Сторінка
2

Машини для подрібнення овочів

Призначені для нарізання овочі невеличкими порціями по­дають до завантажувального віконця кришки барабана. Нарізані шматочки висипаються через розвантажувальний отвір машини в підставлену тару.

Для нарізання овочів кружальцями або шинкування капусти машину збирають таким чином. На валу встановлюють трилопасний відкидувач, дисковий ніж, який пригвинчується болтом до вала. На корпусі машини фіксують ручний пристрій, після чого вмикають електродвигун машини. В один із отворів ручного пристрою заванта­жують овочі, притискаючи їх до обертального дискового ножа.

Для нарізання овочів соломкою проводиться аналогічне зби­рання машини, тільки на валу замість ножового прикріплюють тер­ковий диск.

В процесі експлуатації овочерізальних машин необхідно суво­ро дотримуватись вимог охорони праці. Не слід знімати та вста­новлювати змінні робочі органи до повної зупинки машини. Заборо­няється направляти і проштовхувати продукт руками, у випадку заклинення продукту машину необхідно зупинити.

Після роботи машину відключають від електромережі, зніма­ють змінні робочі органи, очищують їх від залишків продуктів, промивають гарячою водою і просушують, корпус машини проти­рають м'якою тканиною.

Завдяки блокуючому пристрою електродвигун не можна вмика­ти до тих пір, поки на корпусі машини не буде встановлений барабан із закритою завантажувальною лійкою або ручний пристрій.

Овочерізальна машина МРОВ-160 служить для нарізання варених овочів. Вона складається з станини, приводного механіз­му, тарільчастого корпуса, кришки з приймальним бункером, дволопасного ножа, ножової решітки, кнопкового пускача.

На станині машини прикріплений приводний механізм, який складається із електродвигуна та черв'ячного редуктора. На приводному механізмі розміщений круглий тарільчастий корпус, усере­дині якого на вертикальному вихідному валу редуктора за допомо­гою фасонної гайки прикріплений дволопасний ніж. Тарільчастий корпус має два розвантажувальних віконця. Одне віконце (більшо­го розміру) з розміщеним під ним лотком обладнане направляючи­ми, на які встановлюється ножова решітка. На корпусі для фіксації решітки передбачений замок. Друге віконце з лотком служить для усунення крихт продукту. Крихти знімаються з ножа (при його обер­танні) спеціально передбаченим для цієї мети скребком.

Ввімкнення та вимкнення електродвигуна машини відбуваєть­ся за допомогою кнопкового пускача. До машини додається штовхач та три ножові решітки із отворами 7,7x767,14,5x14,5,20x20 мм.

Таблиця 1

Технічна характеристика овочерізальних машин

Тип

овочерізальних

машин

Продук­тивність,

кг/год

Потужність

електро­двигуна,

кВт

Габаритні розміри, мм

Маса, кг

довжина

ширина

висота

МРО-400-1000

400-1000

0,8

750

505

650

50

МРО-50-200

50-200

0,4

530

335

460

35

723-10М

600-1000

1,1

490

400

430

35

МРОВ-160

105

0,18

458

440

475

21

Таблиця 2

Основні несправності овочерізальної машини типу МРО-400-1000

Несправності

Причини

Способи усунення

Продукт протирається

повільно

Забруднився протирочний диск

Розібрати механізм та прочистити отвір протирочного диска

Механізм не ріже, мне

продукти

Затупилися ножі

Заточити ножі абразивним кругом

Нарізання овочів

соломкою протікає повільно

Затупилися ріжучі кромки теркового диска

Заточити ріжучі кромки теркового диска круглим напилком

Нарізка овочів брусочками

протікає повільно  

Затупилися ріжучі кромки гребінчас­тих ножів

Заточити ріжучі кромки гребінчастих ножів прямокутними напилками

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Різне»: