Сторінка
2

Компенсаційний спосіб обрізування винограду

Цілком природно, виникає запитання: що робити, якщо в безморозні зими загибель вічок буде незначною? Таке перевантаження призведе до виснаження й загибелі винограду. Це дуже важливо на сучасному етапі виноградарства на наших бідних грунтах, коли не маємо змоги змінити становище завдяки внесенню мінеральних добрив навіть у позакореневих підживленнях. В такі роки навесні слід неодмінно вирізувати резервні пагони під час сухого підв’язування, що потребуватиме мінімум зусиль і часу та ще й послугує додатковим резервом для заготівлі чубука. Та й рани від весняного видалення цих пагонів будуть не такими болісними. Вирізування одного чи двох пагонів залежить від потреби дотримання необхідного навантаження чи потреби заміни частини куща. В кожному конкретному випадку таке рішення приймає сам виноградар. Та й з більшого навантаження легко зробити менше, а от навпаки — неможливо.

У разі значної загибелі основних вічок, яка супроводжується підмерзанням діафрагми і флоеми однорічних пагонів, ушкодженням штамбів, підмерзанням кореневої системи або ж усього в комплексі, слід вирізати всі плодові стрілки разом із резервними пагонами, залишаючи в кроні тільки ріжки на сучках заміщення. Те ж саме треба зробити і за кільцевого ураження штамбів та перейти в режим очікування. В травні все проявиться повною мірою, що дасть змогу прийняти остаточне рішення.

Впровадження методу Ф. Баширова для одержання врожаю на пасинках потребує чимало кваліфікованої праці. Та головне те, що грона на пасинках в умовах Нижньодніпров’я не дозрівають, від чого втрачається й доцільність проведення такої роботи.

Щоб виноградники Нижньодніпров’я мали стабільну врожайність, потрібне комплексне вирішення накопичених проблем на загальногалузевому рівні. Запропонована система обрізування винограду не вирішує цю проблему, але допомагає вийти зі скрутного становища, в якому опинилось виноградарство регіону.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Організація виробництва»: