Сторінка
2

Охорона навколишнього природного середовища у фрн та стан українсько-німецького співробітництва у цій сфері

Велике значення у справі захисту вод має Закон про мито на скидання стічних вод. Він змусив комунальні служби і промисловість дуже різко знизити вміст у стічних водах токсичних речовин, а також біогенних елементів, що призводять до евтрофікації водойм. Проблемою, що потребує вирішення, є забруднення вод шкідливими і біогенними речовинами, які не дисимілюються або дисимілюються важко. Води повинні особливо захищатися від забруднення пестицидами (отрутохімікатами), які використовуються для захисту сільгоспкультур, в першу чергу шляхом високих вимог щодо допуску і використання таких речовин в сільському господарстві. Для питної води, яка надходить переважно з підземних горизонтів, з 1986 р. в Німеччині діють суворі граничні нормативи.

Багато токсичних і біогенних речовин потрапляють зрештою через річки або повітря у моря, забруднюючи їх. Крім того судноплавство, видобуток нафти на морському шельфі та аварії танкерів забруднюють моря. Рибальство також все більш негативно впливає на морське довкілля. Ці проблеми можна вирішити лише шляхом солідарних дій всіх держав. Кроки по зменшенню вмісту токсичних і біогенних речовин у Північному морі були ухвалені за ініціативою Німеччини на міжнародних конференціях щодо захисту Північного моря у 1984, 1987, 1990 і 1994 рр.

Усіма державами басейну цього моря на підставі прийнятих рішень було зупинено скидання у море промислових відходів.

Країни району Балтійського моря співробітничають з 1974 р. в Гельсінській комісії по захисту Балтійського моря. У 1992 р. вони ухвалили міжнародну програму дій, яка протягом найближчих 20 років має здійснити санацію найбільших джерел забруднення.

Заходи проти забруднення повітря.Роботи по захисту повітря від забруднення характеризуються підводом нових федеральних земель до того прогресивного рівня, який вже досягнутий в нових федеральних землях, при одночасному подальшому розвитку в напрямку зменшення там ще існуючих проблем (наприклад, літній смог), міжнародною направленістю та гармонізацією заходів, а також більш сильною орієнтованістю на цілі якості навколишнього середовища. Технічні заходи по захисту повітря від забруднення концентруються на розробці та застосуванні інтегрованих методів. До них належать розробка та застосування методів по запобіганню, зменшенню та переробці залишкових речовин, а також раціональне використання енергії.

Особлива увага при проведенні заходів по зниженню вмісту шкідливих речовин в атмосфері приділяється поряд із звичайними групами шкідливих речовин високотоксичним діоксинам і субстанціям, що утворюють тропосферний озон.

В країні була розроблена широка програма проти забруднення повітря. Забруднення повітря вже запобігається біля джерела його виникнення і воно енергійно усувається. Так, наприклад, шкідливі речовини, що потрапляли в повітря від електростанцій і теплоцентралей, а також з вихлопних газів автомобілів, зараз в значній мірі стримуються фільтрами, каталізаторами. Такі заходи, як “Постанова про великі топкові установки” і “Технічний порадник по утримуванню чистоти повітря” примусили промислові галузі швидко переобладнати свої установки у відповідності з останнім рівнем техніки. Викиди діоксиду сірки зменшилися з цієї причини в старих федеральних землях в період між 1980 р. Та 1991 р. Більш ніж на дві третини, а оксидів азоту – приблизно на 20 %. Викиди діоксиду сірки з електростанцій старих федеральних земель знизилися від 1983 р. До 1993 р. Приблизно на 92 %. Відносно оксидів азоту було досягнуто зниження на понад 60 %. Викиди діоксиду вуглецю (СО2) повинні до 2005 р. Скоротитися на 25 % (за основу береться 1990 р.). Федеральний уряд ухвалив широку загальну концепцію для реалізації цієї мети, яка охоплює всі сектори економіки. Між 1987 р. І 1993 р. Викиди СО2 вже знизились приблизно на 15 %. Широко розповсюдженими ще є навантаження навколишнього середовища такими забрудненнями повітря, як кислотні опади і літній смог.

Забруднення навколишнього природного середовища транспортом постійно зменшується завдяки широкому застосування бензину, що не містить свинцю. А забруднення повітря оксидами азоту, вуглеводнями та _івне азот_ вуглецю (СО – чадним газом) - шляхом впровадження регуляційних триступінчатих каталізаторів для очистки відпрацьованих газів. Все ж стрімке зростання руху транспорту – особливо в галузі автомобільних перевезень вантажів – дещо знівелювало ефект зменшення забруднення повітря.

До складу вимірювальної мережі чистоти повітря Федерального відомства з охорони навколишнього середовища входять вісім вимірювальних пунктів з обслуговуючим персоналом, а також 27 автоматичних пунктів. За допомогою Німецької метеорологічної служби була успішно розпочата передача даних вимірювань із станцій через супутник. Після ратифікації Загальної конвенції по клімату Федеральним урядом вимірювання та спостереження за змінами клімату та їх можливими причинами, включаючи зміни сонячного випромінювання у короткохвильовому діапазоні (УФ-Б-випромінювання), набувають все більшого наукового та політичного значення.

За дорученням Федерального уряду Федеральне відомство з охорони навколишнього середовища приймає участь у Глобальній програмі спостереження за атмосферою (GAW), ініціатором якої була Всесвітня організація з метеорології.

Охорона природи і збереження ландшафтів. Частка поверхні, зайнятої населеними пунктами і транспортними шляхами, збільшилася в західній частині Федеративної Республіки Німеччини з кінця п’ятидесятих років до кінця вісімдесятих років від 8 до 12 %. Водночас значно зменшилася частка ландшафтів у природному стані. Кількість видів тварин і рослин, яким загрожує вимирання, надалі зростає. Через це захист місцевих видів тварин і рослин та збереження природних життєвих просторів є першочерговим завданням охорони природи і збереження ландшафтів. Федеральний закон про охорону природи, який визначає загальні положення для законів земель про охорону природи і збереження ландшафтів, постійно поліпшувався так само, як і Закон про захист видів тварин і рослин.

Одинадцять роздольних територій, що варті особливої охорони, оголошені в Німеччині національними парками; до них слід додати велику кількість природних парків і заповідників, а також 12 визнаних ЮНЕСКО біосферних резерватів. Німеччина бере активну участь в укладанні і реалізації міжнародних угод про охорону природи.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3 


Інші реферати на тему «Географія економічна»: