Сторінка
9

Дидактичні ігри як засіб ознайомлення дітей з правилами безпеки в побуті

Хід гри: Кілька картинок лежать на столі зображенням вниз. Дитина вибирає будь-яку, розглядає і розповідає: що він зробив неправильно, що тепер робити дитині.

Ми - рятувальники

Завдання: закріплювати уявлення про небезпечні ситуації в побуті, про правильні дії в конкретних ситуаціях; розвивати увагу; виховувати співчутливе ставлення до потерпілого.

Матеріал:

ігрова карта з трьома порожніми віконцями (одна зверху, два - внизу);

картинки, на яких зображені діти в конкретних небезпечних ситуаціях;

набір карток із зображенням тих дій, які необхідно виконати в тій чи іншій ситуації.

Хід гри. На ігрову карту вихователь кладе картинку із зображенням небезпечної ситуації. Дитина розглядає її і з усіх карток із зображенням дій вибирає дві правильні, послідовно розкладає їх.

Я голки не боюся (посібник)

Завдання: закріплювати уміння безпечного поводження з голкою; розвивати дрібну моторику; виховувати увагу, посидючість.

Матеріал: голки з нитками, прикріплені до основи коробки; гудзики.

Завдання:

зібрати «піраміду» з гудзиків, нанизуючи їх на голку з ниткою;

зібрати «намисто», нанизуючи.

Аналіз життя сучасного суспільства дозволяє робити висновки, що реально існують загрози безпеці життя і здоров'ю людей. Шкільний курс "Основи безпеки життєдіяльності" служить справі підготовки молоді до безпечного індивідуальному поведінці.

Вивчення курсу дозволяє отримати систематизоване уявлення про небезпеки і про прогнозування небезпечних ситуацій, оцінити вплив їх наслідків на життя і здоров'я людини та виробити алгоритм безпечної поведінки.

Життя в епоху науково-технічного прогресу стає все різноманітніше і складніше. Вона вимагає від людини не шаблонних, звичних дій, а рухливості, гнучкості мислення, швидкої орієнтації і адаптації до нових умов, творчого підходу до вирішення великих і малих проблем. Розвиток творчих здібностей необхідна умова процесу навчання з курсу ОБЖ. В теорії і практиці застосування ігрових засобів у навчальному процесі "Основ безпеки життєдіяльності" стимулює розвиток творчих здібностей школярів підліткового віку. Дослідження вікових і психічних особливостей дітей підліткового віку показало, що застосування ігор у навчальному процесі відповідає психології сприйняття. Гра - це один з видів діяльності школяра. Педагогічною аксіомою є положення, згідно з яким до розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, самостійності та ініціативності, діловитості і відповідальності школярів може призвести тільки подання їм справжньої свободи дій у спілкуванні. Гра дає таку можливість.

Підлітковий вік період характеризується прагненням до неординарних вчинків, жагою змагань, тягою до творчості. В цьому віковому періоді розвиток творчих здібностей допомагає школярам самоствердитися, проявляти ініціативу і творчий підхід у різних видах діяльності. На підставі цього, розвиток творчих здібностей на заняттях ОБЖ є важливим елементом.

Використання ігор у навчальному процесі допомагає активізувати діяльність дитини, розвиває творчі здібності, пізнавальну активність, спостережливість, увагу, пам'ять, мислення, підтримує інтерес до досліджуваного предмета.

При організації ігрової діяльності на уроках ОБЖ застосовуються загальноприйняті педагогічні методи та форми організації уроку. При виборі ігрового матеріалу необхідно враховувати вікові особливості школярів. Важливо продумати зміст уроку, його завдання і форму організації діяльності школярів на уроці. Розвиток творчих здібностей школяра через застосування засобів ігрової діяльності на уроках ОБЖ використовується провідними педагогами. Таким чином, наша гіпотеза знайшла підтвердження, що ефективність розвитку творчої активності учнів на уроках ОБЖ підвищується, якщо основу навчання складає ігрова діяльність в якості системоутворюючого компоненту.

За допомогою дидактичних ігор на уроках безпеки життєдіяльності діти мають можливість не тільки дізнатися про небезпечні предмети які оточують нас у побуті, а й навчитися правильно ними користуватися, щоб не завдати шкоди собі та іншим.

У психолого-педагогічній науці неодноразово зазначалося те, що зараз, в умовах стрімко наростаючої інформації, особливого значення набуває розвиток і активізація творчого мислення. Дійсно, в будь-якій діяльності стає особливо важливим не просто засвоїти певну суму знань, а вибрати найбільш значимі з них, зуміти застосувати їх при вирішенні найрізноманітніших питань.

Розвиток творчого мислення призводить до якісної перебудови сприйняття і пам'яті, перетворенню їх в довільні, регульовані процеси. Процес творчого розвитку школярів на уроках ОБЖ має велике значення. Активність і творчі здібності школяра на заняттях "Основи безпеки життєдіяльності" виконують важливе завдання - підготовки до безпечної життєдіяльності. Для цієї мети застосовуються різні методичні прийоми і засоби навчання. Ігрова діяльність виступає як діяльність, в якій відбувається формування передумов до переходу розумових дій на новий, більш високий етап. Технологія ігрових форм навчання націлена на те, щоб навчити учнів усвідомлювати мотиви свого вчення, своєї поведінки в грі і в житті, формувати цілі й програми власної самостійної і творчої діяльності.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: