Сторінка
3

Становлення музично-фольклористичної думки (кінець ХVІІІ - кінець XX ст.)

У другій половині XX ст. в Україні працюють такі відомі етномузикологи, як М.Гордійчук, О.ІІравдюк. С.Грица, А.Іваницький, Б.Дуканюк. Значне місце серед них займають праці С.Грици "Мелодії української народної епіки", "Музикознавчі праці Ї.Колесси", "Фольклор у просторі та часі", "Трансмісія фольклорної традиції". Вони є вагомим внеском не тільки в українську, але й у слов’янську етномузикологію. Особливо цінним у її працях є теорія пісенної парадигми, яка дає можливість розглядати фольклорні процеси у динаміці (одночасно у просторі і часі).

А.Іваницький є автором єдиних в Україні посібників з української народної музичної творчості та української музичної фольклористики. Він також е автором неперевершеної праці "Логічні основи народної музики", що відкрила шлях для дослідження генезису фольклорного твору, етапів його походження та зміни під впливом розвитку людського мислення.

В період утворення незалежної української держави етномузикологія як наука починає повертати свої давні авторитети і збагачується новими етномузикологічними дослідженнями, що проявляються у працях С.Грици. А.іваницького, О.Смоляка, Н.Супрун, Б.Яремка, М.Хая, Б.Луканюка та ін.

Література

1. Іваницький А. Українська народна музична творчість: Навч. посібник. - К.: Муз. Україна, 1990. - С.

2. Іваницький А.І. Українська музична фольклористика (методологія і методика): Навч. посібник. - К.: Заповіт, 1997. - С.97-126.

3. Правдюк С. Українська музична фольклористика. - К., 1978.

4. Пальоний В.І. Історія української музичної фольклористики (1960-1990-ті рр.). - К., 1997.

5. Грица С.Й. Мелос української народної епіки. - К., 1979.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Музика»: