Сторінка
1
Курсова робота : 51 сторінка, 2 рисунка, 3 таблиці, 12 джерел.
Об’єкт дослідження – підприємництво в аграрному секторі економіки України.
Мета роботи – дослідження розвитку підприємництва в аграрному секторі економіки України за роки незалежності. Визначення загальної соціально-економічної суті підприємництва.
В цій курсовій роботі зроблена спроба проаналізувати проблеми та особливості підприємництва у агропромисловому секторі економіки України на сучасному етапі розвитку.
Простежено розвиток підприємництва в аграрному секторі за часів здобуття Україною незалежності та склад видів сільськогосподарських підприємств (форм власності).
Визначена суть та переваги акціонерних форм підприємництва в аграрному секторі економіки України.
Зроблена спроба розглянути роль Міністерства аграрної політики в формуванні довгострокової програми розвитку АПК, історію виникнення потреби реформувати зміст и форми втручання держави в хід реформ у агропромисловому секторі, бажанні методи регулювання економіки.
Розглянуто сучасний стан аграрно промислового сектора економіки згідно офіційної інформації Держкомстату України
Зроблено висновок що підприємництво в Україні вже має свою історію, певний досвід. Його слід розглядати як самостійну, ініціативну , систематичну діяльність на власний ризик з метою отримання прибутку.
АГРОПРОМИСЛОВИЙ СЕКТОР, СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО, ПІДПРИЄМНИЦТВО, АГРАРНІ РЕФОРМИ, АКЦІОНЕРНІ ФОРМИ ПІДПРИЄМНИЦТВА, РОЛЬ МІНАГРОПРОМУ
ЗМІСТ
Реферат
Вступ 04
1 Соціально-економічна суть підприємництва 06
2 Проблеми та особливості підприємництва у агропромисловому
секторі економіки України 12
2.1 Природні особливості сільськогосподарського виробництва 13
2.2 Сезонність сільськогосподарського виробництва 14
2.3 Специфічні особливості сільського господарства 17
3 Розвиток підприємництва в аграрному секторі 20
4 Національна специфіка та труднощі в аграрному секторі 22
5 Основні напрямки реформування сільського господарства 25
5.1 Аграрні реформи в сільському господарстві 25
5.2 Становлення акціонерних форм підприємництва 27
5.2.1 Переваги та принципи акціонерних форм
господарювання 27
5.2.2 Акціонування як форма реалізації власницьких
функцій працівників 28
6 Державна підтримка аграрних підприємств в Україні 32
7 Сучасний стан аграрно промислового сектора України 41
Висновки 49
Перелік посилань 51
ВСТУП
Становлення в Україні підприємницької діяльності відбувається в складних соціально-економічних умовах.
Сучасна економічна наука визначає підприємництво як особливий вид діяльності. Вчені-економісти минулого виділяли три фактори виробництва:
а) праця;
б) земля;
в) капітал;
Розквіт країн з ринковою економікою свідчить про те , що економічні досягнення забезпечує вміла реалізація їх підприємницького потенціалу як четвертого фактора виробництва. В законі України “Про підприємництво“ зазначено , що підприємець – це самостійний , господарюючий , статутний суб’єкт , який має право юридичної особи та здійснює виробничу і комерційну діяльність з метою одержання прибутку.
Перехід до ринку передбачає якісно новий стан економіки , що потребує значних змін в організації виробничої діяльності. Ці зміни полягають в розвитку вільного підприємництва через формування господаря-власника і становлення багатоукладної економіки.
В теоретично-методологічному плані вихідною позицією вирішення проблеми є визнання різних форм підприємництва.
Це вимоги будь-якої економіки , діяльності і господарювання об’єктивно необхідні в аграрному секторі. При цьому лише посилання на зарубіжний досвід не може відправним моментом для вирішення проблеми.
Ринкова економіка передбачає наявність права власності , відповідної системи обліку та культури підприємництва.
Підприємство створює конкурентне середовище через стимулювання господарської активності запровадження нової техніки і технології. Через основну мету - одержання прибутку - воно сприяє розвитку перспективних напрямів господарської діяльності , отже є важелем зміни структури економіки , сприяє раціональному використанню ресурсів та забезпечує стимули до високоефективної праці. Працівники ,які мають власну справу і є власниками , як найбільше заінтересовані в якісній і високопродуктивній праці , порівняно з найманими працівниками. Велике значення має форма організації підприємницької діяльності і корпорації .В Україні підприємництво здійснюється в будь-яких організаційних формах на вибір підприємця.
В цій курсовій зроблено спробу розкрити соціально-економічну суть підприємництва і основні напрямки його розвитку в аграрній сфері, особливості господарювання в сільському господарстві та його національну специфіку, простежити державну підтримку аграрних підприємств в Україні в останні роки.
1 СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНА СУТЬ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Підприємництво – основа розвитку економіки, здійснення виробничої діяльності з фінансовою , моральною, та соціальною відповідальністю. Але першоосновою є організація як система. Питанням організаційного розвитку в економічній літературі придається значна увага. Переважно досліджується суть підприємництва під кутом зору спрямування цього процесу, існуючі концепції і методи стосовно організаційного розвитку господарських формувань, які ґрунтуються на використанні природної моделі організації, що об’єднуються поняттям ”організаційний розвиток та зміни”.
Прагнення людей до багатства закладені в них природно і проявляються в усі історичні епохи. Шляхи задоволення цих природних безмежних бажань досить різноманітні. На всіх етапах розвитку підприємництва поряд з позитивними виявляються і його негативні ознаки. Нині такі явища, як ухилення від оподаткування, тіньова економіка , недоброякісність продукції , неправдива реклама тощо, більш завуальованих шляхів наживи, але суть залишилася тією самою. При чому особливий прояв негативізму простежується в перехідних економіках. Більш широке поняття підприємництва було відоме значно раніше: у XIII ст. Термін “підприємництво” використовувався в Франції, однак діяльність підприємця вже не обмежувалася торгівлею.
Вивчення історичного процесу розвитку підприємництва дає підстави зробити деякі висновки щодо специфіки дії економічних, культурних та соціально-психологічних факторів в Україні:
а) Відсутність культу багатства, що породжувало негативне ставлення до заможних людей.
б) Торгівля як провідний вид діяльності підприємців.
в) Серед людських цінностей виділяються колективізм, взаємодопомога, служіння Батьківщині.
г) Негативні риси підприємців-купців, що проявляються в нечесності.
Інші реферати на тему «Підприємництво»:
Загальна характеристика процесу реструктуризації підприємства
Вдосконалення організаційної структури підприємства
Види підприємств, їх характеристика: малі, акціонерні, орендні, спільні, державні
Які особливості малого бізнесу і в чому його перевага перед іншими формами господарювання
Класифікація підприємств малого бізнесу. Особливості фінансової діяльності ТзОВ