Сторінка
4

Надання кредитів фізичним особам на придбання автомобілів за програмою “Авто в кредит”

Контроль за дотриманням Позичальником своїх зобов’язань та своєчасним оформленням потрібних документів покладається на кредитного працівника. Кредитний працівник проводить перевірку фінансового стану Позичальника / Поручителя не рідше, ніж 1 раз на рік, а також наявність та стан заставленого майна не рідше, ніж 1 раз на 6 місяців. Перевірка фінансового стану Позичальника проводиться на основі поданої довідки про доходи, які були одержані за основним та додатковим місцем роботи за останні 12 місяців. Довідка складається станом на 01 січня року, наступного за звітним, та надається в Банк до 30 січня кожного року протягом строку дії кредитного договору за допомогою поштового зв’язку, рекомендованим листом або особисто. Якщо по кредиту фінансовим Поручителем виступає юридична особа, Позичальнику / Поручителю необхідно представляти в Банк протягом першого кварталу баланс підприємства Поручителя, форму – 2 станом на 01 січня кожного року протягом строку дії кредитного договору. Кредитний працівник, отримавши документи, разом з супровідною запискою надає їх для перевірки через відділ забезпечення до відділу кредитного аналізу ОД/ОФ Банку. В разі суттєвого погіршення фінансового стану Позичальника, що негативно впливає на виконання ним зобов’язань за кредитним договором, кредитний працівник повинен повідомити про це начальника відділення. Перевірка наявності та стану заставного майна (ТЗ) проводиться шляхом огляду предмету застави, а саме: кредитний працівник перевіряє відповідність кольору, марки та реєстраційного номеру, вказаного в свідоцтві про реєстрацію ТЗ з номерним знаком, маркою, кольором на представленому до огляду ТЗ. Перевірка ТЗ повинна проводитися за місцем знаходження заставодержателя (Банку). Після проведення перевірки стану автомобіля, кредитний працівник складає “Акт перевірки стану та наявності застави” (згідно форми, затвердженої “Порядком роботи із заставним майном в АППБ “Аваль”), який підписується Позичальником (заставодавцем) та кредитним працівником. На випадок, коли перевірка заставного майна відбулась без присутності Позичальника (заставодавця) (майно було надано до огляду третіми особами), кредитний працівник фіксує це в акті та ставить лише свій підпис. В акті важливо відобразити стан заставного майна:

· задовільний - ТЗ не має явних пошкоджень: вм’ятин, подряпин, ціле скло;

· незадовільний - ТЗ не може самостійно приїхати до Банку, має подряпини, бите скло чи пошкоджені інші частини кузова, наявні суттєві пошкодження.

У разі, якщо стан ТЗ - незадовільний, кредитний працівник зобов’язаний повідомити про це начальника відділення (відділу забезпечення ОД/ОФ). Останній, на власний розсуд, ініціює оцінку вартості ТЗ експертами з оцінки майна (відповідно до “Порядку роботи із заставним майном в АППБ “Аваль”), які складають “Висновок з оцінки ТЗ”. Якщо вартість ТЗ, вказана у “Висновку з оцінки ТЗ”, менша за поточну заборгованість Позичальника – кредитний працівник ініціює перед відповідним Кредитним Комітетом (згідно ліміту повноважень) розгляд питання щодо надання Позичальником додаткового забезпечення або дострокове повернення кредиту на суму, не меншу ніж розходження між вартістю, вказаною у Висновку з оцінки ТЗ та поточною заборгованістю Позичальника. Необхідність та вимоги до переоцінки ТЗ визначаються відповідно до “Порядку роботи із заставним майном в АППБ “Аваль”. Щорічно кредитний працівник Банку перевіряє наявність договорів страхування та платежів за ними. Копії договорів страхування та платіжних документів кредитний працівник підшиває в кредитну справу Позичальника. У випадку не подовження Позичальником договорів страхування або несплати чергових страхових платежів, відповідальний кредитний працівник по телефону, а у разі його відсутності - письмово, повідомляє Позичальника про необхідність здійснити оплату страхування в обмежений термін (5 днів). Копія листа підшивається до кредитної справи. Якщо відбувся телефонний контакт – це фіксується в “Контрольному листі реєстрації телефонних дзвінків позичальнику з приводу страхування” (Додаток 7). У разі нездійснення Позичальником своїх зобов’язань в обумовлений строк, кредитний працівник зобов’язаний службовою запискою повідомити Страхову компанію, Службу безпеки Банку, начальника відділення (відділу забезпечення) та підготувати розгляд справи на чергове засідання Кредитного комітету згідно ліміту повноважень. Кредитним комітетом приймається рішення щодо подальшої роботи з Позичальником.

У разі наявності у Позичальника несплачених базових платежів за кредитом, кредитний працівник діє згідно діючого Положення АППБ “Аваль” “Про моніторинг портфелю кредитів фізичних осіб АППБ “Аваль”. Стягнення заборгованості за рахунок заставного майна (ТЗ) відбувається згідно чинного законодавства України, умов кредитного договору і договору застави.

ТЗ вивільняється з-під застави при умові повного погашення заборгованості за кредитним договором – повернення суми кредиту, сплати процентів, пені, інших штрафних санкцій (в разі їх наявності). Кредитним працівником ініціюється та контролюється виключення запису про заставу майна за кредитом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна. На вимогу Позичальника кредитним працівником готується “Довідка про повне виконання Позичальником своїх зобов’язань за кредитним договором” (Додаток 8) органам ДАІ, які здійснили реєстрацію ТЗ та видали свідоцтво про реєстрацію ТЗ.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Банківська справа»: