Сторінка
3

Співробітництво України і Швеції в сфері розвитку місцевого самоврядування триває

З 26.02. по 28.02.98 р. відбувся ще один міжнародний семінар в рамках Ірпінського проекту “Місцеві вибори: шведсько-український досвід”. В семінарі брали участь представники: Фонду, Асоціації міст України, а також виборчих і виконавчих структур Ірпінського регіону. Від шведської сторони у семінарі взяли участь експерти SALA.

В рамках окремої частини спільної програми розгорталися стосунки між АМУ та SALA. Зокрема, у 1997–1998 роках було проведено 3 семінари та 2 ознайомчих візити українських та шведських мерів в Швецію та Україну для встановлення побратимських зв'язків відповідних міст.

Хронологія подій в рамках програми не охоплює всього спектру стосунків, пов'язаних із розв'язанням проблем місцевого самоврядування. Дуже важливим є те, що програма знайшла підтримку в урядових колах України і Швеції. Насамперед вона підтримана Президентом України щодо здійснення Ірпінського проекту розвитку місцевого самоврядування. Як зазначалося, у 1997 і 1998 роках Президент України видав два укази з цих питань. В цьому напрямку активно працюють також Кабінет Міністрів України, Київська обласна державна адміністрація. Велику увагу приділяють програмі і в Уряді, Міністерстві закордонних справ Швеції, в Sida. Безпосередніми виконавцями програми в даний час є: Фонд, SALA, АМУ, Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України, органи місцевого самоврядування м. Ірпеня.

Видання Указу Президента України від 27 червня 1997 року щодо Ірпінського проекту перевело його у практичну фазу опрацювання експериментальної моделі місцевого самоврядування. Тому невипадково 20 січня 1998 року було укладено українсько-шведську угоду стосовно нових аспектів реалізації проекту. За нею Sida має профінансувати проект у розмірі 2,3 млн. шведських крон. В Указі Президента України від 29 червня 1998 р. доручено підготувати проект Закону "Про державно-правовий експеримент в м.Ірпені Київської області", орієнтовна структура якого вміщена в цьому бюлетні.

Читачі звернуть увагу ще на декілька цікавих документів. Це – розгорнута програма співробітництва щодо другого етапу Ірпінського проекту. Це також проекти документів, пов'язаних із розвитком спільної програми на основі комплексного бачення та охоплення можливих сфер співробітництва. Такий підхід обговорювався з представниками SALA за участю представників міністерств, інших центральних органів виконавчої влади України в квітні 1998 року. В проектному варіанті були визначені пріоритетні сфери подальшої співпраці. Серед них: соціальне забезпечення; надання громадських послуг на рівні комун та територіальної громади; охорона довкілля; боротьба зі злочинністю, попередження правопорушень; досягнення рівноправності чоловіків і жінок; культурний обмін; нові пілотні проекти. Передбачається, що поряд з основними партнерами у програмі візьмуть участь міністерства фінансів, внутрішніх справ, соціальної політики і праці, сім'ї і молоді, екобезпеки тощо. Подібна програма може стати новим кроком у налагодженні плідного взаємовигідного співробітництва між Україною та Швецією, між їхніми владними структурами, в тому числі на центральному і місцевому рівнях, між територіальними громадами обох країн.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Самоврядування»: