Сторінка
1

Важільно-домкратні кантувачі

Ці кантувачі мають в якості приводу важільну систему оберту з приводним домкратом.

Важільно-домкратні кантувачі призначені для обертання рам, що мають значні габаритні розміри, при складанні та зварюванні.

Рис.1. Важільно-домкратний кантувач для обертання плоских рам.

1 – обертова рама-кондуктор;

2 – основа;

3 – пульт керування;

4 – гідравличні домкрати;

5 – висувний центр (напіввісь).

При роботі кантувача, за допомогою спеціальних гідроциліндрів, звільняються (прибираються) дві висувні напіввісі. Обертання конструкції здійснюється навколо двох інших напіввісей. Варто враховувати, що при обертанні конструкції на 90 градусів при визначених її габаритах можливий значний перекидаючий момент.

Універсальний важільний кантувач з одним центральним гідродомкратом

Рис. 2. Схема універсального кантувача з центральним

підйомним домкратом.

1 – двохосьовий шарнір; 2 – гідроциліндр; 3 – кульовий шарнір;

4 – пневмоциліндр; 5 – важіль; 6 – вал;

7 – накидний захватний гак; 8 – опорне гніздо (вилка);

9 – опорний палець; 10 – платформа.

Робота кантувача заснована на фіксації однієї з чотирьох вісей 9 захватними гаками 7, що приводяться в дію відповідними пневмоциліндрами 4. У горизонтальному положенні платформи всі її пальці 9 знаходяться в опорних гніздах – вилках 8, закріплених на фундаменті кантувача. Кожні два захватних гаки (для пари гнізд і пальців) з'єднані між собою жорстким валом 6, при повороті якого гаки або закидаються на пальці, замикаючи гнізда зверху, або відкидаються, звільняючи пальці для підйому платформи. Вал з гаками повертається пневмоциліндрами 4, які діють на важіль 5. При включенні гідродомкрата 2 відбувається обертання платформи в одній із двох площин навколо зафіксованої осі. Нахил платформи обмежений кутом в 45 градусів.

Човникові кантувачі забезпечують не тільки обертання виробів і встановлення їх у зручне для зварювання положення, але також і транспортування виробів з одного робочого місця на інше. На рис 3. зображений універсальний човниковий кантувач УЧК-12М, призначений для кантування і транспортування виробів перетином до 2000 х 2000 мм і вагою до 120 кН.

Цей кантувач призначений для обертання громіздких конструкцій із двома опорними поверхнями.

Кантувач складається з двох піднімальних крил 1, несучої рами 3 із двома колісними парами - холостою 5 і приводною 2, двох блоків гідроциліндрів 4, гідроприводу і пульту керування. Піднімальні крила можуть обертатись роздільно або одночасно на 90 градусів. Для одночасного обертання крила замикаються спеціальним замком з гідроциліндром, розміщеним усередині рами, і утворюють жорсткий прямий кут. Наявність колісних пар 2 і 5 дозволяє здійснювати деякі транспортні операції, тому такий кантувач називається важільно-човниковим.

Кантувач пересувається по рейковому шляху за допомогою гідродвигунів. Керування кантувачем дистанційне з виносного пульта.

Рис. 3. Універсальний човниковий кантувач УЧК-12М,

1 – підйомно-поворотні крила платформи;

2 – приводна колісна пара візка;

3 – платформа;

4 – гідродомкрат;

5 – холоста колісна пара візка.

Поруч із кантувачем можуть бути встановлені стелажі, рівень яких на 30 мм вище рівня крил у горизонтальному положенні; таким чином, кантувач у вихідному положенні (рис. 3, а) може вільно пересуватися під виробом, що лежить на стелажах. Обертання може здійснюватись у будь яку сторону. Для обертання виробу праворуч піднімається праве крило і кантувач під’їжджає впритул до виробу (рис. 3, б). Після розміщення виробу на кантувачі, крила кантувача замикаються замком і вони одночасно обертаються у потріібному напрямку. Таким чином, подальший їхній рух здійснюється спільно до закінчення кантування (рис. 3, в).

Для обертання на більший кут (180, 270 градусів і т.п.) кантувач приводитися у вихідне положення (обидва крила опускаються), проїжджає під виробом (убік оберту) і цикл повторюється. Поворот у ліву сторону відбувається аналогічно.

Можливо проміжне положення крил для розміщення виробу під кутом 45 градусів до горизонту (рис. 3, г).

Для транспортування виріб розташовують під кутом 45 градусів (як і для зварювання «у човник», рис. 3, г). При цьому нижня точка виробу разом із вершиною кута, утвореного крилами, піднімається над стелажами на декілька десятків міліметрів, і виріб вільно пересувається в необхідне місце. Човникові кантувачі не вимагають кріплення виробів, що значно спрощує і прискорює процес кантування і є істотною перевагою.

Розрахунок важільно-домкратних кантувачів

Розрахунок ведеться для визначення робочого діаметра гідроциліндра, діаметрів опорних пальців навколо яких здійснюється обертання платформи і розмірів опорних вилок-гнізд у яких ці пальці встановлені. При виконанні розрахунків варто враховувати: 1) кріплення штока гідродомкрата з платформою здійснюється за допомогою двохосьового шарніра, що дозволяє платформі підніматися в будь-якій площині на кут 45 градусів; 2) опорна частина гідродомкрата виконана у вигляді кульової п'яти, що забезпечує нахил поздовжньої вісі гідродомкрата на кут до 6 градусів.

Рис. 4. Розрахункова схема універсального кантувача

з центральним підйомним домкратом.

Розрахунок гідродомкрата проводиться по максимальному зусиллю на його штоку.

Навантаження кантувача:

де - вага виробу;

- вага платформи зі складальними (кріпильними) пристосуваннями;

Силу на штоку гідроциліндра P і на опорних пальцях платформи S необхідно визначати при двох крайніх положеннях платформи – горизонтальному і нахиленому під кутом 45 градусів і, крім того, при двох симетричних, щодо вісі кантувача, положеннях центру тяжіння виробу.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Технічні науки»: