Сторінка
3

Надання кредитів фізичним особам на придбання автомобілів за програмою “Авто в кредит”

Підписує кредитний договір та договір застави ТЗ (за рішенням Кредитного комітету – іншого додаткового забезпечення). Договір застави не потребує нотаріального посвідчення. В договорі застави необхідно передбачити можливість реалізації оформленого в забезпечення майна через третіх осіб. При наявності Поручителя – між Поручителем та Банком підписується договір поруки поруки.

3. Кредитний працівник:

Контролює наявність у Позичальника свідоцтва про державну реєстрацію ТЗ, обов’язково з відміткою про продаж в кредит ВАТ „Райффайзен Банк Аваль”, підписаних договорів страхування, документів (квитанцій), що підтверджують сплату страхових платежів, укладеного між Покупцем і Продавцем договору купівлі-продажу, документів, що підтверджують сплату власного внеску Позичальником, укладеного договору застави (не потребує нотаріального посвідчення) тощо.

Після виконання вказаних дій, Банк надає Позичальнику кредитні кошти в день укладення договорів[4] або протягом 2–х робочих днів з моменту укладення договорів.

При безготівковому перерахуванні коштів з поточного рахунку Позичальника на користь Продавця, кредитний працівник діє відповідно до чинного законодавства, внутрішньобанківських документів та умов кредитного договору.

a. В день укладення договору застави готується повідомлення про внесення запису про реєстрацію застави ТЗ до Державного реєстру обтяжень рухомого майна (та, при наявності, додаткового забезпечення). Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна підшивається до кредитної справи.

b. Кредитний працівник формує кредитну справу, яка буде складатися з наступних документів:

- документи згідно глави 4 даної Інструкції;

- копії висновків служб банку;

- копія 2-го екземпляру кредитного договору;

- копія свідоцтва про державну реєстрацію ТЗ ;

- копія договору купівлі-продажу ТЗ;

- копії Договорів страхування (життя Позичальника/нещасний випадок, “повне КАСКО”, цивільно-правова відповідальність власника ТЗ);

- копії документів, що підтверджують сплату страхових внесків;

- копії документів про сплату власного внеску Автодилеру;

- копія 2-го екземпляра договору застави;

- витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна;

- копія протоколу про надання кредиту;

- копія договору поруки (при наявності);

- контрольний лист реєстрації телефонних дзвінків позичальнику з приводу страхування (за необхідністю);

- акт перевірки заставленого майна (формується на момент перевірки);

- внутрішній опис справи.

Б. При купівлі ТЗ у фізичної особи:

Позичальник:

- Укладає з Продавцем договір купівлі-продажу або біржову угоду. Договір купівлі-продажу посвідчується нотаріально (біржова угода нотаріально не посвідчується). Для перевірки того, що на ТЗ не накладено обтяження, за рахунок Позичальника робиться перевірка наявності запису про ТЗ в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна (далі - Державний реєстр). В разі наявності запису про заставу ТЗ в Державному реєстрі, кредитний працівник повідомляє Позичальника та Продавця про заставу ТЗ та призупиняє видачу кредиту Позичальнику до з’ясування обставин. Надає договір купівлі-продажу ТЗ / біржової угоди кредитному працівнику. Достовірність копії засвідчується підписом кредитного працівника та підписом клієнта, як така, що відповідає оригіналу.

Позичальник підписує кредитний договір та додаткову угоду до кредитного договору, укладає договір страхування життя/нещасний випадок, авто на умовах „повне КАСКО”, цивільної відповідальності та сплачує страхові внески. При наявності Поручителя – між Поручителем та Банком підписується договір поруки. Сплачує власний внесок Продавцю.

Надає Посереднику (погодженому Банком) доручення на реєстрацію ТЗ в органах ДАІ та отримання “Свідоцтва про реєстрацію ТЗ”, а також подальшого укладання договору застави ТЗ. Банк надає Позичальнику кредитні кошти (в присутності Продавця) в готівковій чи безготівковій формі. Кредитний працівник контролює передачу кредитних коштів Продавцю як оплату за ТЗ. Передача коштів та здійснення повного розрахунку між Позичальником та Продавцем має бути завірено письмово у вигляді розписки. Продавець передає необхідні документи для реєстрації ТЗ в органах ДАІ Посереднику, який діє від імені Позичальника на підставі доручення. Посередник здійснює реєстрацію ТЗ в органах ДАІ, отримує свідоцтво про реєстрацію ТЗ. Для додаткового забезпечення того, що ТЗ не буде проданий, в свідоцтві про реєстрацію ТЗ органами ДАІ обов’язково ставиться відмітка про продаж ТЗ в кредит (наприклад: “Автомобіль продано в кредит ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”, “Кредит ВАТ “Райффайзен Банк Аваль”). Посередник контролює наявність даної відмітки відмітки. Після виконання п.6.9. Посередник від імені Позичальника укладає договір застави ТЗ (за рішенням Кредитного комітету – іншого забезпечення). В договорі застави необхідно передбачити можливість реалізації оформленого в забезпечення майна через третіх осіб. Договір застави не потребує нотаріального посвідчення.

На підставі письмового повідомлення Банку та за рахунок Позичальника вноситься запис про реєстрацію застави ТЗ до Державного реєстру обтяжень рухомого майна (при необхідності, і додаткового забезпечення). Посередник передає Свідоцтво про реєстрацію ТЗ Позичальнику. Кредитний працівник контролює наявність укладених договорів страхування та документів, що підтверджують сплату страхових платежів, договору купівлі-продажу/ біржової угоди, договору застави ТЗ. Кредитний працівник формує кредитну справу, яка складається з наступних документів:

- документів згідно глави 4 даної Інструкції (частково копії);

- копії висновків служб Банку;

- копії 2-го екземпляру кредитного договору;

- копії свідоцтва про державну реєстрацію ТЗ;

- копії договору купівлі-продажу ТЗ /біржової угоди;

- копії Договорів страхування (життя Позичальника/нещасний випадок, “повне КАСКО”, цивільно-правова відповідальність власника ТЗ) та копії документів, що підтверджують сплату страхових платежів Позичальника;

- копії 2-го екземпляра договору застави;

- витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна;

- копії протоколу про надання кредиту;

- копії договору поруки (при наявності);

- контрольного листа реєстрації телефонних дзвінків Позичальнику з приводу страхування (за необхідністю);

- акт перевірки заставленого майна (формується на момент перевірки);

- внутрішній опис справи.

Часові затрати на прийняття рішення та надання кредиту Позичальнику з моменту отримання повного пакету належно оформлених документів не повинен перевищувати:

 

Показник

TTY

TTC[5]

При купівлі у автодилера

нового ТЗ

3

3

ТЗ, що був у користуванні

5

5

При купівлі ТЗ у фізичної особи

5

5

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: