Сторінка
4

Фінансові ресурси

Основна частина фінансових ресурсів являє собою грошове вираження новоствореної вартості. Це, як за­значалося вище, прибуток, податки, відрахування на соціальне страхування, доходи від зовнішньоекономічної діяльності. Крім цього, частина фінансових ресурсів виражає перенесену вартість основних фондів (амортизаційні відрахування), витрати від собівартості, до фонду конверсії, плату за використання природних ресурсів тощо. Тому розгляд структури фінансових ресурсів у тісному зв’язку із вартісною структурою ВВП має велике теоретична і практичне значення.

Висновки

У підсумку всього вище сказаного, можна сказати, що фінансові ресурси є об’єктивною умовою процесу відтворення на всіх його стадіях, однак формування кінцевої структури відтворення досягається на стадії розполіг, де формуються пропорції між фондами відшкодування, споживання і нагромадження, здійснюється поділ доходів між безпосередніми виробниками матеріальних благ.

На стадії розподілу фінанси набувають самостійної форми руху. Вони зумовлюють появу своїх специфічних категорій, важелів, інструментів, що регулюють процес створення доходів і грошових фондів, їх розподіл і перерозподіл. У своїй сукупності вони становлять основу фінансового механізму. Дослідження ролі фінансів у розподільних процесах має важливе значення для виявлення їх сутності, оскільки саме тут у результаті руху фінансових ресурсів формуються економічні відносини щодо їх створення й використання, які за своєю суттю є фінансовими. Удосконалення фінансових відносин – головна умова посилення впливу фінансів на процес відтворення.

Однак, розглядаючи фінанси не як теоретичну абстракцію. А як складову частину господарського механізму, необхідно зазначити, що їх вплив на розширене відтворення проявляється там і тоді, де й коли має місце процес створення й використання фінансових ресурсів. Список використаної літератури

1. Фінансові ресурси держави: Монографія / Павлюк К. В.

2. Фінанси підприємст: Підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. проф. А. М.

3. Поддєрьогін. 2-ге вид., перероб. та доп. — К.: КНЕУ, 1999.—384с., іл.

4. Словник-довідник економіста. – К., 2000.

5. Теорія фінансів: Підручник / Василик О. Д.

6. Закон України «Про підприємство» від 25 листопада 1998 року.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4 


Інші реферати на тему «Фінанси»: