Сторінка
2

Структура бізнес-плану інвестиційного проекту

6.4. Регулювання відносин між замовником і підрядником; згідно з договором підряду (додається). Розрахунки обумовлені договором і здійснюються шляхом авансування до 95 % вартості. Остаточний розрахунок здійснюватиметься після повного завершення робіт і введення об'єкта в дію.

6.5. Терміни будівництва та введення в дію; початок — березень 1999 p., уведення в дію — грудень 2000 р.

7. Охорона навколишнього середовища

7.1. Природоохоронні проблеми; 1) очищення відпрацьованої води; 2) очищення відпрацьованих продуктів газових печей; 3) уловлювання пилу і відходів під час обробки матеріалів; 4) індивідуальний захист працівників.

7.2. Шляхи розв'язання зазначених проблем; 1) застосовуватиметься замкнута технологія водопостачання; 2) газові печі будуть обладнані спеціальними каталізаторами; 3) технологічний процес передбачає автоматизоване управління виробничим устаткуванням; на машинах і виробничому устаткуванні буде встановлено спеціальні пиловловлювачі, витяжки; 4) устаткування буде обладнане очисними пристосуваннями, працівники — відповідними засобами індивідуального захисту.

8. Оцінювання ризиків та форми їх страхування

8.1. Основні види ризиків; 1) ризик на стадії будівництва; 2) ризик на стадії експлуатації; 3) ризик невисокої ліквідності.

8.2. Оцінювання ризиків і форми їх страхування в період будівництва; 1) ризик неправильного вибору підрядника оцінювався за

допомогою спеціальних розрахунків, для вибраного БМУ "Промбуд " він є найменшим; 2) ризик непоставки устаткування страхується відповідними санкціями, що передбачаються в договорах із постачальниками; 3) ризик нестачі фінансових ресурсів мінімізується можливістю одержання кредитів у банку.

8.3. Оцінювання ризиків і форми їх страхування в період експлуатації: 1) ризик невиходу на експлуатаційну потужність у встановлені строки обмежений простою технологією виробництва; 2) ризик збуту продукції мінімізується високими потребами на продукцію в західному регіоні, збільшенням увізного мита, ставок акцизного збору, ПДВ на аналогічну імпортну продукцію.

8.4. Можливості "виходу" з програми на окремих стадіях реалізації інвестиційного проекту: 1) на стадії будівництва — середня можливість "виходу", що зумовлюється використанням типових проектів на будівлі та споруди; 2) після завершення будівництва до монтажу устаткування — висока ліквідність через можливість пристосування будівель і споруд та переорієнтації їх на випуск інших видів продукції; 3) після монтажу устаткування — ліквідність низька: специфічне устаткування зумовлює неможливість переорієнтації на інше виробництво.

9. Фінансовий план

9.1. Графік потоку інвестицій (із щорічною розбивкою): подано в табл. ЗО у розрахунку на три роки експлуатації.

9.2. План доходів і витрат під час експлуатації (із щорічною розбивкою): подано в табл. 31 із щорічною та щоквартальною розбивкою.

9.3. Поріг беззбитковості інвестиційного проекту: згідно з розрахунками поріг беззбитковості визначено за умови реалізації щонайменше 2000 тис. кв. м облицювальних матеріалів. Графічне зображення порога беззбитковості ілюструє рис. 43, розрахунки подано в табл. 31.

9.4. Забезпечення ефективності інвестиційного проекту та строки його окупності: середній рівень дохідності—0,33; період окупності — приблизно 3 роки. Показники ефективності інвестицій за роками експлуатації наведено в табл. 32.

10. Стратегія фінансування інвестиційного проекту

10.1. Загальна потреба у фінансових ресурсах: 800 тис. грн.

10.2. Джерела фінансування інвестицій (із щорічною розбивкою): подано в табл. 33; серед них частка власних коштів інвестора — 67,1 %, позичених — 32,5, інших — 0,4%.

10.3. Форми фінансування інвестицій: інвестування здійснювати-меться переважно у грошовій формі, а австрійська фірма “Kreis” пропонує благодійну допомогу у формі безкоштовно наданого устаткування очисних споруд (є договір про наміри).

Коментар

Особливість цього проекту полягає в тому, що він вже має інвестора, дані про якого викладені в першому розділі бізнес-плану.

В окремому підрозділі розглянуто умови транспортування: доставки сировини й матеріалів, відвантаження готової продукції. Важливо врахувати особливості випуску продукції та її якісні показники.

Випуск облицювальних матеріалів пов’язаний з багатьма природоохоронними проблемами (пил, шум, великі обсяги відходів, очищення відпрацьованих продуктів газових печей, води та ін.). У цьому зв’язку зазначені проблеми розглядаються в окремому розділі бізнес-плану.

У сьомому розділі бізнес-плану наведено детальне оцінювання можливих ризиків і шляхів їх страхування. Передбачено також можливості “виходу” з програми реалізації інвестиційного проекту, тобто переорієнтації підприємства на випуск інших видів продукції на різних етапах здійснення інвестиційного проекту.

В окремих розділах розглядаються фінансовий план і стратегія фінансування інвестиційного проекту. В окремих випадках ці показники зводять в один розділ.

До бізнес-плану додаються таблиці та розрахунки, які містять інформацію, пов’язану з вивченням ринку, прогнозуванням випуску продукції, а також розміри грошових потоків, доходів і витрат як на етапі здійснення капітальних вкладень, так і на стадії експлуатації об’єкта. Розраховуються показники ефективності інвестицій, графічно визначається поріг беззбитковості.

Список використаної літератури

1. Федоренко В. Г. і К°. Інвестування. Зайнятість. Освіта. — К.: Науковий Світ, 2002.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Державне регулювання економіки»: