Сторінка
10

Інноваційні освітні проекти та управління їх здійсненням

Можливості подальшого розвитку проекту.

Ми плануємо:

провести глибокі дослідження особливостей житомирської вишивки. Результати досліджень будуть використані при написанні учнівських наукових робіт (секції «Мистецтвознавство» та «Краєзнавство» МАН);

проведення шкільних мистецьких свят – презентацій творчості гуртка;

організацію гурткової роботи (опанування школярами техніки вишивання);

активізувати волонтерську роботу: допомога в організації виставок, допомога літнім майстриням у господарстві тощо.

Узагальнення результатів проектної роботи. Кінцеві комп’ютерні продукти. Учасники проекту дослідили творчість вишивальниць м. Житомира, познайомилися з колекціями вишивок своїх бабусь, створили комп’ютерні презентації: «Житомирська вишивка», «Чарівні вишивки Панченко…», «Вишивки моїх бабусь» та ін. Результати проекту були презентовані на тематичному заході: «А на тім рушничкові…».

Навчальний міжпредметний дослідницький проект «Житомир туристичний»

Ключове питання: Чи можу я змінити світ, у якому живу?

Тематичні питання: 1. Які історичні місця мого рідного міста можуть зацікавити туристів? 2. Де ми можемо гарно відпочити і зустріти гостей?

Проект довготерміновий – 1 місяць.

Під час реалізації проектної роботи були використані знання учнів з історії України, Всесвітньої історії, історичного краєзнавства та економіки. Вік учасників 14-15 років, це були учні 9-Б класу Житомирської гімназії№23. Керівники проекту Денщиков Юрій Вікторович – вчитель історії та правознавства, Коломиза Наталія Миколаївна – вчитель математики та економіки.

Житомир знаходиться у Центральній Україні, є адміністративним центром Житомирської області. Заснований у 884 році, сьогодні є значним культурним, рекреаційним та освітнім осередком. У місті багато парків, скверів, через нього протікають шість річок. Керуючись знаннями історії рідного краю та патріотичними почуттями, ми вирішили довести, що Житомир гідний претендувати на екскурсійний маршрут. Учасники проекту були об’єднані в групи «істориків» та «економістів». Завдання істориків – дослідити цікаві з точки зору туризму історичні об’єкти, а група «економістів» отримала завдання розробити бізнес-план створення молодіжно-оздоровчого комплексу «Міцні бобри» на місці стадіону «Спартак» та біля берегів Тетереву.

«Історики» опрацювали архівні матеріали, експозиції місцевого краєзнавчого музею, вивчали дослідницьку та довідкову літературу, брали інтерв’ю в очевидців та професійних дослідників старовини, працювали в мережі Інтернет, збирали фото та відео матеріали. Кінцевий комп’ютерний продукт – презентація в програмі POWER PОІNT (з використанням фото та відео редакторів Nero Vision 4.7.0.7. і Windows Movie Maker) та публікація (Publisher).

«Економісти» зібрали документальну хроніку щодо туристичної Житомирщини та сумної реальності зони відпочинку, склали план побудови комплексу «Міцні бобри». Опрацювавши різноманітні економічні джерела, розробили бізнес-план побудови комплексу. Зробили необхідні розрахунки витрат на будівництво. Кінцевий комп’ютерний продукт – відеофільми в програмі Pinnaclе, Photoshop: «Житомир туристичний», «Сумна реальність зони відпочинку», «…місто майбутнього» та презентація.

Протягом місяця учні працювали у проекті і в результаті підвищили свій рівень знань і компетенцій з історії України, економіки, придбали навички роботи з інформаційними технологіями. Сформували стійке почуття патріотизму та гордості за рідне місто.

Історія країни здалегіть

Нам пропонує згадувать минуле.

Дітей привчає пам’яті дідів.

Вклонятись низько, дякуючи Богу.

І є мета у молоді тепер:

Залишити у місті слід вагомий.

… І де б не був, що б ти не робив,

Завжди вертатись з гордістю додому.

Минуле треба міцно берегти,

Залишити у пам’яті нащадкам

Каплиці, храми, катакомби і мости,

Які ведуть у рідну теплу хату.

Житомир весь минулим мерехтить,

В майбутньому міцніє сили мрія,

І покоління нинішнє кипить,

Будує комплекс мрій, дає надію.

Нехай же допоможе їм Господь

Здолати перешкоди віку знову,

Збентежить пам’ять, подарує вмить –

Свободу, славу, гордість, перемогу!

Н. М. Коломиза (9-Б клас)

Після презентації учні продовжують збирати цікаву інформацію. Суттєво змінили своє ставлення до вивчення історії та економіки, бо побачили практичне застосування своїх знань в житті. Дев’ятикласники відчули власну причетність до процесів, які відбуваються в нашому місті.

Головним результатом проекту можна вважати той факт, що ним зацікавилась громадськість міста та області, журналісти, місцеве телебачення та мерія міста. Але найголовніше те, що підлітки відчули свою потрібність рідному місту, вони навчились колективно та творчо працювати і мріють залишитися в Житомирі після здобуття вищої освіти. Набутий невеликий досвід роботи переконав нас у необхідності впровадження в навчальний процес проектних технологій, бо саме вони в повній мірі здатні розкрити творчий потенціал кожної дитини. Також учителі вдосконалили свої навички роботи з ПК та з різними комп’ютерними програмами. Батьки зацікавилися роботою дітей і всіляко сприяли їхнім дослідженням.Колеги високо оцінили результати проекту, прикладом того є започаткування власних програм для роботи за проектними технологіями.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: