Сторінка
2

Розвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.

Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця.

Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово – психологічна підготовка.

2. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».

- пальчикова гімнастика «Капуста».

3. Головна частина.

Д/г: « Покажи такого ж кольору».

діти називають кольори одержаних геометричних фігур та обирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ).

- виконання дефектологом зразка «доріжки» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним.

- виконання завдання «доріжка» дітьми.

- вчитель допомагає тим дітям які відчувають труднощі у виконанні завдання.

Фізхвилинка.

- діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур.

4. Заключна частина.

Д/г: « Прищепки».

- діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура.

- підведення підсумків заняття.

24.09.07.

Розвиток мови

Тема: Овочі. Вчити з дітьми назви овочів, та вчитися впізнавати їх на малюнках.

Д/г: «Великий – маленький.»

Д/г: «Впізнай на смак.»

Мета: Вчити дітей впізнавати і називати овочі. Звернути увагу дітей на признаки овочів такі як колір, смак, форма. Розповісти дітям де і як ростуть овочі, та що з них готують. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати одним словом, овочі, декілька предметів.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику та зв’язну мову. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потреби спілкування, вчити висловлювати свої думки.

Виховувати і прищеплювати інтерес до навчання, зацікавленість до предмета. Правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово-психологічна підготовка.

2. Організаційна частина.

-логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.»

-пальчикова гімнастика.» Капуста.»

3.Головна частина.

-Вступне слово вчителя: демонстрація малюнків та муляжів зображаючих овочі. Казати їх назву, змальовувати зовнішній вигляд (колір, форма, смак.).

Д/г: «Защіпки»

-Закріплювати з дітьми тему, показувати малюнки і ставити запитання: Що це? Де росте? Яке на смак?

Д/г: «Вгадай на смак.»

Фізхвилинка.

-Діти обводять шаблони з овочами і замальовують їх потрібним кольором. Вчити дітей слововідтворенню за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад: Картопля – картопелька, морква – морквочка .

Д/г: « Назви ласкаво.»

4. Заключна частина.

- підведення підсумків заняття.

- закріплення матеріалу.

- оцінювання.

Фему

Тема: Поняття 1 – багато. Геометричні фігури. Співвідношення за формою і кольором.

Д/г: « Збери за ознаками.»

Мета: Знайомити дітей з поняттям 1 – багато. Вчити відповідати на запитання:»Скільки?» Повторювати геометричні фігури і їх назви. Тренувати дітей у вмінні співвідносити геометричні фігури за формою і кольором.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, кмітливість і спостережливість. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами і вчити використовувати їх у власній мові.

Виховувати інтерес і зацікавленість до предмета, прививати посидючість, охайність і терпіння.

Обладнання: лічильні палички, іграшки, геометричні фігури різного кольору.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово – психологічна підготовка.

Організаційна частина.

- логопедична хвилинка: «Тягнути губи…»

- пальчикова гімнастика: «На галявині…»

3. Головна частина.

- вчитель знайомить дітей з поняттям 1 – багато за допомогою іграшок і лічильних паличок. ( Діти за партами повторюють те, що вчитель робить на дошці.)

Д/г: « Покажи 1 гриб (їжака, ляльку, літак…)»

- діти виконують завдання по черзі.

Фізхвилинка.

- повторювати з дітьми геометричні фігури і їх назви. ( Вчитель демонструє геометричну фігуру, діти повинні показати таку ж і сказати як вона називається.).

- закріплювати назви кольорів і геометричних фігур, спочатку промовляючи, а потім на д/г.

Д/г: » Збери за ознаками».

3. Заключна частина.

- підведення підсумків заняття.

- підсумкові запитання.

- оцінювання.

Розвиток мови

Тема: Родина. Сім’я. Бесіда «Моя родина».

Д/г: «Дзеркальце».

Мета: Вчити дітей називати правильно своє ім’я та прізвище, знати членів своєї родини, вміти називати їх по імені, та знати ким вони приходяться їм ( мати, тато, бабуся, дідусь, сестра, брат). Вчити дітей, на малюнку родини, розуміти де мама, тато, і т.п.

Корегувати мислення, увагу, пам’ять, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Ставити дітей в умови потреби спілкування. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Прививати зацікавленість до пізнавальної діяльності і до предмета.

Виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість дисциплінованість і охайність.

Обладнання: малюнки з зображенням сім’ї, сімейні фото.

Індивідуальна робота:

Хід заняття.

1. Нервово – психологічна підготовка.

2. Організаційна частина.

- логопедична хвилинка « Казочка про язичок».

- пальчикова гімнастика « Сонечко сяє.»

Сонечко сяє сопілочка грає

Річка тече човник пливе

Правим віслом загрібаєм

Лівим віслом загрібаєм

А тепер двома руками

Повернулися до мами

Головна частина.

- вступне слово вчителя про ім’я. Потім діти називають своє ім’я та прізвище, як що дитина вагається, вчитель допомагає.

-Д/г: « Дзеркальце».

- розглядаємо фотокартки родини:

Хто на фото зображений? (Вчити дитину називати склад сім’ї, імена братів, сестер, батьків)

Завдання виконує кожна дитина.

Вчити дітей відповідати на запитання: Як звуть твоїх батьків? Сестер? Бабусю і дідуся?

Чим займається твоя мама? Батько? (опис трудових дій).

Фізхвилинка.

- Розглядання сюжетних малюнків: «Моя родина».

Вчити дітей описувати малюнок, на якому зображена родина.

Заключна частина.

Опис і розповідь дитини про родину. Називати імена близьких родичів, чим вони займаються.

Конструювання

Тема: Робота з паличками: «Паркан».

Д/г: « Покажи такого ж кольору».

Д/г: « Квітка семицвітка».

Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно, та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх.

Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: