Сторінка
4

Природні ресурси та корисні копалини Землі

На характер використання рекреаційних ресурсів надзвичайно впливає еко­логічний стан території - чистота або забрудненість вод, повітря, грунтів, порядок або безладдя в соціально-політичному житті суспільства, економіці країни. Нині до найгостріших екологічних проблем багатьох держав світу треба віднести забрудненість повітря, поверхневих вод, вод морів і океанів, розповсюдження СНІДу, тероризм, наркоманію, а також осередки десятків великих та малих вій­ськових конфліктів, що не припиняються.

Висновки

До складу світових природних ресурсів входять: мінеральні, водні, земельні, кліма­тичні, рекреаційні, ресурси Світового океану. Розрізняють вичерпні (в тому числі невідновлювані та відновлювані) і невичерпні. Природні ресурси вичерпні (нафта, газ, вугілля, різноманітні руди, ліси, багатства Світового океану тощо) швидко виснажують­ся внаслідок незадовільного рівня розвитку продуктивних сил окремих країн і регіонів. З-поміж країн світу тільки 7 - Poem, Австралія, Індія, США, Канада, Бразилія, Китай, що мають вигідне геополітичне положення і значну територію, - можуть повністю забез­печити себе всіма видами природних ресурсів.

Мінеральні ресурси поділяються на енергохімічні, рудні, нерудні металургійні, гірничо-хімічні, технічні, будівельні, гідротермальні. Використання мінеральних ре­сурсів пов'язане із забрудненням навколишнього середовища.

До водних ресурсів належать води суходолу і океанів. Прісною водою окремі регіони Землі забезпечені неоднаково. Проблеми нестачі води в густонаселених регіонах планети пов'язані з забрудненням вод річок та озер у результаті госпо­дарської діяльності людини.

Земельні ресурси - основний засіб виробництва в сільському, лісовому та інших господарствах. Земельний фонд становить 26,3 % загальної площі Землі.

Кліматичні ресурси належать до невичерпних. Вони можуть погіршуватись або поліпшуватись, залежно від впливу на них діяльності людини.

Ресурси Світового океану поділяються на біологічні, мінеральні, енергетичні.

Рекреаційні ресурси - це сукупність природних, природно-технічних, соціально-економічних комплексів та їх елементів, що сприяють відновленню та розвитку фізичних і духовних сил людини, її працездатності.

На всіх природних ресурсах позначились екологічні проблеми внаслідок не­раціональної господарської діяльності людини: забруднення ґрунтів, води, повітря.

Використана література:

1. Світова географія. Підручник. – К., 2000.

2. Економіка світу. – К., 2002.

3. Словник-довідник з соціальної та економічної географії світу. – К., 2001.

4. Ярмолов І.Я. Багатства планети. – К., 1999.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Розміщення продуктивних сил»: