Сторінка
4

Основи кошторисного планування

— код 1138 — послуги зв'язку, а саме: абонентна плата за телефон, міжміські та міжнародні розмови, факсимільний зв'язок, електронну пошту, оплата поштових відправлень, включаючи телеграми, листи, бандеролі тощо. Сюди ж відносять видатки на обслуговування та утримання внутрішньої телефонної станції, а також видатки на послуги зв'язку, мобільний зв'язок, Інтернет тощо.

— код 1139 — оплата інших послуг та інші видатки, у тому числі оплата професійних послуг: з бухгалтерського аудиту, юридичних, інформаційно-обчислювальних, консультативних послуг, обробки інформації; страхування власних та орендованих приміщень відповідно до чинного законодавства та нормативних актів, медичного й особистого страхування; видатки на позавідомчу та протипожежну охорону; заходи з охорони праці та техніки безпеки, на палітурні й поліграфічні роботи (рекламні буклети, візи-тівки, запрошення, посвідчення, інформаційні бюлетені, видання книг, довідників тощо).

Наказом Міністерства фінансів України від 12 листопада 1993 р. № 88 визначено, що до представницьких видатків належать видатки, пов'язані з проведенням офіційного прийому представників інших установ, забезпечення їх транспортом, культурною програмою, буфетним обслуговуванням під час переговорів, оплатою послуг перекладача, який не перебуває у штаті установи. Ці видатки здійснюються відповідно до угод, укладених з організацією — надавачем послуг.

За цим же кодом передбачаються витрати на проїзд та проживання свідків і потерпілих під час судового розгляду, а також послуги експертів під час слідства та при проведенні експертиз. Сюди ж відносять витрати на отримання послуг лікувальних, оздоровчих, побутових установ, закладів харчування тощо.

До цього коду належать також збір на обов'язкове пенсійне страхування, що стягується з окремих видів господарських операцій (у випадку купівлі валюти для відряджень або утримання бюджетних установ тощо), а також обов'язкові платежі в бюджет, які здійснюють бюджетні організації, та оплата внесків громадським організаціям, якщо це обумовлено законодавством України. Сюди ж відносяться штрафні санкції за рішеннями суду, видатки за ліцензування, сплату державного мита тощо.

Підстаття 1.4. Видатки на відрядження (код 1140) До цієї категорії належать видатки на оплату проїзду, добових, квартирних під час службових відряджень; оплату підйомних, проїзду, добових при переміщенні працівників; сесійних виїздів народних суддів; відряджень на курси і в навчальні заклади, на сесії, семінари, наради і конференції, тобто всі видатки на відрядження, що сплачуються за рахунок бюджетних коштів у випадках, передбачених законодавством України.

За цим кодом обліковуються видатки на придбання службових проїзних квитків та оплату проїзду за маршрутними листами, а також надбавки до заробітної плати, що виплачуються в передбачених рішеннями Уряду випадках окремим категоріям працівників замість компенсації видатків на відрядження (добових, квартирних).

До цього ж коду належать видатки на відрядження працівників бюджетних установ (організацій) на сесії, наради, з'їзди наукового характеру, а також різного роду поїздки з науковою метою, відрядження викладачів, проїзд на виробничу практику студентів (учнів).

Підстаття 1.5. Матеріали, інвентар, будівництво, капітальний ремонт та заходи спеціального призначення, що мають загальнодержавне значення (код 1150)

Ця категорія охоплює придбання товарів військового призначення, військової техніки, інвентарю як коротко, так і довгострокового використання; військове будівництво (крім житла для військовослужбовців, будівництва об'єктів соціально-культурного та побутового призначення; придбання обладнання довгострокового використання для дитячих установ, соціально-культурних закладів тощо, що не належать до заходів спеціального призначення). Сюди ж відносять видатки на мобілізаційну підготовку та інші видатки спеціального призначення, що мають загальнодержавне значення:

— інженерне обладнання — придбання в межах штатів і належних норм, утримання і ремонт інженерного обладнання;

— озброєння — придбання згідно з установленими нормами озброєння, боєприпасів, військово-хімічного майна, оптичних та навчальних стрілецьких приладів, утримання і зберігання всіх видів озброєння тощо;

— автобронетанкова техніка — придбання в межах штатів і установлених норм автомобілів різного призначення, автобусів, мотоциклів, моторолерів, тракторів, тягачів, танків, бронетранспортерів, бойових машин піхоти, інших видів бойових, спеціальних машин тощо, придбання і виготовлення спецкузовів, утримання авторемонтних баз тощо;

— авіаційна техніка — придбання літаків, гелікоптерів, їх силових установок, обладнання, видатки на утримання, експлуатацію і ремонт авіаційної техніки, монтаж, утримання і поточний ремонт паркового та іншого обладнання, видатки на маскування авіаційної техніки;

— кораблі і морська техніка — видатки на придбання (будування, виготовлення), утримання і ремонт кораблів, катерів, суден, пла-впричалів, плавказарм, корабельних артщитів та інших плавзасобів, озброєння, морської техніки, військово-технічного майна;

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Фінанси»: