Сторінка
8

Туристичні інвестиції у Карпатському регіоні

Висновки

У роботі „Туристичні інвестиції у Карпатському регіоні” здійснено спробу познайомитися із особливостями інвестування у сферу туризму Карпатського регіону. Відзначено, що туристична галузь є пріоритетом у розвитку економіки цього регіону завдяки територіальному поєднанню багатих туристично-рекреаційних ресурсів, сприятливого географічного положення. Показано, що розвиток туристичної галузі регіону, який має показники економічного розвитку нижчі від середнього по Україні, може сприяти створенню нових робочих місць і наповненню місцевих та обласних бюджетів.

Проте матеріально-технічна база не відповідає потенційним можливостям регіону і європейським стандартам, уся туристична інфраструктура вимагає оновлення і розвитку завдяки інвестиціям. Встановлено, що сучасний стан інвестиційного процесу в галузь характеризується незначними обсягами, повільними темпами зростання, відсутністю середніх та крупних інвесторів. Визначено основні критерії, які враховуються інвестором при прийнятті рішення про інвестування.

У роботі звернено увагу на особливості вивчення інвестиційної привабливості територій у Львівській області у рамках проекту „Туристичний потенціал Західної України”, наведено типовий план складання інвестиційного проекту для туристичного інвестора, а також опис конкретного інвестиційного проекту. У роботі закцентовано увагу на важливості розроблення і впровадження в життя програми залучення інвестицій у туризм, яка обов’язково включатиме систему заходів із створення сприятливого інвестиційного клімату, вивчення туристичної та інвестиційної атракційності території, розробки туристичних інвестиційних проектів.

Проведений аналіз ринку туристичних послуг свідчить, що туристична галузь Карпатського регіону має однобокий розвиток: замість наповнення місцевої економіки грішми туристів та інвестиціями в інфраструктуру, а місцевих бюджетів податками, туризм досить часто виконував роль насоса, який висмоктував з регіону мільйони гривень та фінансував закордонні держави. Так, у 2001 році у Закарпатті було зареєстровано як туристи 6542 особи з-за кордону (Угорщини, США, Росії, Чехії, Німеччини, Канади і Словаччини), їм було продано майже 26000 туроднів. І в той же час за посередництвом закарпатських фірм за кордон було відправлено 20518 осіб, які „спожили” 132000 туроднів [14, с. 34].

Результати подальших досліджень можуть бути викладені у формі детально розробленої карти інвестиційної привабливості Карпатського регіону на зразок тієї, що створена у Львівському Національному університеті для Львівської області [11].

Список використаних джерел

1. Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про туризм” №1282-IV від 18.11.2003.

2. Кифяк В.Ф. Організація туристичної діяльності в Україні. – Чернівці: Книги – XXI, 2003. – 300 с.

3. Лариса Мудрак. Зима. Туризм не спочиває // Український регіональний вісник. - 25.12.2002. - №42.

4. Розміщення продуктивних сил України: Підручник / За ред. проф. Є.П.Качана. – К.: ВД „Юридична книга”, 2001. – 552 с.: іл.

5. Балабанов И.Т., Балабанов А.И. Экономика туризма: Учеб. пособие. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 176 с.: ил.

6. Економічна енциклопедія: У трьох томах. Т.2 /Редкол.: С.В.Мочерний (відп.ред.) та ін. – К.: Видавничий центр „Академія”, 2001. – 848 с.

7. Напрямки і можливості інвестицій у туристичну галузь Львівської області // Матеріали регіонального семінару у рамках проекту „Туристичний потенціал Західної України” за підтримки програми PAUCI (Польсько-американсько-українська ініціатива про співпрацю) – Львів, 9 вересня 2003 р.

8. Програма розвитку туризму в Івано-Франківській області на 2002–2010 роки, затверджена рішенням обласної ради від 22.11.2002. № 85-4/2002 // http://www.if.gov.ua/

9. Програма сприяння залученню інвестицій в економіку Івано-Франківської області на 2002 – 2005 рр., затверджена розпорядженням облдержадміністрації від 11.01.2002р. № 11 // http://frtt.if.gov.ua/

10. Державна програма розвитку туризму на 2002 – 2010 роки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2002 року №583 // http://rada.gov.ua

11. Ольга Швагуляк-Шостак. Інвестиції — на карту // Контракти. – 17.11.2003. - № 46.

12. http://www.ir.org.ua

13. http:// business.fortunecity.com/recession/848/index1.html

14. Василь Бедзір. Реалії туристичної мрії // Зелені Карпати. – 2002. – 1-2 (15-16)

додатки

Додаток 1. Перелік організацій, які сприяють розвитку туризму у Карпатському регіоні

1) Рада з туризму Карпатського регіону. Вона створена для підтримки туристичної галузі Карпатського регіону, поєднання зусиль та ресурсів і координації заходів, спрямованих на просування та маркетинг турпродукту Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей. Мета цієї організації – зростання потоку кількості туристів до регіону та збільшення грошових надходжень туристичної галузі від реалізації сукупних послуг. Завдання: маркетинг та просування туристичного регіону, підтримка позитивного іміджу Карпатського регіону України, представлення його на міжнародних туристичних виставках, видання туристичних довідників, карт і буклетів, просування та рекламні кампанії у засобах масової інформації, лобіювання інтересів місцевих туристичних організацій в органах місцевого самоврядування. Раду створили облдержадміністрації областей Карпатського регіону за підтримки проекту TACIS ЄС;

2) Грамадська українська організація Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму;

3) Львівська туристична агенція при підтримці Львівської міської ради і Міністерства міжнародного розвитку Великобританії (DFID);

4) Національна туристична організація;

5) Центр сприяння розвитку сільського зеленого туризму у Львівській області;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: