Сторінка
6

Суть і класифікація видатків бюджету

Видатки спеціального фонду мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх незалежно від обсягів, затверджених згідно з до­датком № 2 до Закону про бюджет на 2005 рік, в межах і за рахунок відповідних надходжень до спеціального фонду згідно із законодавством, якщо цим законом не вста­новлено інших обмежень, та використовувати залишки коштів спеціального фонду на кінець бюджетного року за цільовим призначенням у наступному бюджетному році.

Затвердити такий перелік захищених статей видатків загально­го фонду Державного бюджету України на 2005 рік за економічною структу­рою видатків:

§ оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110);

§ нарахування на заробітну плату (код 1120);

§ придбання медикаментів та перев'язувальних матеріалів (код 1132);

§ забезпечення продуктами харчування (код 1133);

§ виплата процентів за державним боргом (код 1200);

§ трансферти населенню, пов'язані з соціальним захистом та забезпеченням (в тому числі пенсії, повернення заощаджень громадян) (код 1340);

§ трансферти місцевим бюджетам (код 1320).

Установити, що фінансування витрат Державного бюджету України по за­хищених статтях та по соціальному захисту інвалідів провадиться в першочер­говому порядку та пропорційно по розпорядниках коштів Державного бюдже­ту України.

При формуванні місцевих бюджетів оплата праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату та погашення заборгованості по цих статтях за минулі роки планується в повному обсязі.

Заборонити здійснення оплати праці працівників бюджетних установ та виплату пенсій, в тому числі погашення заборгованості за минулі роки, в негрошовій формі.

В 2005 році 10 відсотків коштів в іноземній ва­люті, отриманих за вчинення консульських дій за межами України відповідно до пункту 2 статті 6 цього Закону, спрямовуються в установленому порядку на непередбачені витрати, пов'язані з наданням матеріальної допомоги потерпі­лим за кордоном громадянам України; оформленням та оплатою послуг іно­земних ритуальних служб у випадку смерті громадян України, що настала під час їх перебування за кордоном; оплатою праці тимчасово прийнятих на міс­ці (за трудовою угодою) працівників для виконання термінових робіт в кон­сульських відділах посольств України за кордоном; придбанням обладнання, включаючи транспортні засоби, для консульських відділів дипломатичних представництв України за кордоном.

З метою належного технічного оснащення консульських установ по всій системі Міністерства закордонних справ України в цілому надати йому право перерозподіляти зазначені видатки підвідомчих закордонних установ, а також централізовано використовувати їх для розвитку консульської служби.

Висновки.

Ключовим завданням бюджетної політики має стати подальше посилення соціальної спрямованості бюджету. На реалізацію програм соціальної спрямованості має бути зосереджено не менше 50% видатків зведеного бюджету. Необхідно збільшити частку видатків та поліпшити структуру використання фінансових ресурсів, які спрямовуються на розвиток освіти, охорони здоров`я, розвитку науки та культури. Слід передбачити видатки на оборону відповідно до Закону України „Про оборону” та з урахуванням реалізації програми реформування та розвитку Збройних сил України, видатки на реалізацію судової реформи в Україні.

Необхідні принципово нові підходи до політики капітальних видатків бюджету. Вони мають скласти основу бюджету розвитку.

Потребує перегляду існуючий порядок розподілу та використання капітальних вкладень. Їх обсяг має бути не менше за 1% видатків загального фонду державного бюджету і спрямовуватись на вирішення загально-державних і регіональних соціально-економічних проблем, пов`язаних з енергозбереженням, реформуванням земельних відносин, створенням державної інформаційно-аналітичної системи, будівництвом об`єктів комунальної та виробничої інфраструктури, соціального призначення, газо- та волопроводів, запобігання екологічним катастрофам. Використана література:

1. Василик О.Д. Державні фінанси України. - К.: Вища школа. 1997.

2. Василик О.Д. Теорія фінансів: Підручник. – К.: НІОС. – 2000.– 416с.

3. Василик О.Д. Фінанси в економічній системі держави. // Фінанси України.-2000.-№1.

4. Василик О.Д., Павлюк К.В. Бюджетна система України. –Київ, 2004.

5. Єпіфанов А.О., Сало І.В., Д'яконова І.І. Бюджет і фінансова політика держави. -К.: Наукова думка.,1999.

6. Опарін В.М. Фінанси.(загальна теорія) -К.: КНЕУ, 1999.

7. Опарін В.М. Фінансові ресурси: проблеми визначення та розміщення. //Вісник НБУ.-2000-№5.

8. Юрій С.1., Бескид Й.М. Бюджетна система України. -К.:НІОС., 2000.

9. Бюджетний кодекс України.

10. Цивільний кодекс України.

Перейти на сторінку номер:
 1  2  3  4  5  6 


Інші реферати на тему «Фінанси»: