Сторінка
16

Правове регулювання легалізації підприємницької діяльності в Україні

* місце реєстрації громадянина же суб'єкта підприємницької дальності чи місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності — юридичної особи (місцезнаходження структур­ного (відокремленого) підрозділу цього суб'єкта);

* для транспортних засобів - зазначення "виїзна торгівля";

* термін дії торгового патенту;

* місцезнаходження державного податкового органу, що ви­дав торговий патент;

* відмітка державного податкового органу про надходження плати за виданий нею торговий патент.

Заявка на придбання торгового патенту повинна містити такі реквізити:

• найменування суб'єкта підприємницької діяльності;

• витяг з установчих документів щодо юридичної адреси суб'єкта підприємницької діяльності, а у випадках, якщо патент придбавається для структурного (відокремленого) підрозділу, - довідка органу, який погодив місцезнаходжен­ня структурного (відокремленого) підрозділу, із зазначен­ням цього місця;

• вид підприємницької діяльності, здійснення якої потребує придбання торгового патенту;

• найменування документа про повну або часткову сплату вартості торгового патенту.

Відповідно до п. 14 Положення про виготовлення, зберігання та реалізацію торгових патентів, затвердженого постановою Кабі­нету Міністрів України від 13.07.98 р. № 1077[28], у разі зміни юридичної адреси суб'єкта підприємницької діяльності або міс­цезнаходження його структурного (відокремленого) підрозділу, пункту продажу товарів, пункту надання побутових послуг, об­мінного пункту, грального місця протягом терміну дії торгового патенту, власник торгового патенту зобов'язаний повідомити про це письмово у триденний термін відповідний орган державної податкової служби. Ця інформація є підставою для внесення відповідних змін до торгового патенту.

Здійснення торговельної діяльності, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері граль­ного бізнесу та побутових послуг за адресою (місцезнаходжен­ням), не зазначеною в торговому патенті, оцінюється як заняття діяльністю без патенту (п. 15 Положення).

Порядок придбання торгового патенту на здійснення тор­говельної діяльності. Патентуванню підлягає торговельна діяль­ність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їхніми структурними (відокремленими) підрозділами у пунк­тах продажу товарів.

Під торговельною діяльністю в Законі "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" розуміється роздрібна та оптова торгівля, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.

Вартість торгового патенту на здійснення торговельної ді­яльності встановлюється органами місцевого самоврядування за­лежно від місцезнаходження пункту продажу товарів та асорти­ментного переліку товарів.

Вартість торгового патенту за календарний місяць встановлю­ється у межах таких граничних рівнів:

• на території міста Києва, обласних центрів - від 60 до 320 грн.;

• на території міста Севастополя, міст обласного підпорядку­вання (крім обласних центрів) і районних центрів —від 30 до 160грн.;

• на території інших населених, пунктів - до 80 грн.

Термін дії торгового патенту на здійснення торговельної, діяльності становить 12 календарних місяців.

Законом передбачено короткотерміновий торговий патент, термін дії якого на здійснення торговельної діяльності становить від 1 до 15 днів.

Відповідно до пункту 1.6 Положення про виготовлення, збері­гання та реалізацію торгових патентів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.98 р. № 1077, короткотерміновий торговий патент має бути придбаний у разі проведення ярмарків, виставок-продажів та інших короткострокових заходів» пов'язаних із демонструванням і продажем товарів, за місцем здійснення зазначеної діяльності. .

Вартість короткотермінового торгового патенту на здійснення торговельної діяльності за 1 день встановлюється у фіксованому розмірі 10 грн.

Оплата вартості торгового патенту на здійснення торговельної діяльності провадиться щомісячно до 15 числа місяця, який передує звітному, а оплата вартості короткотермінового торгового патенту здійснюється не пізніше як за один день до початку здійснення торговельної діяльності.

Під час придбання торгового патенту на здійснення торговель­ної діяльності суб'єкт підприємницької діяльності вносить одно­разову плату в розмірі вартості торгового патенту за один місяць. На суму сплачену під час придбавання торгового патенту, змен­шується розмір плати за торговий патент, яка підлягає внесенню в останній місяць його дії.

Без придбання торгового патенту суб'єкти підприємницької діяльності або їхні структурні (відокремлені) підрозділи здійсню­ють торговельну діяльність виключно з використанням таких видів товарів вітчизняного виробництва: хліб і хлібобулочні вироби; борошно пшеничне та житнє; сіль, цукор, олія соняшни­кова і кукурудзяна; молоко і молочна продукція, крім молока і вершків згущених з добавками і без них; продукти дитячого харчування; безалкогольні напої; морозиво; яловичина і свинина; домашня птиця; яйця; риба; ягоди і фрукти; картопля і плодоово­чева продукція; комбікорми для продажу населенню.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19 


Інші реферати на тему «Підприємництво»: