Сторінка
2

Активізувати стимулюючу функцію фінансового механізму природокористування

До речі, Колегія Рахункової палати проводила перевірку використання коштів Державного фонду охорони навколишнього природного середовища в 2003-2005 роках, результати якої зафіксували неефективне управління бюджетними асигнуваннями цього фонду. Зокрема, результати аудиту засвідчили, що у 2003 році четверта частина коштів та п’ята – у 2004 році (загалом 51, 5 млн. грн.) не були використані, причому кожна третя витрачена гривня коштів Фонду направлена на заходи, які не мають безпосереднього впливу на довкілля.

З метою затвердження порядку використання коштів, визначених у Законі України „Про Державний бюджет України на 2005 рік” на фінансування природоохоронних заходів на умовах здешевлення кредитів (як відшкодування відсотків за кредитами), 18.08.2005 р. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 773 „Про затвердження порядку використання коштів державного бюджету на здешевлення кредитів для здійснення природоохоронних заходів”. Варто зазначити, що Мінприроди України у 2005 р. підготовлено законопроект „Про внесення змін до Закону України „Про охорону навколишнього природного середовища”, яким передбачено розширити базу оподаткування за забруднення довкілля. Реалізація такого законопроекту дасть можливість не лише розширити доходну базу формування екологічних фондів, а й сприятиме стимулюванню природокористувачів до скорочення випуску та споживання екологічно небезпечної продукції.

Такі кроки, безумовно, можна оцінити лише позитивно, оскільки завдяки розробці та впровадженню регуляторів природокористування стимулююче-компенсаційного характеру можна забезпечити більш сприятливі фінансові умови для впровадження програм з ресурсозбереження, а також для застосування екологічно безпечних технологій та методів господарювання.

Перейти на сторінку номер:
 1  2 


Інші реферати на тему «Фінанси»: