Сторінка
2

Формування системи демократичного врядування

· Районна рада самоорганізації мікрорайонів, яка не може самотужки вирішити певні мікрорайонні проблеми на об’єднаній території мікрорайонів, або їх вирішення виходить за межі її компетенції і, тим самим, стає проблематичним, територіально об’єднується з іншими районними радами самоорганізації мікрорайонів, і вони разом утворюють відповідну територіальну організаційну структуру (міський орган самоорганізації районів міста), делегують їй певне коло повноважень, і цей опосередкований орган самоорганізації громадян безпосередньо займається проблемами конкретних сімей і конкретних безсімейних людей, що проживають на певній території (міжрайонному рівні) – території міста. Цей міський орган самоорганізації районів міста замикає ланцюг форомування системи місцевого самоврядування територіальної громади на рівні міста.

Таким чином, громадяни міста, об’єднуючись навколо спільних інтересів і потреб, через формування та діяльність вищеназваних органів самоорганізації на рівні територіальної громади, утворюють і розвивають цілісну систему місцевого самоврядування. Кожен такий орган має чітко визначені і делеговані знизу вгору повноваження і функціональні завдання. Кожна сім’я і кожна людина територіальної громади знає, який орган самоорганізації системи місцевого самоврядування якими проблемами громадян переймається та вирішує і за що відповідає перед тими, хто його уповноважив.

Якщо запропонований алгоритм формування системи місцевого самоврядування покласти в основу розробки інноваційної стратегії демократичного розвитку країни, а системне проведення реформ в усіх галузях і сферах суспільної життєдіяльності людей здійснювати у відповідності до цього алгоритму та вивести його таким чином на загальнонаціональний рівень – ми сформуємо цілісну систему демократичного врядування в Україні, яка органічно об’єднає місцеве самоврядування і регіональне та державне управління.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: