Сторінка
3

Охорона навколишнього природного середовища у фрн та стан українсько-німецького співробітництва у цій сфері

Українсько – німецьке співробітництво у сфері охорони навколишнього природного середовища. Договірно-правовою основою розвитку українсько-німецького співробітництва в галузі охорони навколишнього природнього середовища та ядерної безпеки є угода між урядом України та урядом Федеративної Республіки Німеччина “Про співробітництво в галузі охорони навколишнього середовища” від 10.06.1993 р. І угода між урядом України та урядом ФРН про співробітництво з питань, що становлять взаємний інтерес у зв’язку з ядерно-технічною безпекою і радіаційним захистом від 10.06.1993 р.

Як вважає Міністерство екології та природних ресурсів України, значна активізація двостороннього співробітництва в природоохоронній сфері відбулася після другої та третьої українсько-німецьких консультацій на вищому рівні. На виконання домовленостей, досягнутих міністрами природоохоронних міністерств України та ФРН у м.Лейпциг (11-12 липня 2000 р.), відбулося 3-є спільне засідання керівного комітету з питань співробітництва в галузі охорони навколишнього середовища (18-19 вересня 2000р., м.Берлін). На засіданні були розглянуті питання сучасної природоохоронної політики, міжнародного співробітництва з питань змін клімату та сталого розвитку, відбувся обмін позиціями сторін щодо Конвенції про біорізноманіття та Протоколу про біобезпеку.

Сторони домовилися про подальший розвиток двостороннього співробітництва з питань використання водних ресурсів та басейнового менеджменту, першим кроком у якому буде проведення симпозіуму на прикладі обраних моделей річкових басейнів Німеччини та України у 2001 р.

Важливим питанням екологічної політики обидві сторони вважають захист грунтів від забруднення і працюватимуть над підготовкою спільного проекту з цього питання.

На прохання Міністерства екології та природних ресурсів України в жовтні 2000 р. В Миколаївській області, в зоні надзвичайної екологічної ситуації, працювали німецькі експерти від Федерального міністерства охорони навколишнього середовища та безпеки ядерних реакторів. За результатами цієї роботи підготовлено звіт щодо методики пошуку джерел хімічного забруднення території та передано Державній екологічній інспекції України прилади для оперативного аналізу ґрунтового повітря. Німецька сторона підтвердила готовність надати організаційну підтримку у процесі підготовки 5-ї конференції “Довкілля для Європи” в м.Києві у формі роботи експертів та виготовленні інформаційних матеріалів. Створена в рамках керівного комітету робоча група “Екологія та енергетика” поінформувала про початок роботи і визначила наступні напрями спільних консультацій: розробка пропозицій для спільних проектів у неядерному секторі української енергетичної галузі; обмін досвідом в контексті стратегії розвитку енергетичної галузі з огляду на аспекти охорони довкілля та змін клімату.

За результатами візиту німецьких експертів у м.Київ (27-29 листопада 2000 р.) будуть підготовлені пропозиції для прийняття рішення урядом ФРН щодо започаткування спільних проектів у неядерному секторі енергетики України.

В рамках програми “Трансформ” у 2000 р. Завершені українсько-німецькі проекти: “Еко-увертюра” – енергозбереження та запобігання змінам клімату (м.Пологи, Запорізької області); методи попередження аварій на підприємствах з екологічно небезпечними видами діяльності на прикладі підприємства .”_івне азот” (м.Рівне).

До програми науково-технічного співробітництва на 1999-2001 рр., за виконання якої з німецької сторони відповідає Товариство з безпеки ядерних установок, включені такі напрямки співпраці: безпека АЕС з реакторами ВВЕР; методологічна підтримка; фізичний захист; зняття з експлуатації блоків Чорнобильської АЕС; об’єкт “Укриття”. В рамках міжнародного проекту “ДОБРЕ” продовжується співробітництво державного геологічного підприємства “Укргеофізика” з нідерландсько-німецько-датським консорціумом з регіонального сейсмічного дослідження Донбасу та Карпат.

В рамках консультативної програми уряду ФРН – “Праця і соціальна сфера” за № 007 (“Трансформ”) по наданню підтримки у реформуванні науково-дослідних структур завершуються роботи над спільним німецько-українським проектом “Впровадження математико-геометричної моделі “КVB-model” для комп’ютерної оцінки і підрахунків ресурсів вугільних родовищ на українському державному геологічному підприємстві “Донбасгеологія” (триває з квітня 1998 р.)

Таким чином, українсько-німецьке співробітництво у сфері охорони навколишнього природного середовища розвивається на рівні узгодження і коригування дій відповідних державних органів у глобальних міжнародних природоохоронних програмах, а також шляхом допомоги німецької сторони в реалізації деяких конкретних проектів в Україні. При цьому, зберігається високий потенціал для розгортання більш широкої співпраці двох країн.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Географія економічна»: