Сторінка
7

Організація медичного забезпечення механізованого (танкового) полку в наступі

В зустрічному бою медичні пункти полків, пересуваються під прикриттям бойових частин (підрозділів), як і в наступі з висуненням із глибини з врахуванням конкретної обстановки.

Медичні пункти передового загону чи авангарду, як правило, розгортаються з вводом в бій його головних сил, як можна ближче до своїх військ.

Із зав’язкою зустрічного бою передовим загоном (авангардом) медичні підрозділи полку, як правило, зупиняються вздовж дороги (по маршрутах руху); санітарний транспорт полку і дивізії направляється в район дій передового загону (авангарду) для евакуації поранених і хворих. Начальник медичної служби полку в цей час на основі рішення командира полку уточнює своє рішення на організацію медичного забезпечення зустрічного бою.

З розгортанням головних сил полку для зустрічного бою медичний пункт полку розгортається, як правило, за бойовими порядками частин (підрозділів) першого ешелону, які діють на напрямку головного удару полку.

В зустрічному бою необхідно посилювати охорону і оборону підрозділів медичної служби, а також транспортних засобів з пораненими і хворими; медичні підрозділи повинні переміщуватись і розгортатися під прикриттям бойових підрозділів; при необхідності для їх охорони і оборони командуванням виділяються додаткові сили і засоби.

При виникненні зустрічного бою в ході наступу або контрудару (контратаки) його медичне забезпечення на початку бою, як правило, здійснюється наявним угрупуванням сил і засобів медичної служби полку.

При медичному забезпеченні зустрічного бою начальник медичної служби полку повинен передбачувати і проводити заходи по підготовці до забезпечення наступних бойових дій – переслідування противника або бою на утримання досягнутої межі.

При управлінні медичною службою в зустрічному бою особливу увагу приділяють постійному збору інформації про бойову обстановку, наявність поранених і хворих на медичних пунктах, про хід надання їм медичної допомоги та проведення евакуації, уточненню раніше прийнятих рішень, своєчасної постановки завдань підлеглим, як правило, шляхом передачі коротких розпоряджень.

ІІІ. Заключна частина.

Висновки: В лекції викладені основні принципи і методи медичного забезпечення полку в наступі. Успішне засвоєння основних положень організації медичного забезпечення полку в наступі буде сприяти організації медичного забезпечення в складних умовах сучасного бою.

Джерела інформації:

1. Военно-медицинская подготовка для студентов мединститутов /

Под ред. Ф.И.Комарова. – М.:Медицина.С.306-364.

2. Организация медицинского обеспечения частей и соединений /Под ред. М.Г.Иванова, О.С.Лобастова.- Л.: ВМА им. С.М.Кирова. 1984.С.

3. Наставление по медицинскому обеспечению сухопутных войск (соединение, часть, подразделение) на венное время. – М.: Военное издательство. 1987. С.

4. Загальна тактика. Навчальний посібник. – Тернопіль.: Укрмедкнига. 1999. С. 87-102.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Військова справа, ДПЮ»: