Сторінка
2

Проблема інформаційно-аналітичних ресурсів в системі муніципального консалтингу

Респонденти підкреслили актуальність становлення та розвитку місцевого самоврядування і муніципального консалтингу, а саме:

- формування системи консультування та створення спілки консультантів у галузі місцевого самоврядування;

- науково-методичне та консультаційне забезпечення муніципального планування;

- запровадження інноваційних процесів у владних структурах.

ПРОПОЗИЦІЇ

Проаналізувавши міжнародні та українські практики із зазначеної тематики, можна зробити висновок, що для забезпечення муніципального консалтингу за допомогою ефективних інформаційно-аналітичних ресурсів необхідно створити інтелектуальне підгрунтя та інформаційні бази даних в консалтинговому середовищі України.

Перше.

Ідеальним кроком забезпечення інформаційно-аналітичними ресурсами муніципального консалтингу було б запровадження системи електронного урядування, яке передбачає збір, обробку і аналіз інформації через максимальну автоматизацію всіх процесів і процедур в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, введення електронного документообігу та створення баз даних. Це дало б місцевій владі можливість удосконалити системи управління, оптимізувати структури державного апарату, значно знизити фінансові та матеріальні витрати на їх утримання.

Друге.

Ставлення до інформації як до особливого типу ресурсів означає, насамперед, створення в інформаційно-аналітичних службах відповідної бази.

Її основу повинно складати планування потреб в інформаційному забезпеченні кожного з підрозділів органів місцевого самоврядування та всієї системи в цілому.

У кожному органі місцевого самоврядування можна знайти свій досвід, знання та фонди документів, що доцільно було б перетворити на бази даних, якими зацікавиться широке коло користувачів. В тому числі – як на державному, так і на регіональному рівнях. Це дасть можливість упорядкувати ще завеликі інформаційні та комунікаційні потоки, швидше реагувати на зміну вимог, справлятися з більшим обсягом поточної інформації, більш легко здійснювати контрольні функції, раціонально планувати терміни.

Третє.

Інтелектуальним підґрунтям вирішення інформаційно–аналітичного забезпечення муніципального консалтингу може стати комплекс дисциплін під загальною назвою урбаністика та новий комплекс – регіоналістика. Предметом урбаністики є дослідження та розробка системи людського співіснування в штучному середовищі та в умовах демократичного суспільства. Але це в Україні на сьогодні більш побажання, ніж практична дійсність.

Резюме: без формування відповідного інтелектуального підґрунтя та переходу до інноваційних стратегій розвитку українські міста та населені пункти приречені перебувати в стані боротьби за виживання, навіть за умов розширення повноважень та ресурсної бази місцевого самоврядування,

Тому зараз найголовніше завдання – допомогти містам в залученні та використанні максимально широкого кола експертів та спеціалістів різних галузей для збільшення управлінського ресурсу та забезпечення інтелектуального партнерства у галузі управління міським розвитком.

Також паралельно потрібно не забувати про величезну просвітницьку роботу серед громад міст та населених пунктів, яка дасть їм змогу стати повноправними співучасниками, співавторами та партнерами, що є невід’ємною складовою сучасних підходів до стратегії розвитку.

Без цього важко уявити можливість подолання кризового стану.

Виживання можливе лише на шляхах розвитку.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: