Сторінка
7

Державне казначейство України, казначейська система

Кошти на здійснення витрат установ та організацій, які знаходяться на бюджеті, надходять до управління (відділення) Державного казначейства на бюджетний рахунок єдиного казначейського рахунку, відкритий органу Державного казначейства в установі уповноваженого банку. В міру зарахування коштів на бюджетний рахунок, на підставі отриманої виписки із установи банку та реєстрів на здійснення видатків операційно-контрольне управління (операційний відділ, відділ бухгалтерсь-кого обліку та звітності) записує кошти, що надійшли на реєстраційні рахунки розпорядників коштів. Виписки з реєстраційних рахунків з доданням меморіальних ордерів, що підтверджують зарахування коштів, видаються розпорядникам коштів.

Одночасно в особових картках розпорядників коштів проводиться відмітка про кошти, виділені на здійснення витрат.

Кошти, які виділені на здійснення витрат державного бюджету, використовуються їх розпорядниками відповідно до затвердженого кошторису і бюджетних призначень, вказаних в реєстрах на здійснення видатків.

У разі виявлення неправильного заповнення реквізитів платіжного доручення воно повертається розпорядникам бюджетних коштів з відміткою на зворотному боці про причину повернення, завірену підписом казначея.

Оформлення розрахункових документів на оплату проводиться у день їх надходження. Відмітка про дозвіл на проведення оплати ставиться на першому примірнику прийнятих платіжних доручень у вигляді відбитку штампу казначея.

Підготовлені платіжні доручення подаються органами Державного казначейства України до уповноваженого банку у вигляді електронних розрахункових документів каналами зв’язку в системі ‘‘клієнт - банк’’. Якщо розрахунки здійснюються без застосування електронної системи, документи подаються у паперовій формі.

Про всі проведені операції органи Державного казначейства України надають виписки з реєстраційних (спеціальних реєстраційних) рахунків, з доданням розрахункових документів, з відбитком штампа казначея (Дод.1).

Подпись: 74

4. Контроль за цільовим і ефективним використанням бюджетних ресурсів розпорядниками коштів.

Одним із завдань, що стоїть перед органами Держказначейства є забезпечення гарантованого і повного надходження коштів до Державного бюджету в розрізі бюджетної класифікації і відповідно до чинного законодавства. Збільшенню доходів державного бюджету як за рахунок розширення бази оподаткування, так і за рахунок удосконалення механізму справляння платежів по існуючих податках сприяє належно організований фінансовий контроль.

Управління та відділення держказначейства проводять перевірки для забезпечення комплексу заходів по погашенню заборгованості із заробітної плати, грошовому забезпеченні, пенсій, стипендій, та інших соціальних виплат переслідують мету скорочення бюджетних видатків на першочергові заходи, удосконалення мережі і структури бюджетних установ, підвищення ефективності використання бюджетних коштів та збільшення надходжень до бюджетів всіх рівнів. Відомо, що в системі обов'язків всіх виконавців доходної частини (як платників, так і установ, що забезпечують рух коштів) є додержання терміну оформлення і проведення розрахункових операцій.

Під час перевірки виявляють своєчасність виконання банками доручень підприємств, установ, і організацій усіх форм власності по перерахуванню в бюджет податків та інших внесків. При цьому перевіряють час проходження платіжних доручень в банківських установах при зарахуванні коштів на рахунки державного бюджету та строки перерахування цих платежів з кореспондентських рахунків установ банків на рахунки держбюджету.

Перевірки здійснюються спеціалістами органів Держказначейства на підставі доручення начальника Держказначейства в два етапи:

- в комерційних банках;

- в банківській установі, що здійснює касове обслуговування держ бюджету.

Джерелом інформації при перевірці слугують:

- первинні розрахункові документи - платіжні доручення платників податків, інкасові доручення податкових адміністрацій;

- виписки з особових рахунків платників податків-клієнтів банку;

- виписки з рахунків держбюджету по доходах;

- документи синтетичного та аналітичного обліку в установах банків.

У разі порушення банками нормативів відрахувань від загальнодержавних податків, затверджених Верховною Радою України, установи банків сплачують до державного бюджету фінансові санкції у вигляді штрафів.

З метою контролю проходження платіжних документів в установах банків Постановою Верховної Ради України “Про норматив обігу платіжних документів” був визначений термін, за яким для проходження банківських платіжних документів по перерахуванню коштів в межах України надається сім днів, а в межах внутрішньообласних розрахунків - три дні. У разі перевищення нормативного терміну проходження платежів з банку, обслуговуючого відправлення коштів, здійснюється безакцептне списання пені за кожен день затримки.

З метою встановлення своєчасності зарахування банківськими установами коштів державного бюджету на рахунки розпорядників коштів та відповідності здійснення видатків їх цільовому призначенню органи Держказначейства проводять перевірки.

Перевірки проводяться спочатку на підприємстві, в установі, організації, а потім в установах банків, які їх обслуговують.

Процедура проведення перевірки передбачає виконання працівниками Держказначейства таких операцій:

- встановлення строків проходження бюджетного фінансування, починаючи від дати зарахування коштів на поточні рахунки розпорядників коштів і закінчуючи датою їх отримання установами строки проходження платіжного доручення визначаються на підставі порівняння дат);

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6  7  8  9 


Інші реферати на тему «Фінанси»: