, непоступливий. Всі ці риси в значній мірі притаманні Олексію. Моральні уявлення дитини про те, «що таке добре, а що погано » відсутні. Щодо обдарованості, то хлопчик в майбутньому може досягти значних успіхів в спорті.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: