Сторінка
3

Профілактика глистяних захворювань

Додавання до мила ланоліну (входить у рецептуру "Дитячого" та "Косметичного" мила) пом'якшує подразнювальну дію лугів. Відновленню кислої реакції шкіри, що визначає її бактерицидну дію, сприяє споліскування шкіри слабким розчином оцтової кисло­ти, яблучного оцту.

Залежно від призначення і товарної групи у процесі виробниц­тва в туалетне мило вводять різні барвники, ароматичні речовини, лікувально-профілактичні та дезінфікувальні засоби. Так, наприк­лад, до складу туалетного бактерицидного мила "Гігієна" входить бактерицидна речовина гексахлорофен, який не має запаху і дозво­ляє використовувати його для знезаражування шкіри рук і тіла, особливо стосовно грампозитивної мікрофлори. Добрі бактерицидні властивості має мило "Сейфгарт" та інші. Гарячі (40-60 °С) мильні розчини знищують 80-90 % мікрофлори з інфікованої поверхні шкіри. Для дезінфікувального ефекту руки після намилювання протягом 1,5-2,0 хвилин рекомендують обробляти мильною піною, після чого необхідно змити її теплою водою.

Висновок

Отже, можна зробити наступні висновки:

Гельмінтозами вражена чверть людей на планеті, – розповідає завідувач паразитологічного відділення обласної СЕС Мар’яна Миронюк. – Найбільше потерпають діти. За деякими даними, кількість уражених гельмінтозом дітей може сягати 70-80%. Вони не сприймають правил особистої гігєни, а тому систематично ковтають забруднений грунт і воду.

Клінічна картина при гельмінтозах дуже різноманітна. Залежно від збудника та стадії розвитку, хвороба протікає під маскою гострих респіраторних захворювань, пневмоній, гепатитів. Збудники ентеробіозу, гострики сприяють поширенню вторинної інфекції жіночих статевих органів, можуть викликати нічне нетримання сечі у хлопчиків.

Деякі паразити, прижившись у жовчовивідних шляхах, іноді повністю блокують відтік жовчі. Такі пацієнти потрапляють до інфекційних стаціонарів з діагнозом «гепатит» чи до хірургічних з підозрою на жовчнокам’яну хворобу. Токсокари (гельмінти собак і кішок), потрапляючи в сітківку ока, можуть стати причиною втрати зору.

Продукти обміну всіх без винятку гельмінтів призводять до алергізації організму, порушують вітамінний та мінеральний обмін. Характерними проявами отруєння гельмінтозними токсинами є загальна слабкість, головний біль, швидка втомлюваність, втрата апетиту, зниження працездатності, плаксивість і поганий сон у дітей. Інвазія деяких видів гельмінтів може протікати з міграцією личинок у мозок, печінку, серце з розвитком міокардиту, менінгоенцифаліту.

Як уберегтися

- Мити руки перед їжею.

- Обдавати окропом перед вживанням зелень, овочі, фрукти.

- Не купувати рибу чи м’ясо на стихійних ринках.

- Не вживати непровареного м’яса.

- Не купатися у забруднених водоймах.

- Застосовувати спеціальні засоби для відлякування комарів (кровососні комахи переносять деякі гельмінтози).

- Виганяти глисти у собак і кішок, вчасно прибирати їхні екскременти, зокрема і на вулиці.

Особиста гігієна - це основа здорового способу життя, умова ефективної первинної та вторинної профілактики різних захворю­вань. Особиста гігієна розробляє принципи збереження і зміцнен­ня здоров'я шляхом дотримання гігієнічних вимог у повсякденному особистому житті й діяльності.

Література

1. Габович Р.Д., Познанський С.С. Гигиена. – К., 1993.

2. Гигиена детей и подростков / Под ред. Г.Н.Сердюковской. – М., 1989.

3. Загальна гігієна: Посібник до практичних занять / За ред. І.І.Даценко. – Львів, 2001.

4. Загальна гагієна з основами екології: Підручник / Кондратюк В.А. та ін. – Тернопіль, 2003.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Медицина»: