Сторінка
8

Карантині шкідливі організми Лісостепу

Основними карантинними заходами та засобами боротьби з повитицею є догляд та експертиза насіннєвого матеріалу, в якому зустрічаються коробочки і насінини бур’яну.

Агротехнічні. Вогнища заражених посівів слід викошувати із захопленням півтораметрової гарантійної зони навколо місця цвітіння бур’яну, а скошену масу висушувати, виносити за межі поля і спалювати. Вогнище слід утримувати у стані чорного пару і обробляти гербіцидами. У посівах багаторічних трав та на необроблених землях (вулиці, межі, узбіччя залізниць, доріг) повитицю часто низько скошують. Залишки повитиці на скошеній стерні можна знищити вогнем чи хімічним методом.

Перед скошуванням культурних рослин вогнища повитиці слід викошувати і прибирати окремо. У садах та виноградниках уражені пагони потрібно вирізати до цвітіння повитиць, пристовбурові кола все літо утримувати у стані чорного пару, міжряддя культивувати чи засівати стійкими до ураження культурами (злакові, люпин, горох) .

Хімічні. Для боротьби застосовують гербіциди: керб-50 (4-5 кг/ га) — для захисту сім’яників люцерни у фазу 3-4 справжніх листків до змикання рядів культури; реглон (10-15 л/ га) — до відростання люцерни; півот (1 л/ га) і раундап (0,6-0,8 л/ га) — через 7-10 днів після першого укосу люцерни; раундап (2-4 л/ га) — в садах, виноградниках; кусцид (10-12 л/ га) — для обробки вегетуючої повитиці на узбіччях доріг, пустирях.

Література:

1. Наукове забезпечення сталого розвитку сільського господарства. Лісостеп. Київ – 2004 р. 2 томи.

2. Національний аграрний університет. books.nauu.kiev.ua

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8 


Інші реферати на тему «Географія економічна»: