Сторінка
11

Використання натуральних та образотворчих засобів навчання на уроках природознавства в початкових класах

- Як називаються листочки у сосни, ялини? (Хвоїнки).

- На що вони схожі за формою, розміром? (На голки).

- Як довго листя липи, клена, бузку, ліщини утримується на деревах і кущах?

- Як довго листя-хвоїнки утримується на сосні і ялині? (Хвоїнки на соснах та ялинах також міняються, але не всі і не одразу, а поступово, періодично. Тому ці дерева завжди зелені). Что делать если gta зависает почему виснет gta 4 stopgame.ru.

- На які дві групи можна поділити дерева і кущі за зовнішнім виглядом листя? (Листяні і хвойні).

· Розглянемо схему на дошці і повторимо групи рослин.

Крім того, що всі рослини поділяються на дерева, кущі, трав'янисті рослини, хвойні та листяні, вони поділяються ще й на однорічні та багаторічні рослини. Про це ми дізнаємось на наступній зупинці.

Зупинка, до якої прибуває наш потяг, називається "Наукова".

4. Робота з текстом підручника

Прочитайте, які групи рослин називаються однорічними, дворічними та багаторічними, які рослини до них належать. (Читає учень. Після кожного прочитаного абзацу підбивається підсумок, які ж рослини називаються однорічними, дворічними та багаторічними).

Розгляньте малюнки в підручнику і поясніть, чому горох – однорічна рослина; петрушка, морква – дворічна; мати-й-мачуха, пролісок, картопля – багаторічні трав'янисті рослини.

5. Гра "Садівники"

А зараз ми об'єднаємось у три групи, і кожна група отримає завдання. Гра називається "Садівники". (Кожна група отримує чистий аркуш паперу і надписи назв різних рослин, клей).

· І група повинна "посадити" дерева і тому вибирає тільки назви дерев, наклеює їх на аркуш;

· II група "саджає" кущі;

· III група – трав'янисті рослини.

(Назви рослин на смужках: дуб, береза, сосна, вільха, яблуня, груша, тюльпан, кропива, бузок, аґрус, кульбаба, смородина, малина, суниці, цибуля, пролісок, петрушка, ліщина, шипшина).

- Один учень від кожної групи зачитує, які рослини посадили.

6. Цікаві повідомлення про рослини

Наш потяг прибув до станції "Цікавинка". Хто з вас може розповісти щось цікаве про рослини? (Заслухати кілька учнів).

1 учень.

Найрозлогіше дерево у світі – це баньян, родич відомого нам фікуса. Баньян називають деревом – гущавиною. Це тому, що в нього не один стовбур, як у всіх дерев, а декілька. У найбільшого баньяна близько чотирьох тисяч стовбурів!

2 учень.

Деякі трави бувають дуже високими: соняшник сягає заввишки 1,5 – 2 метри, кукурудза – 2,5-5 метрів, банан – 6-7 метрів.

3 учень.

А ще є така трава, яка вища і міцніша за деякі дерева. З її стебел роблять вудочки, лижні палиці. Це бамбук! Він є найвищою у світі травою. За кожний день бамбук виростає на півметра, але набуває висоти недовго, всього 40 днів, іноді досягаючи 40 метрів. Росте він у В'єтнамі, Китаї, Індії, Африці, на Далекому Сході та на Кавказі. Були такі цікаві випадки, коли людина засинала в бамбуковому лісі, а вранці прокидалася від того, що її одяг проштрикнув молодий бамбук.

4 учень.

У помірному поясі на болотах росте маленька трав'яниста рослинка – комахоїд-росичка. Її листя вкрите дрібними ворсинками, наповненими липкою рідиною. Варто комасі доторкнутися до них, як спрацьовує природна пастка, і жертва вгрузає в липкий слиз, де і перетравлюється.

Фізкультхвилинка

Прибуваємо до станції "Спортивна". Виходимо з вагонів, щоб трішки відпочити.

Руки дужче обертаємо

Та нікого не чіпаємо. ( Руки за головою,оберти ліворуч,праворуч, руки за голову.)

Обернемося ліворуч

І так само – вже праворуч. ( Широкі колові оберти ліктями вперед.)

Нахилятися почнемо, ( Нахили вперед, торкаючись руками підлоги.)

Ніби ягоди ми рвемо. ( Руки на поясі.)

Будемо гарно присідати ( Присідання )

І мурашок розглядати.

8. Виконання математичних завдань

Наша подорож продовжується і потяг прибуває до зупинки "Рахівничок". Виходимо на зупинці і . О! Диво! Що це за квітка? Ця квітка незвичайна, бо на її пелюстках є певні завдання, які нам необхідно виконати. (Учні по одному виходять, відривають пелюстки і виконують завдання).

§ Полічи від 95 до 105.

§ Полічи десятками від 70 до 120.

§ Розклади на розрядні доданки число 127. (100 + 20 + 7).

§ Розклади на розрядні доданки число 107. (100 + 7).

§ Назви сусідів числа 130. (129, 131).

§ Назви число, в якому: 1 сотня, 9 десятків і 9 одиниць; 1 сотня і 2 десятки; 1 сотня і 8 одиниць.

Добре, завдання квіточки ми виконали, тож подорожуємо далі.

9. Робота з підручником

Наближаємось до зупинки "Розумників". Потяг зупиняється і ми виходимо з вагонів.

- Що за листочок лежить на землі? Яке деревце загубило його?

(Клен).

- А що ж на зворотному боці написано? А написано ось що:

відкрийте підручники з математики на сторінці 71 і виконайте завдання № 473. Розглянемо на малюнку, як утворюється число 200.

Тепер спробуємо практично розглянути, як утворюється число 200.

Ви бачите великий пучок, у якому 100 паличок. Це одна сотня. Поруч ви бачите 9 пучечків по 10 паличок. Це 9 десятків або число 90. Крім того ви бачите ще 9 паличок і 1 паличку. Якщо до 9 паличок додати 1 паличку, то утвориться ще 1 десяток. Коли ми до числа 90 додамо 10 то вийде 100, а це ще одна сотня. А 100 плюс 100 буде 200.

Ми навчилися лічити і читати числа до двохсот. Число 200 є наступним до числа 199.

- Як утворюється кожне наступне число числового ряду?

(Способом додавання одиниці до попереднього числа). Таким способом можна лічити до трьохсот, чотирьохсот і т.д. Але це забере багато часу. Далі будемо утворювати числа із сотень, десятків і одиниць.

Одноцифрові числа від 1 до 9 називаємо числами першого розряду; 10, 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 – числа другого розряду. До чисел третього розряду належать ті, що складаються з однієї, двох, трьох, чотирьох, п'яти, шести, семи, восьми, дев'яти сотень. Розгляньте їх утворення і назви у підручнику (№ 474).

Якщо до числа 900 додамо 100, то одержимо 1000. Тисяча - це одна одиниця класу тисяч.

Перевіримо, як ви запам'ятали. (Вчитель викладає на таблиці числа, учні по черзі читають їх і записують у зошити).

Діти, кожна цифра може означати різне число, це залежатиме від того, де вона стоїть. Якщо ми візьмемо цифру 2 і поставимо її на місце першого розряду, то вона означатиме кількість одиниць. Якщо ж ми цю саму цифру поставимо на місце другого розряду, то це буде кількість десятків. І, нарешті, якщо ми цифру 2 поставимо на місце третього розряду, то це вже буде кількість сотень. (Демонструю під час розповіді). Зрозуміло?

10. Розв'язування задачі

Молодці. їдемо далі. Наближаємось до зупинки "КМІТЛИВИХ". Подивіться, яка гарна яблунька! А ось яблучко на ній. Скуштуємо його? А воно ж незвичайне! Прочитаємо, що на ньому написано.

Задача. Для походу туристи закупили консерви. Коли вони спожили 9 банок, то залишилось у 3 рази більше, ніж спожили. Скільки банок консервів закупили туристи? (На дощці короткий запис умови задачі)

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: