Сторінка
2

Кориця та імбир: красиво та корисно

Імбир - цінне джерело вітамінів та мінералів. Важко знайти рослину, де б поєднувалося стільки, на перший погляд здавалося б, непоєднаного. У своєму складі "гаряча" спеція має: алюміній, аспаргін, кальцій, каприлову кислоту, холін, хром, жири, волокно, германій, залізо, лінолієву кислоту, магній, марганець, нікотинову кислоту, олеїнову кислоту, фосфор, калій, цинк, кремній, натрій, вітаміни С, В1, В2, А. Терпкийблюда с корицей , пряний аромат імбир має завдяк наявності в ньому ефірного масла, а його пекучий смак залежить від наявності того ж таки гінгеролу. Крім того, в імбирі є всі незамінні амінокислоти, включаючи триптофан, треонін, лейзин, метионін, феніланін, валін та інші.

Секрет бабусиної скриньки. Дієтологи радять щодня випивати імбирний чай з лимоном. Для цього варто заварити декілька шматочків імбиря 10-20 грамів на чашку, додати трохи м'яти, меліси або іншої лікарської рослини та лимон за смаком. Отримаєте напій, який вранці тонізує та підбадьорює краще, ніж кава.

Імбир-кулінар. Застосування цієї спеції в кулінарії має бути розумним. Наприклад, китайські кулінари додають його при готуванні пельменів. Особливий аромат надає він гарячим рибним стравам. Є соуси, які без імбіря втрачають своє справжнє обличчя - уочерський для салатів, кисло-солодний до м'яса, гостра приправа з томатів "чатні" та інші. Спецію кладуть в маринадти для вимочування динь та огіркув. А що й говорити про кулінарні шедеври - багато хто з кондитерів-"ласунів" не уявляє жодного свого виробу без додавання імбиря. В Китає навіть є особливий вид солодощів - відварене та зацукроване коріння імбиря.

Імбир-ворог. Як це не прикро, але є люди яким цю спецію вживати не рекомендується. Перш за все, це вагітні жінки та жінки лактаційного періоду. Не варто нехтувати порадами лікарів і тим, хто хворіє шлунково-кишковими захворюваннями, язвою шлунку, має дуоденальну язву, жовчні конкременти чи високу температуру. На сторожі варто бути і тим, хто в даний час приймає ліки, так як спеція має здатнсть підсилювати або знижувати ефект тої чи іншої групи лікувальних препаратів. Може додавати сили антидіабетичним лікам та підсилювати дію сердечних препаратів.

Проте, що світ сповнений суперечностей відомо давно. Як би не заборонялиімбир вагітним, однак його найкраща дія проти токсинів дає привід думати, що імбир може рятувати вагітних від токсикозу. Про це заявили вчені з Тайланду. Жінки, які з'їдають близько 1 грама імбиря в день, менш страждають від ранкових приступів нудоти.

Отож, завжди слухайте себе. Якщо організм і душа просять "вогню" - згадайте про імбирний чай і маленький бисквіт з корицею. Бадьорості і насолоди від життя вам.

Джерело:

Кориця та імбир: красиво та корисно. www.greenmama.ua.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: