Сторінка
3

Збори на формування цільових державних фондів

Кошти цих відрахувань залишались у розпорядженні підпри­ємств. Якщо вони не були використані протягом року, то й далі за­лишались у розпорядженні підприємства і використовувались за ці­льовим призначенням у наступному році.

Якщо підприємство не проводило науково-дослідних робіт, не вживало заходів для освоєння нових технологій і виробництва но­вих видів продукції, відрахування здійснювались тільки в Держав­ний інноваційний фонд у розмірі 0,3%. Решта 0,7% не нараховува­лась.

Згідно із Законом «Про Державний бюджет України на 1998 рік» у бюджеті було сконцентровано всі відрахування підприємств на ін­новаційну діяльність. Таке саме рішення прийнято на 1999 рік.

Збори і відрахування на фінансування автомобільних доріг

Чинний порядок визначення відрахувань і зборів на фінансуван­ня автомобільних доріг регулюється такими основними норматив­ними документами: Закон України «Про джерела фінансування на­родного господарства України» 1991 p Постанови Кабінету Мініс­трів України від 1.07.93 p. № 390 і від 4.04.94 p. № 367, Закон України «Про внесення змін в Закон України "Про систему оподат­кування"» від 19.04.97 p.

Чинний порядок відрахувань і зборів коштів підприємств на фі­нансування автомобільних доріг передбачає використання трьох їх різновидів. Схему відрахувань і зборів, які здійснюють суб'єкти го­сподарювання, показано на рис. 1

Відрахування коштів підприємств і організацій. Здійснюють про­мислові, транспортні, будівельні та інші підприємства, кооперативи й го­сподарські організації. Для них розмір цих відрахувань встановлено від 0,4 до 1,2% обсягу виробництва продукції, виконаних робіт (послуг).

Заготівельні, торгові (в тому числі оптові), постачальницько-збу­тові організації відрахування здійснюють в розмірі від 0,03 до 0,06 % річного обороту (без обороту громадського харчування).

Фондові й товарні біржі, страхові компанії, інвестиційні фонди та компанії, комерційні банки та інші кредитні установи, підприєм­ства, що займаються посередницькою діяльністю, відрахування здійснюють у розмірі 0,4 — 1,2 % від суми валового доходу, отри­маного від наданих послуг.

Підприємства з іноземними інвестиціями ці відрахування здійснюють на загальних підставах.

Уточнений розмір відрахувань, але в межах встановлених норма­тивів, визначають обласні Ради народних депутатів, Верховна Рада Автономної Республіки Крим.

Фактичний обсяг виробництва продукції визначається з ураху­ванням всіх видів діяльності за даними статистичних бухгалтерсь­ких звітів.

Підприємства й господарські організації відрахування (збір) на фінансування автомобільних доріг включають до складу валових витрат, обчислюючи оподаткований прибуток, а також у собівартість продукції (робіт, послуг).

Збір від продажу паливно-мастильних матеріалів. Цей збір встановлений для підприємств, об'єднань, організацій, а також під­приємців незалежно від форми власності, що реалізують споживачам і населенню бензин, дизельне пальне, автомобільне дизельне масло, зріджений і стиснений газ для заправки транспортних засобів.

Збір становить 7 відсотків вартості реалізованих матеріалів без податку на додану вартість. Отже, реалізація названих матеріалів здійснюється за цінами, збільшеними на суму збору.

Слід звернути увагу на те, що до споживачів паливно-мастиль­них матеріалів належать підприємства, організації, підприємці, які використовують їх для власних потреб.

Рис. 1 Схема участі суб'єктів господарювання у фінансуванні автомобільних доріг.

Продаж дизельного пального і мастил сільськогосподарським під­приємствам (для яких виробництво сільськогосподарської продукції є основною діяльністю), а також сільським (фермерським) господарст­вам не обкладається збором. Тому відпускні ціни для них на суму збору не збільшуються. Джерелом сплати збору для підприємств є виручка, отримана від реалізації паливно-мастильних матеріалів.

Відрахування доходів від експлуатації автомобільного транс­порту. Ці відрахування здійснюють: автотранспортні підприємства та організації незалежно від форми власності, які перебувають на самостійному балансі і здійснюють перевезення за вільними, держав­ними регульованими і фіксованими цінами. Такі самі відрахування встановлено для підприємств, організацій (крім колективних сільсь­когосподарських підприємств), що мають автомобільні господарс­тва, які хоч і не перебувають на самостійному балансі, але здійсню­ють перевезення за тарифними цінами.

Указані відрахування проводяться на спеціально відкриті субра­хунки дорожніх організацій до 15 числа кожного місяця.

Норматив відрахувань — 2% від суми доходів від експлуатації автомобільного транспорту за попередній місяць.

Підприємства та організації, що мають автомобільні господарст­ва, які не перебувають на самостійному балансі і не ведуть окремого обліку прибутків від експлуатації автомобільного транспорту, від­раховують 2% від собівартості автомобільних перевезень.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Фінанси»: