Сторінка
5

Форвардна валютна операція

У даному прикладі помітною є певна невідповідність між одно - і двомісячною маржею, особливо якщо маржа за три місяці складе 200-195. Беручи до уваги, що листопад є місяцем підписання угоди, а кінець року потрапляє на період між датами розрахунків по одномісячній і двомісячній угоді. Складність виникає лише у тому випадку, коли клієнт має бажання купити и продати долари за ціною з датою розрахунків у наступному оці, особливо у перших числах січня.

Таким чином, дилер може з впевненістю сказати, що коли кінець року позаду, то на ринку швейцарської валюти знову встановляться низькі процентні ставки (у порівнянні із доларовими ставками), і відповідно, форвардна маржа знову буде показувати дисконт по операціях доларів проти швейцарських франків при форвардних операціях. З цього випливає, що дилеру вигідніше продавати швейцарські франки з поставкою на початку січня, або вірніше сказати - купувати долари США.

В активно працюючих дилінгових відділах вимушені операції своп регулярно мають місце. І не тільки через те, що звичні термінові операції можуть бути покриті тільки тоді, коли по них передбачаються втрати, але ще і в результаті того, що клієнти і банки-кореспонденти пропонують угоди на відносно невеликі суми. Дуже часто число таких операцій є невеликим у порівнянні з загальним обсягом операцій на світовому ринку. За виключенням невеликих сум в неосновних і рідкісних валютах, маленькі замовлення не можуть бути розміщені на міжбанківському ринку, так як обійдуться дуже дорого.

Видатки по операціях на суму 10 млн. доларів ненабагато вищі, ніж при сумі 10 тис. доларів. Насправді, більш маленькі угоди з комерційним клієнтом будуть коштувати дорожче, бо необхідно вживати більше запобіжних заходів для того, щоб еквівалент був переведений на потрібний рахунок і потрібному одержувачу.

Найбільш зручним способом при виконанні доручень клієнтів для банку було б нагромадити значну суму до розрахунку на будь-який певний день, але це важко, навіть майже неможливо. Єдине, що для банку є прийнятним, це покрити ризик по операціях з різними термінами, виходячи з якоїсь відповідної усередненої дати, а таке є можливим, якщо банк скористається позиціями, створеними іншими клієнтами, чи операціями з кореспондентами.

При проведенні операцій на термін необхідно з'ясувати як виникають і використовуються форвардні позиції.

Як виникають форвардні позиції, краще всього (пояснити) побачити на такому прикладі:

Наприклад:

1. Вранці дилер купує у клієнта

на умовах спот 1 000 000 од. ін. валюти

2. Інший клієнт купує на 1 місяць 1 500 000 од. ін. валюти

3. Пізніше у той самий день

банк-кореспондент продає на

термін у 6 місяців 500 000 од. ін. валюти

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Баланс 0 од. ін. валюти

Рідко коли комерсанти покривають долари доларами, чи франки франками. Окрім того, суми, які продаються і купляються клієнтами, не сходяться так гладко як у даному прикладі. Дуже часто суми типу 33 333,33 та інші повинні бути враховані в позиціях, або зразу, або на стадії підготовки звіту, коли торгові відділи банку припиняють операції з валютою.

Отримати збалансовану позицію на кінець дня, не виходячи на ринок, було б дивом. Але частіше зустрічаються маленькі і більші залишки по дилінгових рахунках операцій спот і форвард. Це може створювати труднощі, так як не завжди легко виявити валютний дисбаланс і розмістити його в дилера, який спеціалізується на спот чи форвардних операціях.

Чистий результат з елементарних операцій у даному прикладі являє собою дві відкритих термінових позиції:

а) довга позиція в 1 000 000 одиниць іноземної валюти з операцій спот проти одномісячної угоди.

б) коротка позиція в 500 000 одиниць іноземної валюти з одномісячної угоди проти шестимісячної.

Порівняно невеликий ризик для банку, якщо тільки під валютою не розуміється безмежна кількість національної валюти.

Наприклад: якщо іноземною валютою будуть італійські ліри, при курсі приблизно 2300 ITL за 1 UKP то сума в 1000000 одиниць іноземної валюти буде дуже незначною, якщо її виразити у фунтах стерлінгів. Але якщо це буде валюта, курс якої до фунтів стерлінгів складе 1 до 1 чи менше, то сума в реальному виразі буде набагато більша.

Тим не менше, для даного прикладу припустимо, що отриманий еквівалент при переказі іноземної валюти в національну не буде дуже великим. Якщо ж не буде ніяких несприятливих змін у структурі процентних ставок, то ризик втрат по позиціях спот/форвард і форвард /форвард буде мінімальним.

І дійсно, якщо 500 000 на 5 місяців, те ж саме, що й 2 500 000 на 1 місяць, непокритими залишаються 1 500 000 одиниць на 1 місяць. Ця ситуація має місце, якщо одномісячну зворотну позицію вирахувати з 5-ти місячної позиції, переведеної в одномісячний еквівалент.

Залишаючи усі термінові позиції не перекриваючими одна одну, дилер вивільняється від здійснення низки операцій, що є дуже важливими.

Якщо ринок не може запропонувати прийнятного покриття по терміновій угоді, то дилеру треба буде провести, щонайменше 7 операцій, щоб забезпечити страхове покриття, тобто 3 угоди спот і 2 своп. Однак, відклавши момент прийняття рішення на кінець дня, у нього може з'явитися можливість покрити ризик, проводячи один своп спот/форвард і одну угоду форвард /форвард- всього - 4.

Неправильною буде думка, що суми і терміни по угодах за великий період часу приблизно зрівняються, виходячи із математичного закону великих чисел

На практиці попит і пропозиція валюти знаходиться у рівновазі досить рідко. Завжди прослідковується певний тренд.

Країна А експортує більше, ніж країна В імпортує із країни А, і відповідно, або курс валюти країни А буде більше, або курс валюти країни В буде менше.

І якщо подібна ситуація складається у країни А з низкою інших торгових партнерів, то швидше всього не тільки валютний курс буде знижуватися, але і діючі відсоткові ставки на валюту країни В підвищуватимуться. Торгівля, лише один із факторів, який визначає курс валюти. Але за короткий період ще сильніше на ньому відображається рух капіталів.

Спот-операції у крос-валютах, страхуючи оператора в дилінговому відділі, спричиняють немало труднощів при спробі визначити, хто з операторів отримав прибуток по тій чи іншій операції (угоді). Ще більш складнішою ця проблема є при форвардному дилінгу тому, що по крайній мірі одна з валют по терміновій угоді постане у сумі, яка не співпадає з сумою, отриманою по операції спот.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7 


Інші реферати на тему «Фінанси»: