Сторінка
2

Колекція жіночого одягу під девізом: “Сучасна ділова жінка”

Деталями обробки мода користується по-різному: вони можуть бути і відсутні зовсім або майже зовсім, або, навпаки, їх багато. Все залежить від стилю, призначення моделі. Це ще раз говорить про різноманітність моди.

Мода схильна до обробок різного виду, які використовуються дуже широко і часто нетрадиційно.

Розділ І

Костюм, як складова матеріальної культури

Костюм – особливий об’єкт творчої діяльності дизайнера. Мистецтво створення костюму, як і будь-яке інше, потребує майстерності, знань, фантазії, смаку, певних коштів. Для створення костюму використовують різні тканини, які відрізняються одна від одної кольором, фактурою, структурою, малюнком. Розроюляють тканини спеціалість високого профілю – текстильщики, трикотажники, хіміки.

З тканини створюються об’ємні, пластичні форми плать, шляп, сумок і інше. Створюючи костюм, як художній ансамбль, взаємозв’язуючи, погоджуючи елементи композиції в органічне, єдине ціле, дизайнер вирішує також питання тонально-кольорових співвідношень.

Важливою складовою частиною предметного світу є костюм – засіб естетичного виховання особистості. Виразний, образно вирішений костюм сприяє розкриттю внутрішнього багатства людини, її індивідуальних достоїнств.

Костюм – образно вирішений ансамбль, в центрі якого – людина. Ансамбль об’єднює одяг, взуття, зачіску, грим, аксесуари і несе визначену утилітарно-есетичну функцію

Одяг – система матеріальних шарів, штучний покрив тіла людини, що захищає його від несприятливих проявів природи і є деяким проявом індивідуальності людини, епохи.

Сучасна людина ставить до костюму більш високі вимоги, хоче, щоб він відрізнявся і високим степенем зручності.

Костюм не може бути натурально красивим, якщо в ньому порушена внутрішня логіка побудови форми, якщо його частини не складають єдиного цілого по принципу функціональної і естетичної образності.

Завжди створення нового немислимо без натхнення, яке приходить тільки в результаті постійного пошуку. Народження нової колекції – це процес пошуку, знахідок і відбору. Колекція – це серія моделей визначеного або різноо призначення, побудована на основі єдиного вирішення, стилю конструкції, базової форми, структури тканини.

Класичний діловий стиль в жіночому костюмі

Класичний стиль мода бере за основу. Одяг цього стилю найбільш поширений і виконується із самих добротних, благородних по якості і кольору тканин – шерстяних, шовкових, бавовняних, льняих та імітуючих натуральні.

Класичний стиль – це стимана простота в лініях, лаконічний покрій, прийоми якого розробляються десятиліттями, достатньо строгий образ виробів. Речі класичного стилю не кодаються в очі, а привертають увагу своєю якітсю, надійністю. Вони не стомлюють свого власника, витримують конкуренцію не протязі декількох сезонів. Їх можна по-новому, в залежності від сучасної моди, групувати.

Типові представники класичного стилю – костюми: піджаки ангійські, кардіган, спенсер, доповнені спідницями – прямими, вузькими, широкими (в складку, пліссе) і спідницями кльош, а також штанами чоловічого типу, тобто традиційними. Однак і для штанів класичного костюму сьогодні можливі різні варіанти. Чудово вписались в класику і спідниці-штани. Як бачимо, в останні роки мода відійшла від звичного: класичний – означає строгий.

Блузки для костюмів – також не тільки типу чоловічої сорочки. Можливі варіанти і для жилетів. Светри, кофти, в’язані кардигани, краватки і хустинки доповнюють набір речей класичного стилю.

Погодьтеся, перераховані види одягу має в гардеробі кожен з нас. Вони всім пасують і всім рекомендуються. Але потребують стриманої манери поведінки, створюють ділову обстановку.

Діловий стиль – чіткі лінії, плюс чоловічі тканини, плюс жіночі деталі – модна формула для бізнес-леді, які звикли у всьому бути кращими!

В ХХІ столітті ми, жінки, ні чим не поступаємось нашим чоловікам. Як на роботі, так і в дома ми динамічні і повністю впевнені в собі, хоча при всьому цьому зовсім не менш жіночні, як раніше. І не хотіли би приховувати цього! Як можна це отримати? Завдяки жіночому діловому стилю! Головні складові цієї нової тенденції – класичні елементи жіночого і чоловічого верхнього одягу, а також явна елегантність, точне відображення духу часу і солідна порція життєрадісності.

В головних ролях виступають костюми з штанами і спідницями, оскільки вони роблять зовнішній вигляд бездоганним, що просто необхідно для успішного просування вперед. Актуальні силуети вузькі, контури, як в 80-х роках, чіткі. Підкреслюється талія і – дуже делікатно – плечі, тобто в моду повертається Х-силует. Жіночі деталі – широкі паски і вузькі оборки. Спадаючі блузки з графічними набивками надають вигляду привабливу легкість. Часте запозичення з чоловічої моди – краватки, але перш за все тон задають чоловічі тканини, такі, як куряча лапка, гленчек, тонка смужка і вишукані варіанти деніма. До-речі, що стосується кольорів, то увага приділяється самим елегантним і таким, що не кидаються в очі, згідно з цим домінують неперевершені чорний і білий.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 


Інші реферати на тему «Образотворче мистецтво»: