Сторінка
16

Соціальні аспекти реформування системи вищої освіти в Україні

По-трете, Україні необхідно старанно перевіряти запропоновані як Заходом (Європа і США), так і Сходом (Росія) методологію і напрацювання в сфері освіти і враховувати той факт, що етична вимогливість швидко зникає там, де з’являється економічні інтереси як у підприємців, так і у правління.

Саме тому, враховуючи ірраціональні приховані фактори процесу уніфікації дипломів і переформування молодого покоління, необхідно виробити власну технологію «болонізації», щоб не стати сировинним придатком РЄ і охоронцем чужих національних інтересів, ігноруючи власну стратегію розвитку і історичної перспективи.

Для нас важливий сам процес розуміння українським суспільством свого місця в Європі, своєї історичної місії. Процес цей ніяк не назвеш легким, але, якщо б в Україні змогли виробити здоровий, конструктивний підхід до вивчення власної і загальноєвропейської, загальносвітової історії, це суттєво оздоровило б ситуацію в Європі в цілому.

Та на жаль, болонський процес по-український перетворюється радше у зміну форми, а не змісту, зауважують критики. Адже не відбувається передусім системних змін на рівні мети, завдань, інститутів, місця студента в навчальному процесі. І доти, доки цього не станеться, українці навряд чи відчують позитив «Болонської системи», переконаний викладач Литвинов. Натомість всі притаманні їй негативні риси, як годиться, спостерігатимуться в повній мірі. За словами Ю. Ражкевича, члена національної групи супроводження Болонського процесу, для окреслення головної причини, чому Україна і до сьогодні йде навпомацки в реформі освіти, варто звернути увагу не на цілі Болонського процесу, а на інструментарій, тобто яким чином запроваджується, "накладається на національну систему освіти" реформа.

На підприємстві, як і на всіх інших підприємствах України, організована охорона праці, проведений комплекс заходів щодо техніки безпеки та протипожежної безпеки. Так на підприємстві, відповідно до Закону України «Про охорону праці», розроблено та затверджено «Інструкцію з охорони праці, техніки безпеки та протипожежної безпеки на підприємстві», в якій ретельно оговорюються правила користування устаткуванням, оргтехнікою, електронагрівальним обладнанням, а також призначені особи що відповідають за дотримання інструкції кожним працівником.

Для аналізу санітарно–гігієнічних умов праці на візьмемо приміщення (відділу бухгалтерії). Приміщення знаходиться на третьому поверсі п'ятиповерхового цегляного будинку. Відділ бухгалтерії розташований в одній кімнаті, загальна площа якої складає 42,6 м², висота – 4 м. Загальний об'єм, таким чином, складає 170,4м³. Число працівників відділу _ особи. На одного працюючого припадає приблизно м² площі та _м³ загального об'єму, що відповідає нормам (по СніП 11-90-91 площа виробничого приміщення на одного працюючого повинна складати не менше 4,5м², а об'єм – 15м³)

Стіни приміщення обклеєні світлими шпалерами, стеля білого кольору (побілена крейдою), підлога вистелена лінолеумом. Світлий відтінок стін відповідає вимогам підвищення продуктивності праці, знижує втомленість персоналу, збільшує освітлення всередині приміщення за рахунок відбиття світла.

Дизайн приміщення сприяє підвищенню працездатності і зниженню перевтоми працюючих. Інтер'єр відділу бухгалтерії складається зі спеціалізованих конторських меблів: дерев'яні шкапи, столи, стільці, книжкові полиці і т.д. Меблі виготовлені з ДСП і є екологічно чистими та нешкідливими для здоров'я.

В процесі трудової діяльності на людину впливають різноманітні чинники: температура повітря, вологість, шум, вібрація та інші. Сукупність цих чинників характеризує умови, від яких залежить здоров'я та продуктивність праці робітників.

Усі дані, що характеризують стан санітарно-гігієнічних умов праці занесені до табл.4.1.

Таблиця 4.1

Санітарно-гігієнічні умови праці у відділу бухгалтерії ЗАТ «Харківський плитковий завод»

Параметри

Фактичне значення

Нормативне значення

Відповідність параметру державному стандарту

Шум, дБ

50

50-65

Відповідає

Освітлення, лк

310

300

Відповідає

Температура повітря °С

- взимку,

- влітку,

18-22

22-24

20-23

22-25

Частково

Відповідає

Відносна вологість повітря, %

45-55

40-60

Відповідає

Швидкість руху повітря, м/с

0,1

0,1-0,2

Відповідає

Запиленість мг/м³

0,12

0,15

Відповідає

Дані, наведені у табл. 4.1 свідчать про те, що значення досліджуваних параметрів в приміщенні бухгалтерії майже відповідають встановленим нормам державних стандартів .

Заходи, які проводяться для покращення умов праці і охорони праці, спрямовані передусім на попередження, зниження або ліквідацію впливу негативних виробничих факторів на працюючих.

Раціонально спроектовані і правильно експлуатовані вентиляційні системи сприяють покращенню самопочуття працюючих і підвищенню продуктивності праці. За наявними даними кондиціювання повітря на підприємстві можна підвищити продуктивність праці на 5-15% [ ].

У приміщенні відділу використовується приточно-витяжна вентиляція. Також застосовується природна вентиляція, тобто провітрювання приміщення.

Для дотримання оптимальної температури повітря в холодний час року використовується система опалення від міської опалювальної системи.

За даними спостережень, температура повітря у приміщеннях за період з грудня по квітень коливалась від 18°С до 22°С, що частково нижче встановлених норм (по нормах при легкій роботі першої категорії оптимальна температура повинна бути 20-23°С). Відступ від норм пояснюється недостатньою кількістю тепла, що подається центральним опаленням.

В приміщенні використовується комбіноване освітлення, при якому природне освітлення доповнюється штучним. Бокове природне освітлення створюється за рахунок проникнення денного світла через вікна у бокових стінах. Для штучного освітлення використовуються підвісні світильники із застосуванням ламп накалювання типа Г 215-225-150.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20 


Інші реферати на тему «Педагогіка, виховання»: