Сторінка
7

Педагогічні умови виховання у дітей старшого дошкільного віку почуття любові до рідного міста

Було проведено аналіз дидактичного матеріалу по ознайомленню дітей з рідним містом.

У старшій логопедичній «А» групі наявний такий матеріал по ознайомленню дітей з рідним містом:

1. Фотоальбом «М.Бердичів у минулому і сьогоденні»

2. Ширма «Символіка рідного міста»

3. Дидактичний посібник «Поети рідного краю»

4. Аудіо тека «Розквітни, відродись, зрости»(пісні про м. Бердичів)

5. Дидактична гра «Склади герб»

6. Дидактична гра «Підбери зображення до кольору»

Отже, у старшій логопедичній «А» групі наявний дидактичний матеріал по ознайомленню дітей з рідним містом. Дидактичний матеріал відповідає вимогам поставленим у Базовій програмі розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», варіативний, багатофункціональний, доступний дітям і забезпечує формування знань про рідне місто.

Патріотизм - одне з найбільш глибоких людських почуттів. Як правило, це поняття розуміють як відданість і любов до Батьківщини, до свого народу, гордість за їхнє минуле й сьогодення, готовність до її захисту.

Це почуття є одним із найважливіших духовних надбань особистості. Воно характеризує вищий рівень розвитку особистості й проявляється в її активно-діяльнісній самореалізації на благо Батьківщини. Саме тому формування патріотизму на сучасному етапі є фундаментом і опорою суспільного й державного устрою та запорукою ефективності функціонування всієї системи соціальних і державних інститутів.

Засвоєння патріотичних цінностей і норм є тривалим процесом. Вони не закладені у генах, це не природна якість, а соціальна, і тому не успадковується, а формується цілеспрямовано, системно, із використанням певних принципів та методів діяльності з підростаючим поколінням.

Сьогодні існує розуміння того, що виховати свідомого громадянина й патріота означає сформувати в дитини комплекс певних знань і умінь, особистісних якостей і рис характеру. Зокрема, йдеться про: повагу до батьків, свого родоводу, традицій та історії рідного народу, усвідомлення своєї належності до нього як його представника, спадкоємця і наступника; працьовитість; високу художньо-естетичну культуру тощо; патріотичну самосвідомість та громадянську відповідальність, готовність працювати для розквіту Батьківщини, захищати її; повагу до Конституції, законів Української держави; досконале знання державної мови.

У ході нашого дослідження підтвердилася робоча гіпотеза. Сміливо можна сказати ,що у ДНЗ № 27 дотримуються педагогічних умов у формуванні любові до рідного міста у дітей старшого дошкільного віку, а саме : ознайомлюють з рідним містом (проводять екскурсії, заняття, розваги), використовують ефективні методи та прийоми роботи з дошкільнятами, постійно працюють над поповненням дидактичного матеріалу. Вихователі старшої логопедичної «А» групи ДНЗ № 27 є патріотами свого міста, адже важливе значення для виховання патріотичних почуттів у дошкільників має приклад дорослих, оскільки вони значно раніше переймають певне емоційно-позитивне ставлення, ніж починають засвоювати знання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: