Сторінка
2

Чернігівська область – економічний потенціал району

На Чернігівщині сконцентровано 5 відсотків сільгоспугідь нашої держави (більше 2 млн.га). Тут вирощується половина українського льону, суттєва частина картоплі, зернових, виробляється близько 5 відсотків молока та м’яса. У результаті аграрної реформи стрімко розвиваються особисті підсобні господарства селян, які забезпечують виробництво двох третин сільгосппродукції області.

Малий бізнес

Все більшого значення набуває розвиток малого підприємництва. Нині в області діють близько 6 тис. малих підприємств та понад 26 тис. підприємців-фізичних осіб.

Малими підприємствами освоєно виробництво унікальної для області продукції: високотехнологічне медичне обладнання, радіочастотні кабелі і проводи, стрічкопильні верстати, виробляється вагома частина меблів, віконних і дверних блоків, продуктів харчування. Завдяки діяльності підприємців значно поліпшилась ситуація у сфері надання послуг населенню, майже повністю розв’язано проблему пасажирських перевезень на міських, приміських і міжміських маршрутах.

Зовнішньоекономічна діяльність

Унікальне географічне положення області на кордоні трьох слов’янських держав - України, Росії та Білорусі, доповнене розвинутою транспортною мережею, має стратегічне значення для розширення міждержавних виробничо-торговельних, культурно-наукових і туристичних зв’язків, а значний промисловий і науково-технічний потенціал регіону, орієнтація економіки як на внутрішній так і зовнішні ринки, наявність недорогої висококваліфікованої робочої сили, розвинута банківська система закладають надійний фундамент для налагодження взаємовигідних економічних відносин між підприємствами Чернігівщини і партнерами в Україні та за її межами.

Підприємства та організації області здійснюють зовнішньоекономічну діяльність більш ніж з 80 країнами світу.

У товарній структурі експорту основні позиції займають текстиль та текстильні вироби, папір та картон, продукція тваринництва та харчової промисловості. Близько половини експорту здійснюється до країн СНД, третина – до Європи.

У структурі імпорту переважає сировина та продукція харчової промисловості, тютюн, машини та устаткування, папір і картон.

Подальшому розвитку зовнішньоекономічних стосунків сприяє підписання областю угод про торговельно-екномічне, науково-технічне та культурне співробітництво області з рядом регіонів сусідніх держав.

Створення Єврорегіону „Дніпро”, до якого увійшли Чернігівська, Гомельська і Брянська області, відкриває широкі можливості у розширенні міжрегіональної прикордонної співпраці.

Території пріоритетного розвитку

Активізації ділової активності в регіоні сприяло запровадження Законом України від 18 листопада 2003 року №1250-ІУ „Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку в Чернігівській області” терміном до 2030 року зони інвестиційної привабливості в семи північних районах області (Городнянський, Корюківський, Н.-Сіверський, Ріпкинський, Семенівський, Щорський, Чернігівський).

Законом передбачено низку пільг для українських та іноземних інвесторів і підприємств, що реалізують цільові інвестиційні проекти:

1) звільнення під час ввезення (пересилання) на митну територію України з метою використання для реалізації інвестиційних проектів на період до введення об’єкту інвестування в експлуатацію, але не більше ніж 5 років, від обкладення ввізним митом сировини, матеріалів, перелік яких визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, устаткування, обладнання, комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів), а також від обкладення податком на додану вартість – устаткування, обладнання, комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів). 2) звільнення на три роки від оподаткування прибутку, одержаного новоствореним, в тому числі у процесі реорганізації, підприємством від реалізації інвестиційних проектів, а також діючим підприємством, на якому проведено реконструкцію або модернізацію, - в частині, одержаній від освоєння інвестицій, на підставі документів окремого (бухгалтерського, податкового) обліку. У разі коли інвестиція у таке підприємство є еквівалентною не менше 500 тис.дол.США, з четвертого по шостий рік прибуток, одержаний від реалізації інвестиційних проектів, оподатковується за ставкою в розмірі 50 відсотків діючої ставки оподаткування. Зазначена пільга застосовується з моменту одержання першого прибутку; 3) не включення до валового доходу підприємства з метою оподаткування суми інвестиції, одержаної від реалізації інвестиційного проекту у вигляді: коштів; матеріальних цінностей;

нематеріальних активів, вартість яких у конвертованій валюті підтверджено згідно з законами (процедурами) держави інвестора або міжнародними торговельними звичаями, а також експертною оцінкою в Україні, включаючи легалізовані на території України авторські права, права на винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаки для товарів і послуг, ноу-хау тощо; 4) звільнення на період освоєння земельної ділянки (планування території, будівництва об’єктів інфраструктури тощо), визначений інвестиційним проектом, але не більше ніж на п’ять років, від плати за землю.

Для одержання пільг необхідно:

1. Бути зареєстрованим на територіях пріоритетного розвитку як юридична особа. 2. Розробити інвестиційний проект у пріоритетних видах діяльності кошторисною вартістю не менше: 200 тис.дол.США – у сільському господарстві, харчовій, переробній, легкій, целюлозно-паперовій промисловості, обробці деревини, виробництві виробів з деревини та меблів, у сфері охорони здоров’я, освіти, культури; 300 тис.дол. – у будівництві, туристсько-рекреаційній сфері; 500 тис.дол. – у добувній промисловості, виробництві машин і устаткування, неметалевих мінеральних виробів, хімічному виробництві, транспорті. 3. Одержати висновки щодо інвестиційного проекту органу місцевого самоврядування (місцевої державної адміністрації), органів, що здійснюють контроль за додержанням безпеки виробництва та праці, протипожежної й екологічної безпеки і т.д.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: