Сторінка
4

Управління валютною позицією як визначальний фактор ефективної діяльності на валютному ринку

2) із двох відкритих позицій на спотовому ринку по одній валюті з однаковими обсягами у різні сторони спочатку закривається збиткова, і лише після цього є можливе скорочення чи закриття прибуткової позиції;

3) на одному рахунку позиція відкривається за принципом тривалого „переслідування тренду”, таким розворотом найчастіше виступає денний розворот, на іншому рахунку швидше відслідковується розворотний сигнал, за яким відкривається позиція так званої „зворотної моделі”. Тобто складається ситуація: трейдер одночасно притримується тактики двох про­ти­-лежних принципів;

4) пріоритет сигналу технічних індикаторів такий: береться до уваги сигнал по тренду і на його основі проводиться торгівля. Перший сигнал, що виник проти тренду, ігнорується. Але якщо він підтверджується наступним, тобто, коли формується своєрідний кластер розворотних сигналів, тоді ці сигнали є керівництвом до дії;

5) збиткова позиція проти тренду повинна закриватися при перших сигналах, які засвідчують продовження тенденції.

Незважаючи на очевидні переваги даного підходу імунізації відкритої позиції можна виділити і його недоліки. Перш за все, при одномоментному виході на ринок трейдер одразу потрапляє на подвійний спред. Сумарна позиція, як правило, буває негативною у період флета. Крім того, на кожному субрахунку необхідно мати так звану „страхову підтримку” у розмірі 70 відсотків від депозиту. У сукупності все це призводить до зниження прибутковості діяльності на валютному ринку. Тому виникає необхідність усунення чи, принаймні, мінімізації даних недоліків у роботі на двох субрахунках і розробки якісно нового способу імунізації відкритої позиції на валютному ринку.

Перш за все необхідно усунути негативний ефект подвійного спреда. Для цього необхідно входити в ринок за наміченим трендом 2–3-х хвилинного інтервалу, підкріпленого позитивними тенденціями на ринку, що діють у напрямі денного тренду вибраного фінансового активу. Вчасний вихід на ринок дозволяє з великою ймовірністю у найближчі 10–15 хвилин відпрацювати спредові пункти і вийти на прибутковий результат.

При імунізації відкритої валютної позиції найбільш складне завдання – це усунення впливу флету на ринок вибраного фінансового активу. Практика діяльності на валютному ринку свідчить, що тренд на ринку займає не більше 30 відсотків часу, а флет – 70 відсотків.

Щоб уникнути флету, найчастіше відбувається перехід на більш дрібні, так звані „інвестиційні горизонти”, намагаючись якомога раніше передбачити зародження тренду. Якщо пошук тренду відбувся на обох субрахунках, то така практика, у більшості випадків, закінчується невдало. Найкраще у ці періоди бути поза ринком. Проблема, звичайно ж, так не усувається, більше того – призводить до втрат.

Незважаючи на виявлені негативні моменти, зміни щодо можливостей діяльності на валютному ринку дозволяють працювати з одним рахунком на ринку спот і ф’ючерсному ринку, а також з біржовими опціонами на валютні ф’ючерси. Це одразу ж дозволить зняти проблему флету, оскільки флетовий ринок базисного активу є оптимальною умовою для додаткового отримання прибутку на опціонному ринку, що свідчить про можливість купити контракт на ф’ючерси по ієні, тобто відкрити довгу позицію по ієні на суму S, і відразу ж відкрити довгу позицію на ринку спот по курсу Сs USD/JPY обсягом V:

V = S / Сs.

При цьому зникає необхідність заморожувати на рахунку суму „страхової підтримки”. А з іншого боку, якщо на відкритих позиціях знаходиться більше 80 відсотків від суми депозиту, то це звичайно ж висуває більш жорсткі вимоги до якості агрегування рахунків.

Агрегування рахунків прийнято розглядати як процес спільного підрахунку прибутків і збитків за всіма операціями для того, щоб визначити стан рахунків на кожний конкретний момент часу. Наприклад, при діяльності лише на ринку спот і наявності плеча 1 : 10 можна депозит у сумі 1 млн. дол. США відкрити з декількох валютних позицій на загальну суму у 10 млн. дол. США. Стан депозиту у кожний конкретний момент часу залежатиме від загального обсягу відкритих позицій і поведінки ринків вибраних активів.

За наявності двох відкритих довгих позицій по USD/JPY та EUR/USD за першою угодою маємо прибуток у розмірі 12 тис. дол. США, а за другою – збиток на 7 тис. дол. США. У такому випадку проводиться взаємна компенсація двох позицій, що у підсумку показуватиме поточний баланс у сумі 5 тис. дол. США.

Якщо агрегування проводитиметься на різних сегментах ринку, припустимо (на ринку спот та ф’ючерсному), то отримаємо дещо іншу ситуацію. Це пояснюється тим, що, з одного боку, оціночні рівняння для фактичної маржі у випадку купівлі-продажу валютних ф’ючерсів помітно відрізняються, а з іншого – способи обчислення фактичної маржі на спотовому ринку принципово інші. У даному випадку варто оперувати фінансовим важелем.

Завдання обчислення фактичної маржі ще більше ускладнюються, якщо за одним депозитом проходять операції на спотовому та строковому ринку. У даній ситуації стан рахунку можна проаналізувати виходячи із вартості відкритих валютних позицій на обох ринках.

Важливо враховувати, що для забезпечення необхідного рівня маржі по валютних ф’ючерсах необхідні кошти, які дозволяють за рахунок суми у 100 тис. підтримувати позицію у 10 млн., тому що на ринку валютних ф’ючерсів часто з’являється можливість працювати із плечем 1:100. Звідси стає зрозумілим і принцип агрегування рахунків на ринку спот та ф’ючерсному ринку.

Візьмемо ситуацію роботи на спотовому ринку по долару США та євро і ф’ючерсному ринку на депозиті у 100 тис. дол. США. За таких умов існує можливість торгувати на ф’ючер­с­ному ринку по євро у сумі 20 тис. дол. США і майже на 65 тис. проводити операції на спот ринку. Залишок у сумі 15 тис. можна використати як „страхову підтримку”.

Оскільки валютний курс на ринку постійно змінюється, то для більш повної імунізації від­критої валютної позиції необхідно весь час коректувати обсяг відкритої позиції на спотовому ринку.

Вважаємо, що методика роботи на двох субрахунках не є найоптимальнішою тактикою діяльності на валютному ринку, і її подальше вдосконалення знову ж може призвести до роботи на одному рахунку, але вже з якісно новим показником. Зокрема, перспектива імунізувати відкриту валютну позицію на спот ринку протилежна позиції на строковому валютному ринку. Проте за будь-яких умов варто визначати ціль у момент відкриття позиції. Якщо за короткий проміжок часу після відкриття позиції досягнуто більше очікуваного прибутку, то необхідно фіксувати прибуток частинами, з урахуванням відновлення закритих контрактів при регулюванні ринку.

Література:

1. Про Національний банк України: Закон України від 20.05.99.

2. Про банки та банківську діяльність: Закон України від 07.12.2000.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5 


Інші реферати на тему «Фінанси»: