Сторінка
3

Ремонт столярно-будівельних виробів

Стропуют елементи і конструкції по наперед затверджених схемах з урахуванням міцності і стійкості конструкцій, що піднімаються. До місця установки їх подають в положенні, близькому до проектного.

Щоб уникнути розгойдування конструкцій при підйомі слід застосовувати відтяжки з волокняного каната або тонкого гнучкого троса, прикріплюючи їх тимчасово до кінців конструкцій. При прикріпленні троса до віконних або дверних блоків треба стежити за тим щоб не порушити гідроізоляцію, прокладену по периметру блоку. Елементи і конструкції стропують інвентарними стропами.

При підйомі або опусканні стояти під виробами або під стрілою крана категорично забороняється. Розстроповка елементів і конструкцій до їх закріплення в проектному положенні не допускається. Від бруду, пороху конструкції очищають на землі до їх строповки і підйому.

В процесі монтажу потрібно забезпечити стійкість і незмінність елементів і конструкції і своєчасне закріплення в проектному положенні.

Монтаж елементів і конструкцій і переміщення їх над перекриттями, під якими працюють робітники, допускається лише у виняткових випадках з дозволу головного інженера будівельно-монтажної організації.

Зона монтажних робіт, небезпечна для знаходження людей в процесі переміщення або монтажу конструкцій, повинна бути позначена попереджувальними знаками і написами.

Підняті елементи, конструкції опускають в місцеположення не вище 300 мм від проектного положення, після чого монтажники встановлюють їх на місце. Виконувати монтажні роботи у відкритих місцях на висоті при силі вітру більше 15 м/с, ожеледі, грозі або тумані не допускається. Входи в приміщення і проходи в нижніх поверхах будівель, над якими ведеться монтаж, повинні бути закриті для доступу людей.

Всі сигнали машиністу крана або мотористу лебідки, а також робітникам на відтяжці повинні подаватися однією особою – бригадиром монтажної бригади, ланковим або такелажником-стропальником. Сигнал „Стоп” може подаватися будь-яким працівником, що помітив явну небезпеку.

Перед початком робіт бригадир, майстер або виконавець робіт зобов'язаний детально ознайомити робітників з майбутньою роботою і проінструктувати про способи її виконання. Роботи верхолазів при монтажі можуть виконуватися робітниками не молодше 18 років.

Дерев'яні конструкції розташовують у фронту робіт комплектно і відповідно до послідовності монтажу, з тим щоб в процесі монтажу не треба було затрачати час на розшуки необхідних виробів. Підвезення виробів до місця монтажу повинно бути наперед заплановано відповідно до затвердженого графіка робіт.

Механізми для монтажу – крани, лебідки – повинні бути встановлений так, щоб ними було зручне користуватися без зайвих рухів. Для можливого пересування механізмів уздовж фронту робіт повинні бути влаштований дороги. На ділянці монтажних робіт вивішують відповідні позначення меж монтажних робіт, з тим щоб сторонні люди не потрапляли в цю зону.

Робітники повинні бути забезпечені набором інструментів, необхідних для установки виробів в проектне положення, вивіряння правильності їх установки і закріплення в отворі. При виконанні монтажних робіт необхідно користуватися технологічними картами.

Техніка безпеки при монтажі (складанні) будинків. Будівельний майданчик в населених місцях, щоб уникнути доступу сторонніх осіб, огороджують. По периметру будівлі, що будується, встановлюють небезпечну для знаходження людей зону. Для будівель висотою до 20 м вона повинна бути не менше 7 м.

Працівники на будмайданчику в місцях, де можливе падіння предметів, повинні бути забезпечені захисними касками. Відкриті отвори в стінах огороджують. Для перенесення і зберігання інструментів, цвяхів, болтів робітники, що працюють на висоті повинні мати сумки.

Експлуатація інструментів. Механізованим інструментом працювати можуть особи, що пройшли навчання і мають посвідчення на право користування ними. Інструмент необхідно систематично і своєчасно перевіряти і ремонтувати. Працювати можна лише справним інструментом.

Ремонтують інструмент, замінюють ріжучі частини після його виключення і повної зупинки. Працювати механізованим інструментом з приставних драбин заборонено.

При перервах в роботі і під час перенесення механізований інструмент відключають від мережі. Залишати без нагляду механізований інструмент з працюючим двигуном забороняється.

Електробезпека. При зіткненні людини з струмоведучими частинами діючої електроустановки створюється небезпека пораження струмом Небезпечна для життя людини сила струму 0,05 А, а в два рази більша, тобто 0,1 А, – смертельна. Неізольовані струмоведучі частини огороджують так, щоб до них не було вільного доступу.

Електроінструмент слід систематично перевіряти на відсутність замикання на корпус; крім того, слід перевіряти перед роботою справність живлячого кабелю. Електроінструмент повинен бути заземлений; за відсутності заземлення працювати електроінструментом забороняється.

До роботи з механізованим інструментом допускаються особи, що пройшли виробниче навчання і мають відповідне посвідчення.

Ремонтувати, регулювати, і настроювати механізований інструмент можна тільки після його відключення і повної зупинки. При роботі з електроінструментом слід користуватися захисними окулярами. В процесі роботи забороняється натягувати і перегинати кабелі інструментів.

В негожу погоду (сніг, дощ) працювати на відкритому майданчику електроінструментом можна лише у виняткових випадках, під навісом з обов'язковим застосуванням діелектричних рукавичок. В приміщеннях особливо небезпечних а також зовні приміщень працювати електроінструментом можна при напрузі не більше 36 В.

Пускову апаратуру розміщують так, щоб сторонні особи не могли пустити машини і механізми. Рубильники повинні бути обладнані кожухами.

Металеві будівельні риштування, рейкові шляхи електричних вантажопідйомних кранів і інші металеві частини будівельних машин і устаткування з електроприводом, корпуси електродвигунів, кожухи рубильників повинні бути заземлені.

Зовнішні електропроводки тимчасового електропостачання повинні бути виконані ізольованим дротом, розміщені на опорах (стовпах) на висоті над рівнем підлоги, землі, настилу не менше 2,5 м над робочими місцями, 3,5 м – над проходами, 6м – над проїздами.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: