Сторінка
4

Кабінет креслення

Одним словом, якщо адміністрація школи хоче домогтися результатів у навчанні але усіх предметів, але краще класи не об'єднувати, т.к. від цього залежить рівень знань і підготовки учнів. Окремий, добре оснащений кабінет полегшує працю вчителя і допомагає домогтися високої якості робіт всіх учнів.

Відсутність в школі кабінету креслення

Часто в школах не передбачається спеціальні кабінети для уроків креслення, часто тягне за собою ряд незручностей як для школярів так і для вчителів.

Не відбувається живого і безпосереднього спілкування дітей з графічними і образотворчими матеріалами, спираючись тільки на словесні методи не можна по-справжньому зацікавити школярів навчальним предметом, осяяти їх навчальний працю радістю пізнань відкриттів.

Якщо працювати у звичайній класній кімнаті, без достатньої кількості дидактичних засобів, впираючись в основному на одну класну дошку, важко буде добитися добрих результатів. Часто діти недостатньо розуміють матеріал, або зазвичай важко засвоювати абстрактні геометричні та графічні поняття. У цьому випадку самостійні роботи доводитися проводити одноманітними методами, багато часу витрачається на механічну роботу: описування тексту з дошки, потім під диктовку, перекреслення.

Відбувається це тому, що відсутня фонд наочних посібників. Таблиць, достатньої кількості дидактичної та методичної літератури.

Такі «безкабінетние» уроки можуть проводитися в приміщеннях з невідповідним освітленням, що може відбитися надалі на зір учнів та рівня їх графічної підготовки.

Як розглядалося вище для роботи на уроках креслення звичайні парти наявної в кожному класі, не підходять. Потрібні спеціальні креслярсько – малювальні столи мають нахил дошки. Вони повинні бути певної висоти, що відповідає зростанню учня, що не буде негативно відбиватися на його здоров'ї.

Не всі класні дошки в школі розкреслені кліткою. А така дошка спростить роботу при перерисовування.

При відсутності спеціального кабінету неможливо використовувати екранні наочні посібники. А вони розвивають естетичні почуття, сприяють підвищенню кількості практичної роботи учнів. Крім того, екранні посібники допомагають вчителю підібрати, виготовити, систематизувати матеріали по всіх видах програми з креслення і проводити уроки в більш яскравою і захоплюючій формі. Особливо це необхідно при проведенні уроків – бесід.

Відсутність спеціального – оснащеного кабінету викликає труднощі в учнів при підготовці до уроку. Не кожен раз вчитель зможе принести на урок дістає обсяг наочності та літератури. Навіть якщо вчитель принесе на урок плакати і таблиці, може виявитися, що їх нікуди і неможливо буде повісити. Не буде і спеціальних стендів на яких можна демонструвати кращі роботи учнів. Без кабінету креслення неможлива організація позакласних занять, і освіти гуртка.

Наявність в школі добре оснащеного кабінету надає на учнів саме позитивний вплив. В умовах кабінету на уроці можна зробити значно більше, ніж у звичайному класі. До уроку можна підготувати креслення на уроці, якщо він не вимагає показу етапів побудови: потренуватися у виконанні креслень і малюнків, пам'ятай, що для вчителя дуже важливо вільне володіння крейдою на дошці; заздалегідь підготувати і розкласти на робочому місці індивідуальні завдання, знаючи добре. Де і який учень сидить за столом.

Кабінет звільняє вчителя від нескінченного перенесення навчального обладнання та наочних посібників з класу в класі. Наявність кабінету уможливлює організацію позакласних занять з креслення і кухоль. Краще кабінет креслення не об'єднувати декілька з іншим предметом. Це негативно відбитися на рівні знань і підготовленості учнів

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: