Сторінка
5

Нетрадиційні форми навчання школярів на уроках української мови та літератури

(учні дають відповіді)

Автор. А тепер слово надаємо персонажам, щоб кожен з них впевнився, що його характер і вчинки ви правильно сприйняли. Слово надається найстаршому й наймудрішому – Захарові Беркуту. (Захар розповідає про себе і ставить до класу питання, а учні на них дають відповіді і ставлять свої питання Захарові).

Автор. Слово переходить до другого представника старшого покоління – Тугара Вовка. (Він розповідає про себе і ставить питання класу, учні знову на них відповідають та запитують).

Автор. Добре, що ж скаже нам молоде покоління? Прошу, Мирославо. (Мирослава розповідає про себе і також задає учням класу питання, а ті на них відповідають і ставлять свої запитання).

Автор. А тепер слово надається Максимові. (Максим розповідає про себе, дає питання та відповіді).

Автор. Дякую всім персонажам і учням. А тепер я хотів би побачити ваші малюнки до твору і почути коментарі до них. (Учні коментують свої роботи. Увага звертається на дошку, де висить велика картина, на якій зображена котловина і тухольці, що валять Сторожа, щоб загатити річку і затопити монголів).

Вчитель. У кінці твору Захар Беркут промовляє слова, що містять основну думку твору. Прослухайте їх ще раз уважно і сформулюйте ідею повісті. (Захар Беркут читає напам’ять уривок, всі слідкують по підручнику стор. 270-новий, 242-старий)

Вчитель. Тож, яка основна думка твору?

- Учні висловлюють свої думки, одна з яких така: Основна думка розкрита в епіграфі:

Бажав я для скованих волі,

Для скривджених кращої долі

і рівного права для всіх .

І. Я. Франко

Вчитель. Чи є ж твір потрібним і актуальним сьогодні?

(учні дають обґрунтовані відповіді)

Вчитель робить підсумок про актуальність і потрібність повісті в наші дні. Цей твір змушує нас замислитись над багатьма проблемами сьогодення, він має велике пізнавальне і виховне значення.

Вчитель. У нас на уроці був присутній ще один учасник. Це юний дописувач районної газети "Хлібороб". Які ж враження виніс він з нашого уроку? Надаємо слово юнкору.

(він читає замітку про урок)

В нашій школі відбувся цікавий урок української літератури в 7 класі. Семикласники не просто вивчали зміст твору, а мали можливість зустрітись з автором та персонажами повісті І. Я. Франка "Захар Беркут".

В ролі автора та героїв виступали самі учні. Вони, використовуючи зміст твору, розкрили риси характеру персонажів, дали оцінку їхнім вчинкам та більше дізнались про життя наших пращурів. Мої однокласники самі переконались, що історія наших предків героїчна, повчальна, безсмертна. А тому повість, написана в 1883 році, і сьогодні актуальна. Автор вчить нас бути патріотами рідного краю, бути добрими і милосердними, чесними і працьовитими.

Після цього уроку у мене з’вився інтерес до історичних творів. Я б радив усім читати більше книг про минуле нашого народу, а почати можна саме з повісті Івана Франка "Захар Беркут".

Вчитель. На кінець уроку, я хочу запропонувати вам літературний ланцюжок.

1. Каменяр.

2. Радість.

3. Тугар Вовк.

4. Котловина.

5. Афоризми.

6. Максим.

7. Мирослава.

8. Аз.

9. Захар Беркут.

10. Тухля.

11. Ямб.

12. Бурунда.

13. Антитеза.

14. Алфавіт.

15. Тропи.

16. Пиріг.

17. Гриф.

18. Франко.

Вчитель. Ось і підійшов до кінця наш урок. Гадаю, що сьогоднішня зустріч з персонажами твору і шановним автором була для вас не тільки цікавою, але й корисною.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: