Сторінка
17

Фінансовий аналіз ЗАТ “Київстар Дж.Ес.Ем.” (використана фінансова звітність за 2003 рік)

Важливим показником фінансового стану підприємства є тип фінансової стійкості підприємства. За звітний період якісно змінився тип фінансової стійкості підприємства: воно перейшло з нестійкого фінансового стану до нормального насамперед завдяки збільшенню як довгострокових зобов’язань, так і власного капіталу. Варто зазначити, що у звітному періоді спостерігається зростання поточної ліквідності - дана ситуація зумовлена значним зростанням найбільш ліквідних та швидкореалізовуваних груп активів та зменшенням найтерміновіших зобов’язань та короткострокової груп пасивів. Проте треба враховувати і зростання довгострокових зобов’язань та їх значне перевищення запасів, що вказує на зменшення перспективної ліквідності за результатами звітного періоду.

Важливим показником є ділова активність підприємства, яку можна визначити за допомогою наступних коефіцієнтів. У звітному періоді в порівнянні з попереднім показник оборотності активів зріс з 0,1 до 0,75 і означає, що зросла кількість чистої виручки від реалізації продукції на одиницю коштів, що інвестована в активи. Фондовіддача у звітному році має тенденцію до зростання що дає позитивний економічний ефект підприємству.

Звітний рік в порівнянні з попереднім відображає зменшеннякількості оборотів обігових коштів за період, що дає підстави говорити про негативний ефект оскільки за період кількість оборотів зменшилась на 0,68 оберти. Таким чином, підприємство втрачає можливості додаткового використання тимчасово вільних коштів, бо їх кількість у підприємства зменшується.

Важливим показником є заборгованість підприємства за платежами. На початок звітного року період погашення дебіторської заборгованості зменшився із 7,58 до 1,46 днів. Зменшення цього показника на 6,12 є позитивним, особливо в умовах інфляції, оскільки дебіторська заборгованість погашається швидше.

Основними рекомендаціями щодо покращення фінансового стану підприємства можна вважати пошук варіантів ефективнішого використання власного капіталу, участь в інвестиційних проектах, спільних, дочірніх підприємствах. Варто звернути увагу на зменшення кількості оборотів обігових коштів за період і підвищити цей показник шляхом підвищення темпів зростання чистої виручки та ефективнішого використання наявних обігових коштів.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17 


Інші реферати на тему «Фінанси»: