Сторінка
2

Сектор консультативних послуг зі стратегічного планування

Оскільки об'єктивна потреба в розробці стратегічних планів розвитку при цьому не зникає, логічним було б очікувати, що консультанти надалі отримуватимуть плату за свої послуги безпосередньо від споживачів цих послуг, тобто від українських органів місцевого самоврядування. Однак не дуже зрозуміло, яка кількість міст вже готова платити за ці послуги з власних бюджетів, на який рівень доходів від такої роботи може розраховувати консультант і чи не захоче він змінити цю роботу на якусь іншу, щоб підтримати рівень доходів своєї родини. Якщо так і відбудеться, то ми втратимо істотну частину висококваліфікованих консультантів, що принесе немалу шкоду місцевому розвитку.

Правда, в Україні активізують свою діяльність європейські організації. Нещодавно відбулося відкриття проекту, який фінансується Європейським Союзом і також спрямований на розробку стратегій місцевого розвитку з деякими новими цікавими підходами. Залишається сподіватися, що рано чи пізно цей та інші подібні проекти (якщо такі ще будуть) виявлять інтерес до вже існуючого в Україні корпусу кваліфікованих консультантів, які мають напрацьований досвід роботи з українськими громадами.

Наостанок про важливість формування консультативної мережі.

На жаль, якоїсь визнаної мережі (професійного об'єднання) чи то фахівців зі стратегічного планування, чи то муніципального консалтингу взагалі, в нашій країні досі не існує. Тому громадам іноді пропонують свої послуги люди, кваліфікація яких, м'яко кажучи, залишає бажати кращого, а результати їхньої роботи інакше, як профанацією, не назвеш. За умови відсутності сертифікації фахівців-консультантів містам іноді нелегко відрізнити псевдо-фахівця від фахівця. А таку сертифікацію консультантів могло б здійснювати їх професійне об'єднання (мережа).

В рамках такої мережі могло б здійснюватися наставництво найдосвідченіших консультантів над своїми молодшими колегами. Могли б відбуватися обміни професійним досвідом, розподіл завдань з надання послуг містам, тощо.

Напевне, така мережа могла б існувати як самостійно, так і під дахом, наприклад, Асоціації міст України та громад, яка від цього ще збільшила б свій авторитет.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: