Сторінка
7

Миколаївська область – економічний потенціал району

На території області функціонує 7 лікувальних санаторіїв та пансіонатів на 1,9 тис. місць, 111 санаторіїв та закладів відпочинку на 21,3 тис. місць, 9 санаторіїв – профілакторіїв, 14 будинків і пансіонатів відпочинку на 5,3 тис. місць та 81 бази відпочинку на 13,2 тис. місць. Заклади відпочинку розташовані, головним чином, у курортних зонах Коблево, Очакова і Миколаєва на узбережжі Чорного моря та його лиманів. СПЕЦІАЛЬНА ЕКОНОМІЧНА ЗОНА "МИКОЛАЇВ"

13 липня 2000 року прийнятий Закон України “Про спеціальну економічну зону “Миколаїв”.

Спеціальна економічна зона "Миколаїв" загальною площею 860га, у тому числі 113 га акваторії ріки Південний Буг, створена в межах земельних ділянок, на яких розташовані суднобудівні підприємства м.Миколаєва: державна акціонерна холдингова компанія "Чорноморський суднобудівний завод", відкрите акціонерне товариство “Дамен Шіпярдс Океан”, державне підприємство "Суднобудівний завод імені 61 комунара", а також прилегла до заводу територія земель Миколаївської міської ради.

Специфічною рисою СЭЗ “Миколаїв” є можливість використання суб'єктами СЭЗ наявних виробничих потужностей і елементів інфраструктури суднобудівного комплексу для потреб власної діяльності на умовах господарських договорів, що звільняє суб'єкта-інвестора від необхідності будівництва і прискорює розгортання його виробництва.

До послуг інвесторів пропонуються численні обладнані складські приміщення загальною площею до 264 тис. м2, цехові приміщення площею 2 тис. м2 з побутовими та адміністративними будинками, обладнаними кранами і залізничними коліями, причальними лініями загальною довжиною 3938 м та іншими засобами.

Площі, відведені законом під СЭЗ, розташовані на периферії районів розселення, мають вихід до узбережжя Дніпро-Бузького лиману, з'єднані судноплавним каналом. Усі території також з'єднані з транспортно-комунікаційною мережею міста і області.

Згідно статі 6 Закону “Про СЕЗ “Миколаїв” суб'єкти СЕЗ можуть реалізовувати інвестиційні проекти, вартість яких має бути не менше:

500 тис. доларів США – у харчовій промисловості та промисловості з переробки сільськогосподарської продукції;

700 тис. доларів США – у будівництві, енергетиці, сфері транспорту;

1 млн. доларів США – у машинобудуванні та приладобудуванні;

3 млн. доларів США – на підприємствах суднобудівної промисловості.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: